G-EME1TGDE BEB.I3TE1T. ste gedeelte van liet weleer zoo schilderachtig gelegen liefelijke vlek werden ook de meeste openbare gebouwen dour hel vuur verleerd. De groote pasloriekerk staat als een uitgebrande puinhoop daar; hare jeugdige harmonisch luidende klok ligt in asch en puin gesmolten. Van het kantonale stadhuis zijn slechts een paar muren over. Het meerendecl der overige openbare gebouwen deelen in dit lot. Uit Fiuirie wordt gemeld, dal bij de aldaar plaats gehad hebbende verkiezingen van afgevaardigden voor den Croatischcn landdag, 1478 stembiljetten alleen hel woord Nessuuo (niemand), en slechts 2 namen van candidaten inhielden. Berigten uit Napels van den 20slen Mei melden, dat prins de Carignan in eene proclamatie verklaart, dat er be langrijke hervormingen zijn geschied; hij bedankt de bevolking en de nationale garde voor de bewezen hulp en drukt zijne tevredenheid uit over de daden van de krijgsmagt ter zee en te land. Te Wetleren heeft het volgend hoogst treurig voorval plaats gehad. Bij het naderen van een trein wilde eene vrouw haar kind, dal zich op den spoorweg bevond, van daar redden. Zij struikelde echter over de rails, met het noodlottig gevolg, dat zij zoowel als haar kind door den trein werden overvallen en verpletterd. De vrouw verkeerde in een staat van vergevor derde zwangerschap. Als een merkwaardig voorbeeld, hoe lang een hond het zonder eten en drinken heeft uitgehouden, wordt het vol gende uit Londen medegedeeld. De heer Clark, te Salisbury, had een klein hondje verloren, en ondanks alle moeite kon hij niets verder omtrent het lot van zijn geliefdkoosd beestje ver nemen. Toevallig begaf zich iemand in een onbewoond huis te Handley, aan den heer Clark toebehoorende, en vond het arme dier aldaar nog in leven, niettegenstaande het daar, waar men hel schijnt te hebben vergeten, 26 dagen zonder cenig voedsel of water had doorgebragl. BURGERLIJKE STAND Van 18 Mei 2b Mei 1861. GEHUWD: S. P. Marinkclle en A. P. J. Goeman. A. van der Waal en C Buijs. J, A. Kraak en P. Krijnen. J. Lak en A. Bijl. W. Hagen en E. Tholen, N. Kleinkraam en E. Prins. J. Vre- denburg en G. Langereis. J. van Oostveen en A. G. Overtoom. BEVALLEN S. P. Smit geb. Wilner Z. N. Visser geb. Breet Z. S. Sohier D. N. Stijgers geb. Kater Z. G. Schenk geb. Filmer D. M Klees geb. Felix Z. M. Bakker geb. Schaap Z. M. Bruin geb. Buijs 2 Z. E. M. Wentel geb. Christoffels D. J. J. Winket geb. Gieles Z. N. Bordens geb. van der Kolk Z. A. Breet geb. Boots Z. A. Uijtdebroek geb. Olthoff D. M. L. Arons geb. Drnif Z. M. Velsema D. J. Lastdrager geb. Kraft D. M. Groenwald geb. de Leeuw D. A. J. van der Veen geb. Kolder D. M. van der Hoeven geb. Moot. D. OVERLEDEN: M. Hof 7 j. R. G. Franco 67 j. S. de Groot 11 j. T. Kruger 4 m. M. Kwast 20 j. A. C. Dekker 19 j. J. Bruin 27 j. Ambtshalve ingeschreven 3. In de gemeente Wijhe is eene gehuwde vrouw van drie wel geschapen dochters bevallen. Kraamvrouw en kindertjes zijn welvarende; inaar de vader, die zich zulk eene sterke vermeerde ring der familie niet had voorgesteld, is ten einde raad. Te Weenen heeft zich een redacteur van een dagblad een kogel door het hoofd gejaagd. De keizer van Oostenrijk heeft zijne keizerin weder te huis gekregen. Oiner Pacha, die zich in vroeger tijd als schoolmeester, doch later als generaal der Turk- sche armée een roemrijken naam verwierf, heeft zich tot be schermer der christenen in Turkije geproclameerd. Allerwegc worden gelden bijeenverzameld lot verzachting van het lot derou- gclukkigeu dour den vreeseiijken brand te Glarus in Zwitserland. Op de verschillende stations van den hollandschen ijzeren spoorweg zijn op den 2den Pinksterdag 14,500 plaatsbiljetlen af gegeven. De sultan van Turkije is onpasselijk; zijne genees- heeren hebben hem een reis aangeraden tot herstel zijner ge zondheid, doch de schatkist is bodemloos; er zijn reeds zoovele stoute grepen in de finantiën des rijks gedaan, dat de groolc heer zich zulk een reis uit 't hoofd moet zetten, De Eerste Kamer der Staleu-Gencraal is j.l. Woensd. weder uit hare langduri ge sluimering ontwaakt en heeft hare werkzaamheden aangevangen. De hertog van Aumale, heeft op eene vergadering te Lon den, onder hel gebruik van een goed glas wijn, de vrijheid van spreken en schrijven met warmte verdedigd. Keizer Nap. heeft zich geweldig ongerust gemaakt over eene ongesteldheid, die wel eens het gevolg is van vergiftiging. heeft hij zijne koks en kamerbedienden een onderzoek doen instellen, even als in de dagen van Jozef met den schenker en den bakker heeft plaats gehad. Wat de liefde doet! Gepasscerden Zondag morgen gaf een werkgezel een zeldzaam voorbeeld van wanhoop, ten gevolge van teleurgestelde liefde. Reeds lang, maar te vergeefs, had hij eene kuische Susanna om wederliefde gesmeekt; maar de partij scheen haar, op den duur, niet voordeelig genoeg. Toen zij aan zijne galante liefdesverklaringen geen gehoor wilde geven, had hij zelfs een en andermaal, in het vuur zijner liefde, alles hij haar aan stuk geslagen wal onder zijn hereik kwam, lang niet naar den zin van onze bedilzieke politiemannen. Maar ook dal mogt, zonderling genoeg, niet halen. Onwillekeurig kwam hem nog een laatste hulpmiddel te baal. Hij moest voor eene maand uit logeren; nu zou welligt zijn afzijn baar tot andere gedachten brengen; hij liet zich zelfs opsluiten. Alles te vergeefs, het middel had eene tegenovergestelde uitwer king gedaan, zij wilde niets meer van hem weten. Nu lot wanhoop gcbragl, maakte hij zich eerst fiks nat van binnen en sprong toen in spifc-splinter-nieuw pinksler-tenu in het kanaal, om een einde aan zijn leven te maken, en dat zou, tot overgroot verlies der Maatschappij gebeurd zijn, in aan-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3