GEMENGDE BEK1GTEN. BURGERLIJKE STAND VAN DEN HELDER EN HET N1EUWEDIEP, BURGERLIJKE STAND VAN DE GEMEENTE TEXEL, gelaten had, bewonende eene kamer op eene der verdiepingen van het huis. De ontsteltenis die zijn terugkeer den portier verwekte, de ver warde antwoorden van dezenen de aanhoudendheidwaarmede hij den jongeling naar Cóme wilde zenden, om aldaar zijne moeder te gaan opzoeken, deden bij den jongen soldaat eene vrees over de oorzaak der verdwijning zijner moeder ontstaan, en zonder uit stel ging hij de politie met zijne verdenkingen bekend maken. Antonio Boggia werd aangehouden. Het is een man om zijne voorbeeldelooze godvruchtigheid in al de parochiën van Milaan gekend. Niettegenstaande werd erop de aanklagt van den jongen sol daat een onderzoek gedaan in de woningwaarvan Boggia de portier was; men deed langs alle kanten opdelvingen, en eindelijk vond men onder de. steenen van eenen donkeren en vochtigen gang het lijk van de oude dame, die vermoord was geworden. Deze eerste ontdekking bragt andere te weeg. Het is algemeen te Milaan bekend, dat op verschillende tijdstippen, een smid, een kunsthandelaar en een jonge houtkapperuit hunne woningen zijn verdwenen, zonder dat men geweten heeft, waar zij gebleven zijn. Men wist welhaast dat Antonio Boggiabehalve de kamer die hij in het huis van de Sinte-Maria-straat bewoonde, nog eene slechte oude kamer met eenen kelder er onder in eene andere straat in huur had. De policie kwam met spaden en houweelen en dolf het geheele huis om; men was op het punt om de onderneming te staken, toen men een lijk ontdektehetwelk door de aanwezige personen erkend werd voor dat van den smid. Terstond werd Boggia uit het gevangenhuis gehaalden in tegenwoordigheid van zijn slagt offer gebragt. Terwijl dit gebeurde, zag men Boggia eenen onrustigen blik naar den anderen kant van den kelder werpen. Terstond werd die plaats onderzochten men vond er de beenderen van den kunsthandelaar, wien men sedert de eerste politieke bewegingen in 1848 uit het oog verloren had, alsook die van den jongen houtkapper, wien men sedert 1853 vermist had. LONDEN. Dezer dagen gaf de beroemde koorddanser Blondin eene voorstelling zijner kunsten in het glazen paleis bij Londen voor eene uiterst talrijke menigte toeschouwers, van welke eenigen zelfs tot 1 p. St. voor de beste plaats betaalden. Blondin had een touw onder het dak van het gebouw op 200 voet boven den grond doen spannen en de lengte veroorzaakte eene bogt, waar door het middenste gedeelte 12 voet lager was dan de twee uit einden. Blondin verrigtte de gewone koorddanserssprongenliep voor- en achteruit-, duikelde en herhaalde een en ander geblind doekt en met eenen zak over schouders. Niet tevreden met door zoodanige kunsten, aandoeningen van angst, waarin tegenwoor dig het genoegen schijnt gelegen te zijn, op te wekken, ver meerderde hij die door eenige malen schijnbaar het touw te mis sen. De man is door de directie van het glazen paleis voor 12 voorstellingen aangenomen, tegen 100 p. St. per voorstelling, dus voor bijna 15,000. Zijne betrekkingen schijnen evenmin ongerust over het gevaarvolle der kunsten als hij zelf, want Mw. Blondin en de kleine Blondins zaten rustig en onbezorgd bene den in het orkest de lueht-voltiges van papa aan te zien. De Great Eastern, die, gelijk men weet, hehouden te Liverpool is aangekomen, zal ongeveer over een maand weder naar New-York vertrekken. De passagiers, die met dit vaartuig zijn medegekomen, roemen ten hoogste de inrigting van het schip en de behandeling op reis. - Gedurende den loop dezer halve eeuw is het Zwitsersche leger vertienvoudigd. Ten jare 1813 had het eene sterkte van 15,000 man, in 1827 was het opgeklommen