tïtvïïrkööp weduwe met 7 kinderen na, waarvan liet jongste slechts een paar maanden oud is. Een regeringslelegram, gedagteekend Batavia 16 Maart 1861, luidt: Zware zee- en aardbevingen op Sumatra. Mid- deu-Java herstelt zich van lieverlede van de jongste zware schokken Eene door de N. R. Ct. ontvangen depêche luidt als volgt: Batavia, 16 Maart. Op Java is hel rustig. De streken, die door de overstroomingen geteisterd zijn, be ginnen reeds een meer gunstig aanzien te verkrijgen. Van alle kanten wordt hulp loegebragt. Warschau biedt op dit oogenblik een treurig schouwspel aan; de ongelukkige hoofdstad van Polen is herschapen in een legerkamp; door de gchccle stad zijn troepen, met tenten en andere benoodigdlicden, gekampeerd; op de hoeken der straten heeft men geschut opgerigt, om bij eventuele demonstraliën der bevolking krachtig alles te keer te gaan. Hel nationale gevoel van de Polen heeft alweer tot deze ongelukkige om standigheden aanleiding gegeven, daarbij gevoegd de opruimin gen van den adel, het heerlijk verschiet van vrijheid ia den geest van de bevochten vrijheid door Garibaldi aan Italië bezorgd, en de toezeggingen van Garibaldi aan elke onderdrukte natie. Én alhoewel wij ons verheugen over de vrijgevigheid van den Russischen Keizer, gelooven wij dat de onlwikkelings ideëu dei- Polen Ie ver gevorderd zijn, om langzaam af tc wachten wat de Keizer hen nog in het vervolg toe zal schikken; mogt het eens tol ergere gewelddadigheden komen als onlangs op den 27 Februarij en 7 Maart II wij vreezen dan voor hevige botsingen. De Monarchia Nazzionale zegt: Wij gelooven de tolk te zijn van de algemeenc vreugde, als wij mededeelen, dat Gari baldi en Graaf Cavour, door hoogen iuvloed Dij elkaar gc- bragt, verklaringen met elkander gewisseld en zich openlijk met elkander verzoend hebben. Denzclfden avond hebben Garibaldi en Cialdini elkander broederlijk omhelsd. BURGERLIJKE STAND Van 20 27 April 1861. GEHÜWD: J. A. Velders en C. G. van Leeuwen. H. Oetses en A. M van Es. J Kooijman en M. Klaver. A. Slijkertnan en G. Klaver P. Grin en A Smit. BEVALLEN: L. Gauw geb van Marle D. A. Caarls geb. Steeman D. B. de Boer geb. van de Walle Z. J. C. Eradus geb. Walton D. M. Baak geb. Vos Z. A. E. Schellinger geb. Ebbinkhoff Z. T. Kwinke'.enberg geb. Ruis D OVERLEDEN; A. Kooger 44 j. F. Doodebeefver 33 j. P. D. Staats 22 j. Levenloos aangegeven 1. BBRIOTE1Ï. Engeland heelt 2061 bier-socileiten. Te Warschau heb beu de policie-agenten bet dagelijks geweldig druk, om de bij de russiscbe regering verdachte personen achter de giendels te brengen. James Pike is benoemd tol atncrikaausch gezant bij liet nederlandsche bof. Cit Antwerpen wordt gemeld, dat liet muziekkorps der burgergarde aldaar bel voornemen heeft opgevat om te Rotterdam een Concert tc geven, ten voor- deele der slagtoffers van den watersnood. Peking, de hoofd stad van China, wordt door hongersnood geteisterd. In het kiesdistrict Roermond is, bij eene herstemming, de heer Cor- nelis lot lid der Tweede Kamer verkozen. Prinses Antoi- nette van Anhall is dezer dagen bevallen van een klein prinsje. De lengtemaat, voor de manschappen bij de engelscbc in- faulerie-iegimenten bepaald, is met 2 cngelsche duimen ver minderd. Men beeft tot dien maatregel de toevlugl moeten nemen, omdat onze lijd zoo arm is aan groote mannen De brochure, waarin de hertog van Aumale zijne maatschappe lijke cu staatkundige positie heeft verdedigd, zal door een fransch staatsman worden beantwoord en de uitgever door de regterlijke magt vervolgd. De wetgevende vergadering van Massachusclts heeft de doodstraf afgeschaft en den beul een eervol ontslag en pensioen verleend, met dankbetuiging voor de vele en gewigtige diensten, den lande bewezen. I)e jong sic zittingen van de italiaansche kamer van afgevaardigden wer den door hevige woordenwisselingen gekenmerkt. Bcrigten uil Cherbourg melden, dat tegen Junij aldaar eene sterke Rus sische vloot verwacht wordt. De keizer heeft zijnen wcusch te kennen gegeven, dat Frankrijk tegen dien tijd twaalf ge blindeerde fregatten zou gereed hebben. AD73R731TTI31T. Getrouwd J A. VELDERS, Opperstuurman bij 's Gouvernements Marine in N. O. I., en C. C. fij LEEUWEN. Nieuuediep 25 April 1861. Heden beviel voorspoedig van een ZOONA. BORST, geliefde echtgenoole van C. BOON. llelder 27 April 1861. van eene aanzienlijke partij diverse LAPPEN MANUFAC TUREN, op Maandag 29 April. W. GüNTHER. avt, 25 Jarige Huwei.uks-vereeniging Helder, 28 April 1861. tóï i ;^v.0

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3