Stalen (e verzoeken, liet besluit tol het doen der gcldlcening met hunne goedkeuring te willen bekrachtigen. De werken, in het overzigt opgenoemd, bestonden in: a. Het maken eener brug aan den ingang van het kanaal. b. Hel afbreken der bolbrug en het daarvoor maken eener ophaalbrug. c. Hel maken eener ijzeren draaibrug voor de rolbrug bij de nieuwe kerk met onteigeningen. d. Het bestraten van nagenoeg al de onbestraalle wegen. e. Het maken van riolen langs de gedempte Oostgroot- sloot, in de Nieuwslad en in hel westelijk deel der gemeente. Het verbeteren en verbreeden van het kanaal. g. Het veranderen van een gedeelte der werkinrigling tot ziekenhuis. h. Het vernieuwen der school en het verbeteren van de onderwijzers-woning te Huisduinen. i. Het bouwen van een koetshuis voor de rouwkoetsen bij het nieuwe weeshuis. j. Het bouwen eener woning voor den doodgraver. {Het vervolg en slot in hel volgend nummer.) Den loden dezer is te Leiden als doctor in de verlos kunde gepromoveerd de heer D. Hellema Hzn., doctor in de genees- en heelkunde, ofïic. van gezondheid alhier, na verdediging van verloskundige stellingen. Men schrijft uit Utrecht, 15 Mei. Men verneemt, dat namens Z. M. den Koning, aan de kinderen van den heer Molsbergen alhier, welke ten gevolge der algemcene verloting ten voordeele van de lijdenden door den watersnood, eigenaren zijn geworden van de schilderij van Verboeckhoven, door Z. M. den koning van België als prijs in die verloting geschonken, is te kennen gegeven, dat HD. hel verlangen heeft geopenbaard, om voor eene som van ƒ10,000 eigenaar van genoemde schil derij te worden. De Staals-Courant deelde in de laatste dagen in hare bijvoegsels mede de lijst der winnende nommers in de algemeene verloting ten behoeve der lijdenden door den watersnood, met vermelding van de nommers der getrokken prijzen. Krachtens Zijner Majesteils besluit van den 1-lden dezer, N°. 65, wordt hel alhier liggende schroefstooinschip der 1ste kl. Djambi, met den eersten Junij aanstaande in dienst gesteld, met eene buitenlandsche beslemming en het bevel daarover op gedragen aan den kapitein-luitenant ter zee M. H. Jansen. Met voornoemden datum worden almede op gezegd schroef- stoomschip geplaatst: de luit. ter zee der 1 sle kl. Jhr. N.A. Holmberg de Beckfelt, als 1 sle ofïic.; als luils. Ier zee 2de kl. G. Bijl de Vroc, C. J. Smilh, P. J. Rosenwald; de adelb. der lste kl. P. M. Cochius, W. F. Blaauw, H. J. van der Mandele, F. H. baron van Vcrschucr, G. A. Woldringh. B. M. van der Weide, W. A. van Aken, C. J. de Jong, H. C. Juta; ofïic. van gezondh. lste kl. J. F. G. T. Kluge, dito 3de kl. C. H. Schröder; ofïic. van adm. 2de kl. M. J. Duvelaer van Campcn; scheepsklerk J. Gallas. De minister van Oorlog heeft ter beschikking van de Commissie voor de staatsspoorwegen gesteld, de lste luit. van het corps ingenieurs, mineurs eu sappeurs J. KalfT, leZulphen, A. J. van Prehn, te Helder, voor den te maken spoorweg van daar naar Alkmaar, en N. H. Nierslrasz, te Veulo, terwijl de lste luit. KalfT levens eervol is ontheven van zijne functiën als adjudant van den kolonel Kerkwijk, inspecteur der lste fortificatie-inspectie te Amsterdam. Met genoegen kunnen wij vermelden, dat door den pre sident der Vereenigde Staten aan den heer van Aalburg te Rotterdam, kapitein van hel Nederlandsch vaartuig Hendrika, eene prachtige gouden medaille is toegekend, ter zake van het aan boord opnemen van den kapitein en de manschappen van het Amerikaansche vaartuig Afi ica, en het bevrijden dezer zee lieden van Maleische roovers, in de straat van Gaspar, op den 5den September van het vorige jaar, en dat deze medaille door Burgemeester en Wethouders van Rotterdam is uitgereikt. Door de Nederlandsche Handel-Maatschappij zijn bevracht 28 schepen: voor Amsterdam 16; voor Rotterdam 7; voor Schiedam 5; voor Middelburg 2. Particuliere berigten uit Suriname behelzen de volgende opmerkingen omtrent den zoo druk besproken toestand der sla ven aldaar. «Waarlijk, de slaven hebben het hier zoo slecht niet als men het wel doet voorkomen; zij hebben het oneindig veel be ter dan vele vrijen in Nederland. Ze krijgen woning, kieeding, voedsel, uitspanning, ja, alles wat bun dienstig is; bij ziekte worden ze, onder toezigt van bekwame doctoren, verpleegd; in hunne vrije dagen kunuen ze voor zich zeiven arbeiden en vaak meer verdienen dan een arbeider in Nederland gedurende eene geheele week. De wetten en het toezigt op de slaven doen hen in hun stand vrij gelukkigen menschen zijn. Zonder twijfel zal de emancipatie in veel opzigtcn nadeelig werken en vooral in den eersten lijd niet tot den bloei der kolonie bij dragen". Men zegt, dat de heer Lcsseps van Egypte te Parijs is aangekomen, ten einde verdere fondsen voor den voortgang der werkzaamheden aan het Suez-kaneal op te nemen. Vol gens sommige berigten is reeds 800,000 zonder voldoende uitkomsten uitgegeven, naardien een kostbare dijk aan den kant van de Middellandsche Zee is weggespoeld. Engeland kleedt zich in staal en ijzer. Behalve gepant serde oorlogschepen, zal men wel ligt eerstdaags gepantserde burgers zien. Althans een groot handelshuis te.Manchester het vredelievende Manchester heeft aangekondigd, dat het elaslieke boorden, manchetten en overhemdjes van wit geëmail leerd staal levert. Nu spreekt men nog van Frankrijks toerus tingen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2