tot 30,000 man, in 1831 tot 60,000, in 1850 tot 104,000 man, en thans telt het leger 150,000 man. Men meldt uit Ncuss het volgende: Voor eenige dagen trok een Israëliet, handelaar in kruidenierswaren aldaar, een aanzienlijk gedeelte van het hoogste lot in de Koninklijke Loterij. Zoodra hij het berigt daarvan ontvangen had, gaf hij last tot het bakken van eene groote hoeveelheid brood, welke onder de behoeftigen der stad werd verdeeldterwijl hij buitendien de pen haalde door alle vorderingen beneden de 800 thal.welke hem competeerden van winkeliers in de stad zijner inwoning. Eene zware diefstal is, onder geheimzinnige omstandighe den, dezer dagen ten nadeele van de Nationale Bank te Genua gepleegd. Men vond de ijzeren staven van een luchtgat doorge- vijld, zoodanig dat men ze naar goedvinden kon uitligten, zon der dat er op het eerste gezigt eenig daaraan gepleegd geweld blijkbaar was. Het gebouw werd steeds door een schildwacht en een portier bewaakt. Men heeft, voor zij het huis verlieten, bij alle zich daarin bevindende personen een streng onderzoek ge daan, doch vruchteloos. De ontvreemde som bedraagt niet min der dan 215,000 francs in bankpapier. Zoodra dit verlies bekend werd, daalden de bankactiën tot 15 francs. VAN 1 8 JUNIJ 1861. GEHUWD: J. E. de Pierre en S. Sohier. J. H. Bertels en A. E. M. Meijers. P. A. Biersteker en J. Snoervang, J. Nadort en A. C. Kosten. BEVALLENC. E. Snel, geb. Veldt (Z.), T. Hoogvorst, geb. Smit (Z.), C. A, de Groot, geb. Schorsy (Z.), M. Steyn, geb. Visser (Z.)M. Smak, geb. Snip (D.), A. Hoogeboom (D.) V. Bras, geb. Muije (Z.), J. Captein, geb. Spandauw (D.). OVERLEDENP. Douwes Dekker (48 jaar.) QNDERTROUWD: L. Smit, van beroep koetsier, oud 29 japén en A. Katz, zonder beroep, oud 29 jaren, wonende alhier. P. Dekker, van beroep Schipper, oud 4S jaren, wonende te Alkmaar en J. Puimbroek, zonder beroep, oud 38 jaren, wonende alhier. G. J. Bogaardvan beroep Machinistoud 23 jaren en C. Hassingzonder beroepoud 40 jarenwonende alhier. VAN 1 8 JÜNIJ 1861. GEHUW DGeene. BEVALLEN: N. Schagen, geb. Visman (D.), D. Smit, geb. Zijm (D.), G. Scholten, geb. Boogaard (Z.), K. Dras, geb. Tanes (Z.)R. Eormer, geb. Schagen (D.)A. Rabneb. Koorn (D.) OVERLEDENJ. Smit (18 dagen). C. de Vries (17 jaar). S. Kuiper (36 jaar). P. van der Vis (54 jaar). Te Wieringerioaard is een werkman van een wagen gevallen, onder een der wielen geraakt, en subiet overleden. Te St. Maarten is, tengevolge van het schrikken van het paard, een vrouw van een rijtuig gevallen en den volgenden dag aan de be- komene verwondingen bezweken. Te Zeelst is gedurende het onderwijs uit den catechismus, de bliksem in de R. K. kerk ge slagen, waardoor een persoon gedood en vier anderen gekwetst werden. Een dorp in de Spaansche provincie Alicanteis dezer dagen door roovers overvallen, die de inwoners uitplun derden en zelfs het nonnenklooster niet spaarden. De koningin van Spanje heeft de baker besteld. Te Stuitgart in Duitsch- land is een officier achter de tralies geplaatst beschuldigd van aanranding van de eerbaarheid van een jong meisje. De Fran- sche regering heeft verboden brochures in 't licht te geven met vijandige bedoelingen tegen de R. C. geestelijkheid. - De plan tentuin te Parijs wordt met een witten olifant vermeerderd. De burgervader van Marseille heeft een besluit uitgevaardigd, houdende de bepaling, dat ieder, die met waggelende schreden langs den weg gaat, naar de prefectuur zal gebragt worden om aldaar uit te slapen. In het kanton Neufchatel {Zwitserland) heeft een ernstige opschudding plaats gehad. De policie heeft 17 rustverstoorders in verzekerde bewaring genomen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3