AANBESTEDING \o. 37. DONDERDAG 1861 9 M E I. bij inschrijving en opbod, 1TIB "J W S T IJ D 11T C- B 1T. Wordtuitgeceven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwe diep. Abonnementsprijs per kwartaal 1.36 Franco per post1-50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIES worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor icderen regel meer f 0 45. Zegeiregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Ditgever. NEGENTIENDE JAARGANG, op Donderdag den 16Jen Mei 1861, des namiddags ten half drie ureaan het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland te Haarlem, van: Het onderhouden van en het doen van eenige herstel lingen en vernieuwingen aan dat lokaal, van den lsten Mei 1861 tot den laatsten April 1864, Het bestek is te verkrijgen aan meergenoemd lokaal en aan het bureau voor Buitenlandsche Paspoorten te Amsterdam. Dingsdag vóór de besteding zal de noodige aanwijzing worden gedaan, des morgens ten 10 ure. Nadere informatiën zijn te bekomen bij den Ingenieur van den Waterstaat du Celliée Muller, te Amsterdam en bij den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat J, G. van Gendt te Haarlem. HELDER en NIEUWEDIEP 8 Mei 18G1. Wij vernemen, dal Ds. Op t Holt, beroepen predikant bij de Chistclijkc Afgescheidene gcmeenle, op morgen (Hemel vaartsdag) plegtig zal worden bevestigd en zijne intrede hou den zal. Z. M. heeft aan de reeds benoemde commissie van in spectie van het Kon. Instituut voor de Marine alhier nog als lid toegevoegd, hoogstdeszelfs adjudant in gewone dienst Jhr. F. do Cusembrootkapt, luit. ter zee. De Minister van Marine heeft ter kennis gebragl van de daarbij belanghebbenden, dat, krachtens bepaling des Konings, iii dit jaar 55 jongelingen als adelborst der 5de klasse voor de zeedienst, na behoorlijk afgelegd examen, op het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord kunnen worden aangenomen. De admissie heeft plaats op den lsten Oclober aanstaande. Ouders of voogden, die verlangen dat hunne zonen of pu pillen in dit jaar worden geplaatst, dienen, vóór of uiterlijk op den laatslen Junij aanslaande, aan den minister van Ma rine een op zegel geschreven verzoekschrift in, met de daarbij behoorende stukken, vermeld in de St. Ct. Zr. Ms. schooncr Attolante, onder bevel van den luit. Ier zee 2de klasse J. A. E. Diuaux, is in de morgen van den 5den dezer van de reede van Vlissingen naar zee vertrokken, ter opvolging zijner bestemming naar Curagao. Naar aanleiding van Z. M. besluit van den 2den dezer No. 85, wordt met den 10 Mei aanslaande in dienst gesteld de alhier liggende drijvende batterij Neplunusen het bevel daarover opgedragen aau den kapitein-luit ter zee W. A. de Gelder, Door den Minister van Marine is eene commissie benoemd, om, na alvorens de ooglijders, afkomstig van Zr. M. fregat met -sloomvcnnogen Evcrtsenie hebben bezocht, advies uit te brengen omtrent den aard der ziekte, en de omtrent de behande ling der lijders te nemen maatregelen. De commissie bestaat uit de hecren inspecteurs voor de ge neeskundige dienst der zee- en landuiagt en den hooglceraar Donders, te Utrecht. Naar men verneemt is den heer van Prehn1ste luit. der Genie alhier, benoemd lol Ingenieur van den Noord-Holland- schen spoorweg, Ier vervanging van den heer Michaêlis die tot Ingenieur voor de Zuiderlijn bestemd is. Naar men verneemt, moet zich te Bergen op Zoom op gehouden hebben zekere persoon G. <1...., voorzien van een valschen pas, die zich daar zoude hebben schuldig gemaakt aan het in omloop brengen van valsche munt, veel gelijkenis hebbende met de 5 francsstukken. De uitgegeven stukken, zoowel als die bij hem gevonden waren, zijn ruw, met het

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1