HELDERSCHE en NIEEWEDIEPER COCRWT. Jtë 43. BERIGT. DONDERDAG 1TXETTWSTXJDI Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuwe diep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zater dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. NEGENTIENDE JAARGANG. Daar er door den Drukker dezer Courant eene NIEUWE COURANT zal worden uitgegeven, gevoelt zich de Uit gever verpligt naar een anderen Drukker om te zien. Dientengevolge zullen na 1 Junij eenige Nommers te Amsterdam gedrukt worden, waardoor de Courant des Donderdags en Zondags namiddags tusschen drie en vier ure aan H. H. geabonneerden zal worden bezorgd. Met den 1sten Julij a. s. zal eene nieuwe Drukkerij in de gemeente gevestigd zijn en de Courant, aldaar gedrukt, op den gewonen tijd verschijnen. H. H. geabonneerden worden beleefd verzocht, hiermede voor dezen korten tijd genoegen te willen nemen. De inzenders van advertentiën worden verzocht, die te bezorgen aan den Helder bij den Heer T. Mooijaan de Binnenhaven bij den Heer J. Koster bij de Nieuwe Brug en aan de Hoofdgracht in den Boekwinkeldes morgens vóór elf ure. C. BAKKER Bz. HELDER en NIEUWEDIEP 29 Mei 1861. Volgens een berïgt van Porl-Mahou van den 17den dezer, moet de toestand der achtergeblevene oogzieken van Z. M. fregat Evertsen in den laatsten tijd verbeterd zijn, en reikhal zen allen om naar het vaderland terug te keeren; ook van Wieringen zijn zeer goede berigten en zullen spoedig al de oogzieken het quarantaine gebouw verlaten hebben om met verlof te gaan. Naar men verneemt zijn dc Staten dezer Provincie tegen den 4den Junij a. s. opgeroepen, ter verkiezing van een lid van Gedeputeerde Staten, in plaats van den lieer Gerdenier, onlangs gekozen, welke voor deze benoeming heeft bedankt. Men verneemt dat het in 1858 op 's rijks werf te Vlis- singen op stapel gezette fregat met stoomvermogen Adolf, Her tog van Nassau, op 15 Junij e. k. zijnde de verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlandenluitenant-admiraal opperbevelhebber der vloot, zal worden te water gelaten. Naar men verneemt zal de kommand, van Z. M. stoom schip Cycloop, kapt. luit. ter zee J. Toewater, met den eersten der volgende maand in non-activiteit treden en als zoodanig wor den vervangen door den luitenant ter zee 1ste kl. G. W. C.Moelh. Gemeld stoomschip zal eenige herstellingen moeten ondergaan en zal van brik schoener worden. De luit. ter zee lsle kl. F. M. Parker Verboom, thans die nende aan boord van Z- M. wachtschip alhier, zal met 1 Junij overgeplaatst worden aan boord van Z. M. fregatschip Zeeland, liggende te Vlissingen. Door de Maatschappij van Nijverheid te Parijs is onlangs de eerste gouden medaille toegekend aan de Naai-, Stik-, Zoom- en Rimpel-Machine van Wheeler en Wilson te New-York. Niettegenstaande dc vele mededingers op dc ten toonstelling heeft de Maatschappij niet geaarzeld, om aan deze machine den eersten prijs toctekennen, om de groote verdien sten die zij bezit, om hare verschillende eigenschappen, gepaard aan eene soliditeit van constructie en eene elegance van bewer king. Gaarne vestigen wij op deze aangelegenheid de aandacht van alle belangstellenden, terwijl wij tevens in slaat zijn gesteld te kunnen berigten, dat bij dc Heercn Martin Kaufmann en Comp. te Rotterdam een depót van die fabriek gevestigd is, waar dc machine tegen dezelfde prijzen en conditiën als te New-York worden afgeleverd. Uit Zall-Bouimcl meldt men, dat het collcgic van Ailflïc-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1