AANBESTEDING. De dieven hadden lange zakken bij zich in den vorm cener beurs, met eene opening in het midden, vermoedelijk om aan ieder einde een paar zakken specie te doen cn dien dan over den schouder hangende en met de sarong bedekt, gemakkelijk te kunnen dragen. Behalve de hier bovengenoemde, achter gelaten som van ƒ6500, vond men hel louw, de zaag en de zoo even beschreven zakken. Bij natelling der specie in de kist blijkt, dat de die ven toch nog ƒ890 hebben kunnen medenemen. In de zuidelijke staten van Amerika wordt ook een streng toezigt gehouden op de schoolboeken, of deze ook iets tegen de slavernij bevatten. Zoo werd uit een schoolboek de ge schiedenis van Jozcph geslrekeu, omdat de leerliugen hadden gevraagd, of het dan niet onregt was, dat Jozeph als slaaf naar Egypte werd verkocht, terwijl zij, na hierop een beves tigend antwoord Ie hebben ontvangen, wederom vroegen, of hel dan niet onregt is, hunne broeders en zusters te verkoopen. De Times hoopt nog altijd op een vredelicvcnden afloop van de Noord-Amerikaansche geschillen. «Het schijnt duidelijk," zegt het blad, "dat, wanneer de vrede in stand blijft, dit niet zal geschieden ten gevolge van toegevendheid van de zijde der separatisten. Het zou eene groote staalkundige dwaling, om niet te zeggen eene misdaad zijn, als de republikeinsche presi dent de nieuwe wereld in een oorlog wikkelde, enkel en alleen om zijne gehechtheid aan zijne partij of zijn vasthouden aan zijne vroegere beginselen te loonen". Volgens berigten uit Warschau van 17 dezer wordt de toestand aldaar hoe langer hoe ernstiger. Men ducht eene uitbarsting van de verbittering der bevolking. De gestrenge maatregelen hebben de gemoederen niet afgeschrikt. De on derhandelingen met graaf Zamoyski en generaal Lewiuski, mannen, die de achting des lands genieten, zijn afgebroken. De prius-stcdehouder heeft aangekondigd, dat hij eene mede- deeling zal doen aangaande den zin der toegestane coucessiëu. Berigten uit Napels van den 16den melden, dat aldaar volkomen rust hcerscht. De geruchten aangaande de tcregl- slellingen en arrestalicn zijn vergroot; er zijn sléchts vier per sonen gefusileerd; evenwel zijn 60 personen in de provincie Chieti, ten gevolge van ergerlijke reactionaire bewegingen, doodgeschoten. Te Stockport (in Engeland) hebben dezer dagen twee knapen van goeden huize, van 8 a 9 jaren, een jongentje van 5 jaren zóó geslagen, tot het den geest gaf, na het een paar malen in eene sloot gedompeld te hebben, waarin hel lijkje werd gevonden. Men kent de aanleiding tol deze gruwel daad niet. GEMEH&DE BEBÏGTE1T. Te Canstadt in Wurtcmbcrg is de echlgenoote van een der voornaamste ingezetcneu bevallen van vier levende jongens. Alles wel. Omtrent de rigling van den Noordhollandschcn spoorweg schijnt uoggeenc bepaalde beslissing genomen te zijn. Sommigen denken nog altijd aan een slation te Schagen. Tc Rochcsler is dezer dagen een man overleden 104 jaren oud. Hij genoot tol het laatst zijns levens een gcwenschte gezondheid en sedert cenigen tijd de eer de oudste man van Engeland te heetcn. De tentoonstelling der groote weldadigheids loterij te 's Hage wordt iederen dag druk bezocht. Bij de jongste opschuddin gen te Warschau hebben ruim 500 inwoners het leven verloren. De lord-major van Londen heeft de ministers, de gezanten en nog een groot aantal andere aanzienlijken bij zich ten eten gehad. Er werd smakelijk gegeten, fraaije toasten geslagen en luide geapplaudiseerd. Uit Gouda wordt gemeld, dat de gevangenis aldaar, die uitsluitend was bestemd voor vrouwen en meisjes, zal worden opgeheven. Deze opheffing geschiedt echter niet, omdat er geene gevangenen van die sekse meer zijn, maar de aanwezigen worden slechts naar de gevangenis te Woerden verplaatst. Op een korenzolder te Gorinchem zijn op één dag 150 ratten gevangen en gedood. Zestien per sonen waren dien dag bezig om den zolder in een bloedbad te herscheppen. Het gewigt der verslagenen bedroeg ruim 45Ncd. ponden. In Haamstede heeft een zwaren brand gewoed. Men spreekt van een tweegevecht tusschen prins Napoleon en den hertog van Aumale. Door de Provinciale Staten van Noordholland is de heer C. Gerdinier, burgemeester van Medemblik lot lid der Gedeputeerde Staten verkozen. D T 3 B. T 3 1T T I B IT. Wordt in huur gevraagd: Om dadelijk of binnen korten tijdbetrokken te kun nen wordendoor een klein Gezinzonder Kinderen eene kleine doch van ongedierte zuivere Burger Woning zoo mogelijk met Bleekveld, of open Erf er achter, op een fatsoenlijken standaan het Nieuwediep of A'a- naalweg. Adres voor aanbiedingenmet opgaaf van den Huurprijs, bij den Uitgever dezer courant, mits franco. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van de Zijpe en Haze- polder zijn voornemens, op Vrijdag den 5 Mei 1861 des middags ten 12 urein het Logement het Wapen van de Zijpeaan de Schagerbrugin de Zijpe, aan te besleden Het eenjarig onderhoud van alle gebouwen, bruggen. de sluis en al wat verders aan den polder behoort alsmede ecnige vernieuwingen en cenig sloot werk. Het bestek zal acht dagen te voren ter lezing liggen en tegen 50 Gents verkrijgbaar zijn ten kantore van het. Waterschap te Alkmaar en bij deu Polderbaas aan dc Oude Sluis. De aanwijzing zal Dingsdag den 50 April e k des morgens ten 10 ure, aan de Oude Sluis plaats hebben.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3