PUBLIEKE ERKOOPIi\G. keizer". De bisschop verzocht daarop eerst eenige toebereidselen voor de reis te mogen makenen kwam binnen weinige mi nuten terug in groot pontificaal gekleed en vergezeld van zijn gchcelen stoet. Toen de agent van den minister de opmerking maakte, dat hij op zoodanige wijze niet naar Parijs kon ver trekken, en de bisschop weigerde in eene andere dan in zijne officiële kleeding de reis te aanvaarden, begaf eerstgenoemde zich naar den prefect, die den raad gaf, onmiddelijk naar Parijs te lelegrapheren, Binnen weinige oogenblikken kwam het vol gende antwoord: »Laat den bisschop en keer terug." Een brief van een kardinaal te Rome aan een bisschop in Frankrijk bevat de volgende zinsnede: »De toestand wordt iederen dag erger en ik voorzie nieuwe onheilen, die ons zuilen noodzaken Rome te verlaten; misschien zal ik zoo gelukkig zijn bij u eene schuilplaats tegen den storm te vinden. Velen mijner collega's denken er aan zich naar het zuiden van Frankrijk of naar Nizza te begeven, want, dewijl die stad niet meer aan Piërnont behoort, zal men daar misschien nog in veiligheid kunnen wonen. Terwijl de Turijnscbe regering de krijgstoerustingen met al meer spoed laat voortzetten, wordt uil goede bronnen verzekerd, dat de zich in Zwitserland ophoudende officieren van het leger van Garibaldi bepaalde aanzegging hebben bekomcu, zich tegen het midden van April voor het openen van een nieuwen veld- togt gereed te houden. Uit Genéve verneemt men, dat in het naburige Savoye toebereidselen worden gemaakt voor de ontvangst van een aanzienlijk getal Franscbe troepen. Lord Palmcrston heeft dezer dagen tot zijne kiezers eene aanspraak gehouden. Ilij zeide daarbij, dat hij den toestand van Europa als zorgwekkende beschouwde, dewijl er bij vele nationale geschillen van ingewikkelden en bedenkelijken aard, overal groote oorlogstoerustingen gemaakt werden, en toch hoopte Lord Palmerslon nog dat de oorlog dezen zomer niet zou uit breken, en noemde daarbij een verblijdend verschijnseldat niettegenstaande al die beroeringen (men zou welligt beter zeg gen door die beroeringen) het constitutionele stelsel in geheel Europa veld won. In hoever Lord Palmerston's hoop zal verwezenlijkt worden, zullen wij eerlang zien. Oostenrijk en Italië staan reeds tegen over elkaar; een misverstand, kan reeds bloed doen storten, een dronken soldaat reeds een ridderkruis verdienen. Intusscheu schijnt Frankrijk de rol van bemiddelen en lijdwinnen op zich te nemen: hel handelt met alle Katholieke hoven van Europa over het lot van Rome en den Paus. GH3MB1TGDE BBBIG-ÏE1T. Behalve de anli-ruhmatische watten is nu ook eene olie uit gevonden, die krachtig genoeg is om de ergste, kwalen van jicht, podagra, ruhmaliek als anderzints radicaal te genezen. Bij het 4de regiment dragonders wordt sedert eenige dagen vermist een opperwachtmeester, gelijk mede de onder zijn be heer staande kas. Te Sloten is in 't laatst der vorige maand een schaapscheerder dood op zijne legerstede gevonden. 50 April a. s. keuring van hengsten te 's Hertogenbosch; aan den besten buitenlandschen hengst zal eene som van ƒ600 worden vereerd.—Scheveuingen zal met een nieuw schoolgebouw worden versierd. 550 hoofden van gezinnen ol alleenloopers zijn in het vorige jaar uit Nederland vertrokken, om hun fortuin aan de overzijde van den Oceaan te beproeven. In Frankrijk slaat een persoon leregt wegens overtreding van art. 6 en 7 van het Mozaisch wetboek van slrafregt. De regtbank van 's Hertogenbosch heeft een reiziger met de amslerdamsche stoomboot, die den hofmeester der boot door onvoorzigtigheid eene verwonding had loegebragt, tot acht dagen kerkerstraf veroordeeld. AD73JITS1TTIS1T. De Notaris W. J. III D D E BOK, is van meening op Maandag 1b April 1861, 's avonds na 8 ure, in het lokaal Tivoliaan den Helder, publiek te verkoopen 11 bunder 57 roe 20 el WEILANDin den Hel- derschen Polderaan den Bolweg kadaster Sectie A No. 727. In huur bij M. Former, 2. 1 bunder 70 roe 80 el WEILAND, in den Hui», duiner Polder, met eene daarop gebouwde ARBEf DERSWONING, genaamd de Ruiter, kadaster Sectie B No. 221 In buur bij C. Kater en C. Giltjes. 5. 47 roe 56 el WEILAND, gelegen als voren, ge naamd de Oostzee, kadaster Sectie B, No. 257. 4. 58 roe 85 el DITOgelegen en genaamd als voren kadaster Sectie B No. 259. 5. 50 roe 70 el DITO gelegen en genaamd als voren, kadaster Sectie B, No. 261. 6. 50 roe 55 el DITO, gelegen en genaamd als voren, kadaster Sectie BNo. 265, In buur bij Jan Rood. Alles tot Kerstijd eerstkomende. Eigendom van den Heer C. BURGERS. Nadere informatiën ten kantore van den Notaris W. j HIDDE BOKaan den Helder. m Vijfentwintigjarige Echtvereeniging van S C. W IJ s atfb Helder 10 April 1861

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3