V Getrouwd: de gedeputeerde staten een plan voor de geldleening vastgesteld. Aan de vergadering werd aangeboden het jaarlijksch verslag omtrent den toestand der gemeente over 18G0, opgemaakt ter voldoening aan het bepaalde bij art. 182 der gemeente-wet. Een adres van den heer Mr. Ch. Bosch Reitzdirecteur der Duinwaterleiding-Maatschappij alhier, om ecnige wijziging in de aan hem verleende concessie, werd ter fine van onderzoek in handen gesteld van het dagelijksch bestuur, niet toevoeging eencr commissie uit den raad, bestaande uit de heeren Beets Reerinrjh en Strootman. Daarna werd de zitting gesloten. Begunstigd door het fraaiste lenteweder zijn Hunne Ma jesteiten de Koning en Koningin, vergezeld van Z. K. II. den Prins van Oranje en HH. KK. IIH. Prins en Prinses Hendrik, jl. Dingsdag te Amsterdam aangekomen. Feestelijk was de in logt, algemeen de geestdrift van bevolking en toegestroomde vreemdelingen. I)c hoofdstad was als in ccne groote feestzaal herschapen. Langs verscheidene stralen en grachten begaf zich de vorstelijke familie naar het paleis op den dam, gevolgd en begeleid door vier bataillons dienstdoende schutterij, de gereg- ligden tot het dragen van het metalen kruis 1ste sectie, de Amsterdamscbe scherpschuttersbond, het studentencorps, Amstels- manuenkoor, verscheidene handboogschutlerijen, twee lypogra- phische vereeuigingenkoorndragers en twee commando's cavalleric tot opening en sluiting van den trein. Onder daverend gejuich der op den dam aanwezige menigte, vertoonde zich de Koninklijke familie op het balkon en defileerde de trein voor Hunne Majesteiten. Door keurige decoraticn en prachtige illu- minaliën muntten vele gebouwen, vooral in de kalverstraat, uit en lokten des avonds ontelbare wandelaars. De geheele bevolking der hoofdstad vereert den vorst, die zich door zijne opofferende menschlievendheid, tijdens de jongste waterrampen, dcnschoonslen lauwerkrans verwierf. Geen wonder dus, dat de verslaggever van den intogt des Konings in de hoofdstad des lauds nul groote letteren het opschrift stelde: Amsterdam viert feest". Den 16den dezer vertrekt de O. I. mail over Southamptou. Inde afgeloopen week zijn in deze gemeente tien paren in het huwelijk getreden; een bewijs, dat de aloude waarheid: »het is niet goed dat de mensch alleen zij," alhier nog gaarne gehuldigd wordt! Een betreurenswaardig ongeluk had eergisteren op onze reede plaats. Een matroos van hel instructie-vaartuig Propatria die iu een sloep bezig was met het schieten op een drijvende schijf, had de onvoorzigtigheid zijne iiand, tijdens het afvuren, le digt nabij het stuk te houden, waardoor het over een deel der hand schoof en drie vingers werden weggenomen. De on gelukkige is terstond in het Hospitaal opgenomen. Jl. dingsdag is alhier door het stoomschip Brouwershaven, gezagvoerder li. Hart, binnengesleept de ijzeren schipdeur voor een der beide dokken op 's rijks werf alhier. Blijkens een bij het departement van Marine ontvangen telegram, zijn dc fregatten met stoom vermogen Everlsen en Zeeland, behoorende lot het Nedcrlandsche smaldeel, onder he vel van den schout-bij-nacht II. Wipff, den Oden dezer ter reede van Spithead aangekomen. Alles was wel aan boord. Men schrijft uit Amsterdam Onder de gelegenheidsgedichten van den dag bekleedt een, dat getiteld is: Dc koning in Amsterdam9 April 1861, eu uitgegeven wordt door den boekhandelaar L. F. J. Ifasscls aldaar, eenc eervoile plaats. De inhoud is eenvoudig schoon en de versificatie vloeijend. Beide strekken den anonymen (lichter tot eer. Te Goes had dezer dagen een treurig voorval plaats. Drie werklieden, in de nabijheid bezig zijnde een toren af te breken, stortten plotseling vau 60 a 80 voet neder, met dat gevolg, dat de een op de plaats dood bleef en de beide anderen met ecnige kneuzingen vrij kwamen. Het ongeval schijnt daardoor ver oorzaakt, dat een zwaar stuk, hetwelk men buitenwaarts wilde doen vallen, naar de binnenzijde viel, en het rondhout van de zoogenaamde schalk trof, die daardoor met stelling en men- schen naar beneden stortte. Een regeringslelegram, gedagleekend: Buitenzorg 1 Maart 1861, luidt: «Midden-Java in grooten rampspoed, ten gevolge van ecne tot dusver ongehoorde overstrooming. Groot verlies aau men- schenievens, eigendommen en veldgewassen. Gepaste maatre gelen zijn genomen. Water afnemende op 28 Febr. Ofschoon de zaken verbeteren is de ramp groot. Geen levens van Europeanen te betreuren. BURGERLIJKE STAND Van 7 14 April 1861. GEHUWD: G. van Mondfrans en J. Hopman. J. Daan en .T. E. B. Bakker. J. P. Nonnekes en A. G. Weits. K. C. van do Vliet en R. Verfaille. K. Gomes en A. van Riet, A. Brandt en AI Dijker. J. F. Braun en M. J. Buddingh. B. Fabor en M. T. Kiiukspoor. II. J. Liesveld en P. M. Hellemaan. H. P. Kluit en 15. A. Helle- mann. BEVALLENP. Roos geb. Strooker D. A. van Zweden geb. van Meekeren Z. G. Reinderman geb. Bleijendaal Z. G.C. Bakker geb. Vliek Z. T. Ran geb. Jager D. J. E. Dilg geb. Kress D. D. J. van de Graaff geb. Bakker Z. J. Moolhuijsen geb. Lafeber Z. A. de la Court geb. Konijn Z. M. Brederode geb. Mink Z. T. Spil geb. Prins D. OVERLEDEN: C. Ligtenberg 4 m. P. Krom 72 j. A Kraan 37 j. K. C. VAN VLIET en R. VERFAILLE. Nieuwediep 11 April 1861.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2