BELDERSCHE en MWED1EPER mMM M 35. DONDERDAG n IE "J W S T IJ S in 5- B IT. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuivediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.36 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTEXTIEN worden aangenomen tot Zaïur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. NEGENTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP 1 Mei 1801. De alhier beslaande zangvereeniging Cecilia gaf jl. Zon dag avond in hel lokaal Tivoli hare vijfde groote vergadering tijdens het tweede jaar van haar bestaan. Een genotrijken avond braglen de aanwezige kunstlievende leden met hunne dames door, ouder de uitvoering van meereudeels fraaije zangstukken, die over het geheel zeer verdienstelijk werden gezongen. De directie verdient waarlijk allen lof voor de uitmuntende wijze, waarop zij voor de vereeuigiug werkzaam is en haren bloei en welvaart bevordert. Eene nota in den Moniteur betrekkelijk de Poolsche aan gelegenheden zon, naar men zegt, op zijdelingsche aansporing of bedreiging van Rusland van eene vredebreuk met Frankrijk zijn geschreven. Zij heeft op de te Parijs gevestigde Polen een' smarlelijken indruk gemaakt en over hel algemeen groote onte vredenheid en afkeuring verwekt. J. 1. Woensdag is door den directeur en commandant der Marine alhier aanbesteed, het daarstelicn van een ijzeren over- dekkingsbap over de drijvende batterij Salamander, liggende alhier. Minste inschrijver de heer Schneidervoor de som van /"5630. Tol aanvulling van een onzer beriglen in hel vorige nommcr, deelen wij mede, dat de voorlezing, op a.s. vrijdag in het lokaal in de Nieuwstad alhier te houden, zal aanvangen des avonds ten acht ure Zr. Ms. schroefstoomschip Rcleb, kommand, luit. ter zee Jhr. II. P. de Koek, is den 2dstcn Febr. uit de Tafelbaai (Kaap de Goede Hoop) naar Batavia vertrokken. Z. M. heeft bepaald, dat de bij art. o van het reglement voor hel Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord bedoelde commissie tot het doen eener inspectie van gezegd Instituut, voor dit jaar zal beslaan uil: 'sKouings adjudant in buitengewone dienst den vice-aduiiraal D. Bijl de Yroe, direc teur en kommandant der Marine te Willemsoord, als voorzitter; den hoogleeraar C. van Heynsbergen, den kapitein ter zee J. G. Baak, en de kapl.-luits. ter zee M. Cazaux, van Slap horst en O. II. Uhlenbroek, als leden; aan den lsleu luit. F. M. B. Alewijn, van het regim. rijd. arliil,. een eervol ontslag verleend uit zijne legeuwoordige betrekking van Hoogst- deszelfs ordonnance-officier, en dit, ten einde hem in de ge legenheid te stellen, de dienst bij zijn korps te kunnen her vallen; den kapt. W. II. C. R. graaf van Bylandt, van het Gde regiment infanterie, op het daartoe door hem gedaan ver zoek, een eervol ontslag uit de militaire dienst verleend. Naar men verneemt, beslaat hel voornemen bij eenige studenten aan de Koninklijke Akademie te Delft, om, onder nadere goedkeuring van Z. M. den Koning, cene loterij Ie houden, waarvan de opbrengst zal strekken tot leniging van de ramp waardoor Java is getroffen. Het wordt door de Ulr. Cl. bevestigd, dal de heer Wilmer, deken van St. Jan te 's Bosch, benoemd is tot bisschop van Haarlem; deze werd door den aartsbisschop van Utrecht voor gesteld, terwijl hel drietal door hel kapittel opgemaakt, bestond uit pastoor Borret, hoogiecraar Feije en den president van het seminarie te Warmond, v. Kiuls, Het formeren van cene nieuwe reserve, bestemd voor de ligting van dit jaar, zal in de eerste dagen der maand Mei aanstaande in de hoofdplaatsen van de provinciën des rijks plaats hebben, zullende de manschappen aldaar door de militaire J autoriteiten als miliciens bij de respectieve wapens en corpsen ingedeeld worden, na geneeskundig voor de dienst geschikt te zijn bevonden, doch daarna onmiddelijk met onbepaald verlof weder naar hunne haarsteden worden teruggezonden, met uit zondering noglhans van de plaatsvervangers en de miliciens i buitenlands zeevarenden, welke na hunne indeeling op de shi^_

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1