ELDERSCHE es NIEEWEDIEPER CIIIRIM. ZONDAG 14 APRIL. BEKENDMAKING. iTismr^rgTiJDz XT 3 m u. NEGENTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Niemvediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1.30 Franco per post1.50 Knkele nornmers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iedere.' regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsin? 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate de- ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. UURGEMEESTEReuWETHODDERS der gemeente Heldermaken bij deze, tengevolge ecner kennisgeving van den Heer Directeur en Kommandant der Marine alhier, aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat alle binnenkomende sche pen, welke onderhevig zijn aan quarantaine, van den 16 dezer lol en met 15 Oclobcr aanslaande, op de reede van Texel in de bogt van den Zuidwal zullen moeten verblijven, ten einde aldaar hel ontslag uit de quarantaine aflewachten. Burgemeester en Wethouders voornoemd herinneren bij deze alle schippers, sloepliedcn of andere personen, dal het aan gecne sloepen of andere vaartuigen, onder welk voorwendsel ook, ge oorloofd is, zich naar boord van quarantaine schepen Ier adsis- lentie of om andere redenen Ie begeven, alvorens daartoe verlof van den Heer Kommandant van Z. M. wacht schip of wel, zoo noodig, een quarantaine-wachter van het ge noemde wachtschip tot opzigt [te hebben bekomenen waar schuwt dien ten gevolge elk en een iegelijk, om zich bij voor komende gelegenheden dien overeenkomstig te gedragenten einde zich voor de nadeelige en onaangename gevolgen, welke uit eene tegenstrijdige handelwijze noodzakelijk zonden voorl- vlocijen, te vrijwaren. Helder den 10 April 1861. Burgemeeslcr en Wethouders voornoemd, hij afwezen van den Burgemeester, dc Wethouder, A. BOOMSMA. De Secretaris, L VERUEY. HELDER en NIEUWEDIEP 15 April 1861. In de zitting van den gemeenteraadop Vrijdag den 5 dezer, waren de hceren J. Strootman en D. de Lange. wegens afwezigheid, niet tegenwoordig. De aanteekeniugen van liet verhandelde in de vorige zitting werden gelezen en gocdgekeuid. De borgtogt door den te benoemen ontvanger der gemeente te stellen, werd op voorstel van Burgemeester en Wethouders, bepaald op '10000, 2^ pet. inschrijving op het grootboek der nationale schuld, onder de verpligting van geregelde stortingen, op de wijze zoo als in de instructie voor dien ambtenaar werd aangenomen. Ter voldoening aan art. 106 der gemeente-wet, werdeu voor de betrekking van gemeente-ontvanger door Burgemeester en Wethouders aanbevolen, de hoeren J. A. S. de Yeije var Buuren en C. Booncommieseu ter secretarie van de gemeente. Na gehouden stemming bleek, dat de eerstgenoemde kandi daat met algemeene stemmen was gekozen, vóór de stemming verklaarde een lid, uithoofde van de zwagerschap, die tnsschen hem eu den eersten kandidaat bestond, zich van medestemming te zullen outhouden. De jaarwedde en bureau-kosten van den ontvanger werden on veranderd vastgesteld. Door Burgemeester en Wethouders werd voorgesteld het aan gaan cener geldleening van f 160,000, tot bestrijding der kosten voor openbare werken, tegen gcenc hoogere rente dan van percent, en eene jaarlijkschc aflossing van minstens 5000. Een voorstel van den heer de Breukoui de leening met ƒ50000 te verhoogen, tengevolge van het belangrijk verlies dat dc gemeente door de handelingen van den ontslagen ge meente-ontvanger geleden had, werd niet ondersteund, omdat de berekening van rente-betaling en aflossing berustte op de gewone ontvangsten eu dus zonder voordeeligc saldo's van vo rige diensten. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders werd daarna 1 met algemeene stemmen aangenomen en onder goedkeuring v

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1