I IIE L E li S (11! E EN NIE11WEDIEPER COURANT. DONDERDAG 4 APRIL. 1TIB TT 7f S T IJ P 11T 5» BIT. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieutcediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1.30 Franco per post1 30 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. NEGENTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP 5 April 1861. Gisteren morgen werd in liet Heldersche Kanaal nabij de Molenbrug opgehaald bet lijk van een marinier, die reeds sedert drie weken werd vermist. Volgens particulier berigt uit Lissabon heeft Zr. Ms. stoomschip Cycloop op de reis derwaarts een hevigen storm doorgestaan, ten gevolge waarvan de machine onklaar is ge worden, zoodat men genoodzaakt zal zijn, veertien dagen al daar te vertoeven om te repareren; de boot bad zich evenwel goed gehouden; zij was door een Fransch stoomschip naar de reede gesleept. Tegen half April dacht men hier binnen te zijn. Den 14den II. is de Nederlandsche oorlogstoomboot Rcteh, na met veel windstille en storm in de Noord-en Spaansche zeeën te hebben geworsteld, de Tafelbaai binnengeloopcn. Op bare reis heeft zij den 4den December de bemanning gered van de Zweedsche schoenerbrik Frya. Wij vernemen uit Tiel, dat aldaar thans nog worden ver pleegd 280 lijdendendoor den watersnood, uit de gemeenten Wamel, Leeuwen en Dreumel. Door den hoogen waterstand op de Maas is bet binnenwater wassende, en zijn vroeger drooggeloopen landerijen weder geïnundeerd, zoodat hoegenaamd geen uilzigt beslaat dat genoemde noodlijdenden voor 's hands naar Maas en Waal zullen kunnen terugkceren. De behoefte aan veevoeder voor de overstroomde streken is klimmende, en cr zijn fondsen aangevraagd, om op den duur daarin te kunnen voorzien. De gezondheidstoestand is bijzonder gunstig, het welk grootendeels wordt toegeschreven aan de uitnemende zorg, welke voor de verpleging gedragen wordt. Dc school wordt nog door ongeveer honderd kinderen bezocht. Men schrijft uit Suriname het volgende: Sedert den dood vau den regerings-commissaris, den heer Metmandie belast was met de zamenstelling van nieuwe wetten voor deze kolonie, is de veerkracht, die de bevolking, op hem hopende en vertrouwende, bezielde, geheel en al verlamd. Bij de tegen woordige schaarschle vau geld en den ongelukkige!) toestand van het koloniaal beheer, dat gedurig de emancipatie der der slaven voorziet en die zaak telkens weer ziet ver schoven, verkeert de kolonie in cene kwijning, die alleen door eene goede, deugdelijke wetgeving kan worden verholpen. Naar wij vernemen zal door het tooneelgezelschap onder directie van den heer Duportin de volgende week weder eene voorstelling gegeven worden, in het lokaal Tivoli alhier. Te Smilde viel dezer dagen het zoontje van J. v. d. Velde in de vaart. Dit werd door eeue buurvrouw ontdekt, maar deze viel bezwijmd bij de vaart neder. Daarop komt de moeder toeloopen; doch ook deze kan, door het akelige gezigt liet kind begon reeds te zinken overstelpt van droefheid geen hulp bieden. Gelukkig komt er een buurman bij, en deze heeft het geluk het kind vau een anders gewissen dooit te redden. Te Groningen is een meisje van 15 jaren gearresteerd, dat sedert eenigen lijd op zeer behendige wijze de zakken der kerkgangers bij het verlaten der kerk van geldbeurzen, knippen ol andere voorwerpen van waarde wist te ontlasten. Te lleusdeu hebben eenige dagen geleden 5 polderwer kers bij verscheidene neringdoenden voor ecu aardig sommetje gekocht en voorgegeven het gekochte ia termijnen te zullen betalen, daar zij aan een aangenomen werk bij Hedikhuizei» moesten werken; hiervan is echter niets gekomen; in plaats van naar Hedikhuizen te gaan, zijn zij daags daarna met de Ven- losche stoomboot naar Bommel gevaren, en waarheen verder is onbekend. Bij een koperslager met name C. Sens hebben zij medege nomen voor cene waarde van ƒ82,41; bij een handelaar gedistilleerd een vaatje jenever eu bij verscheidene anderen. 1

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1