1IELDERSCHE ex NIEBWEDIEPER COURANT. BËRIGT. ft*/ DONDERDAG 23 M E I. NEGENTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuu>ediep Abonnementsprijs per kwartaal 1.30 Franco per post1.S0 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIES worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0 15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. Daar er door den Drukker dezer Courant eene NIEUWE COURANT zal worden uitgegeven, gevoelt zich de Uit gever verpligt naar een anderen Drukker om te zien. Dientengevolge zullen na 1 Junij eenige Nommers te Amsterdam gedrukt worden, waardoor de Courant des Donderdags en Zondags namiddags tusschen drie en vier ure aan II. II. geabonneerden zal worden bezorgd. Met den 1sten Julij a. s. zal eene nieuwe Drukkerij in de gemeente gevestigd zijn en de Courant, aldaar gedrukt, op den gewonen tijd verschijnen. H. H. geabonneerden worden beleefd verzocht, hiermede voor dezen korten tijd genoegen te willen nemen. De inzenders van adverlenliën worden verzocht, die te bezorgen aan den Helder bij den Heer T. Mooijaan de Binnenhaven bij den Heer J. Koster bij de Nieuwe Brutj en aan de Hoofdgracht in den Boekwinkeldes morgens vóór elf ure. C. BAKKER Bz. UIB -J w S *g IÓ D S m 3- E ET. HELDER cn NIEUWEDIEP 22 Mei 18G1. Vervolg van het verslag der zitting van den Gemeenteraad van 14 dezer.) Een verzoek van liet Burgerlijk Armbestuur, om magliging lot af- en overschrijving eener som van f 1014,44 op de dienst van 1860, werd toegestaan. Werd gelezen een adres van zekeren IE. K. Heiman schipper, wonende te Lemmer, houdende verzoek om iri de plaats van R. Gerritsen le worden aangesteld tot beurtschip per op bet veer van hier op Zwolle. De raad verklaarde legen die benoeming geene bedenkingen te hebben, indien zulks in overleg met het bestuur der stad Zwolle plaats vond. Burge meester en Wethouders werden gemagligd lot dal eiude met gezegd bestuur te onderhandelen. Naar aanleiding van een adres van den Heer directeur der duinwaterleiding-maatschappij alhier en na voorafgegaan onder zoek en rapport van de daartoe benoemde commissie uit den Raad, werd besloten, om voor den tijd van o jaren, ingaande den 1 Julij 1861, a. Art. 8 der conscssie, waarbij de hoogste prijs voor de le vering van water wordt bepaald, buiten werking te stellen, en h. Den Ondernemer ontheffing le vcrleenen van de beta ling aan de gemeente der bij art. 16 der concessie bepaalde ƒ530 per jaar, onder intrekking echter van de bevoegdheid, hem verleend bij art. li, om voor bel halen van water uit de puiten 10 cents per oxhoofd le vorderen, zoodal hel halen van water uil die putten, gedurende opgemeld tijdvak, koste loos behoort te worden toegelaten. Bij de behandeling uezer punten, werd levens Ier sprake gebragt, een verzoek van dien oudernemer, om het aantal standpijpen naar het belang der maatschappij te regelen. De Raad magligde bet dagelijksch bestuur den ondernemer drin gend aan le bevelen om bet aantal standpijpen, in liet belang der ingezetenen en zoo als hem voorkwam, ook in dat der Maatschappij, le vermeerderen. Tot regeling der geldelijke aangelegenheden voor de dienst van 1860, werd, op voordragt van Burgemeester en Wethou ders en onder goedkeuring van de Gedeputeerde Stalen besloten: a. Tol de af- en overschrijving van cn op sommige posten van uilgaaf, eener som van ƒ2490,61. h. Tot het voldoen uit den post van onvoorziene uitgaven, eener som van ƒ1150,955. Tevens werd magliging verleend om van laalslgemcldcn pos eene som van ƒ1633,485, afleschrijven, wegens tcruggav

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1