BEHANGSELPA PIEREN. Mejufvrouw JANZEN-LA VEN ONT VAN GEN onder de verschillende belijdenissen, wordt gemeld, dat de Isra ëlieten aan de kerken te Warschau prachtige zilveren kruisbeel den hebben aangeboden, terwijl de Katholieken op hunne beurt aan de synagoge aldaar gebruikelijke ornamenten hebben vereerd. De Perseveranza deelt, aangaande de demons! ratiën in Venetië op den 14deu dezer, hel volgende mede: »Deu 14den des ochtends waren de winkels in bijna alle steden gesloten, doch de policie gaf bevel dat zij moesten worden geopend. Te gen den voormiddag waren er een aantal wandelaars op de been hetgeen vooral te Verona het geval was, waar des avonds te G uur plotseling op verscheidene punten Bengaalsch vuur en an dere vuurwerken werden afgestoken, waarbij de nationale drie kleur de hoofdrol speelde. Des avonds hadden er vele arresta. liëu plaats". In een te Rome gehouden consistorie heeft de paus eene allocutie gehouden. In antwoord aan ben, die beweren, dat bet pausdom onvereenigbaar is met de beschaving, zeide hij, dat hel tegenwoordige pausdom altijd de ware beschaving heeft verspreid. Voorts verklaarde de paus gezind te zijn legen die voorgewende nicuwerwelsche beschaving, welke de kerk vervolgt' de kardinalen, bisschoppen en priesters gevangen houdt, de geestelijke orden opheft, de kerk berooft en het regt met voelen treedt. Z. H. betreurde het, dat het concordaat in hel ko ningrijk Napels was geschonden, en verklaarde, dat hij uit vrije beweging concessiën zou hebben verleend, en ook die hadde goedgekeurd, welke door katholieke vorsten waren aangeraden, doch dat bij niet de raadgevingen eu onreglvaardige eischen van eene overweldigende regering kan aaunemen. Overigens betreurde Z. II. de omverwerping van elk gezag, beloofde vergeving aan de terugkeereude vcrdooldeu, en vertrouwde de zaak der kerk aau God toe, dien wreker der reglvaardigheid eu der regten. BURGERLIJKE STAND Van 16 25 Maart 1861. GEHUWD P. Ruiter en N. Zwaan. J. Meijer en J. Sikkink. BEVAI.LEN: J. M. Puinbroek geb. Huijbens D. W. G. M. Klok geb. van Bruggen Z. H. Kiljan geb. Smit Z. L. Kok geb. ten Zwege D. F. C. de Jong. D. N. de Klerk geb. Groot D. OVERLEDEN C. van Driel 5 j. M. M. Jacobs 6 w. Ambtshalve ingeschreven 4. 33B.IÖTS1T. Te Assen zijn in ecu nest vijf raveu-eijereu gevonden. De regering van Mexico heeft in eens dertien nonnenkloosters opgeheven; de dames zijn tol hunne haardsteden wedergekeerd. Noorwegen heeft thans 152 afschaffings-vereenigingen; 85 daarvan zijn bloeijeude. Ook in ons vaderland spreekt men van bemoedigende verschijnselen en van vermindering der dron kenschap; te Utrecht zet men zelfs de dronkaards achter de tralies, 't Is toch wonder, dat er evenwel nog zooveel jenever gestookt en gedronken wordt! De hertogin van Kent, moeder van koningin Victoria, is wegens verval van levens krachten overleden. In een huis in de kalverstraalte Amst. is, ter gelegenheid van een bruiloft, de som van f 8,22 verzameld door het verkoopen der surprises van de desserllafel, en ten behoeve van de lijdenden door den watersnood afgestaan. Nabij de gemeente Kuinre is dezer dagen gevonden het lijkje van een pasgeboren kind. Te Lissabon hebben op roerige bewegingen plaats gehad, tengevolge van de slechte be taling der arbeidende klasse. Ter gelegenheid van den dood des konings van Pruissen, zijn sterfdaalders geslagen, ten ge tale van 2000. Zij bevatten het jaartal 1861 en het borstbeeld van wijlen koning Friedrich Wilhelm IV. Voor het provin ciaal geregtshof van Friesland stond dezer dagen teregt een per soon, beschuldigd van overtreding van bet gebod: Gij zult niet doodslaanKoning Victor Emmanuel zal gedurende drie maanden te Napels verblijf houden. De Fransche wetgevers zijn in hunne zaïnenkomslen in den jongsten tijd vrij wat spraakzamer geworden. —De Fransche troepen zullen nog ge durende drie maanden in Syrië blijven logeren. Polen wordt dagelijks door nieuw aankomende Russische troepcu overstroomd, die een wakend oog op de vrijheidlievende Poolsche onderdaneu moeten houden.De koningin van Engeland heeft den wensch uitgedrukt, om al hare onderdanen over den dood barernioeder in rouwgewaad te zien. ADTBRTBITTISIT. Voor de menigvuldige blijken van deelneming, bij het - overlijden zijner Echtgenoote, betuigt de ondergeteekendc zijnen welmeenenden dank. J. C. SLEBE. Nieuwediep 25 Maart 1861. Ontvangen bij den ondetgetcckende eene nieuwe en rnimc sortering Behangselpapieren en Randen. Verzoeke een ieder» gunstbelovende de civielsle bediening. Helder 25 Maart 1861. C. B. PASTOOR. aan de Nieuwcbruq. vraagt tegen 1 April, eene knappe DIENSTBODE. nieuwe Regenjassen en Beenstukkenlevens eene groote partij der nieuwste modellen hecren- en jonge heeren-Zomerpetten. H. JANZEN Ez. jprtDe ondergeteekende maakt zijne geachte Plaats- gcnoolen bekend, dat hij zijn Winkel in Kruide niers- en Grutterswaren en Slijterij in Likeuren eu Sterke dranken, heeft geopend, verzoeke beleefdelijk UEd. gunst en recomandatie. Nicuwstad bij de Botbrwj. J. WALRAVE.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3