GEMENGDE BERIGTEN. UITSLAG DER PUBLIEKE YERKOOPING. INGEZONDEN. ONGELUKKEN OP SPOORWEGEN. Tot in zijn laatste oogenblik was Cavour nog bezig met na te denken over het lot van Italië, waaraan hij zijn leven had ge wijd. Mogen zijne beginselen ook nog blijven voortleven na zijn verscheiden tot heil des lands PARIJS. Er zijn gisteren twee jonge meisjes en een kanarie vogel wegens diefstal gearresteerd. Deze twee meisjes droegen den kanarievogel in eene kooi, en zoodra zij voor een winkel kwamen, waarin goederen waren ten toon gesteld, die van hare gading waren, werd de kooi opengemaakt en vloog de vogel in den winkel. De meisjes ijlden hem achterna en deden alle moeite om hem te vangen, doch staken gedurende deze jagt al hetgeen onder hare handen kwam in den zak. Op een gegeven teelcen liet de vogel zich vangen, en de meisjes verlieten dan onder dankbetuiging voor de gegeven moeite den winkel. Deze behendige en vreemdsoortige diefstal werd zoo dikwerf herhaald, dat de politie er eindelijk de aandacht op vestigde en de meisjes met haar medepligt'gen vogel arresteerde. ONROERENDE GOEDEREN, gehouden den 10 Junij 1861, in het Lokaal TlVOLl ten overstaan van den'Notaris W. J. HIDDE BOK. 1. Een HUIS en ERF aan de Koopvaarders-Binnenhaven, Kooper J. CHRISTOEFELS935.—. 2. Een HUIS en ERE in de ArtillericstraatKooper L. J. GROENƒ160,—. 3. Een HUIS en ERE in de WachtstraatKooper E. H. NIEHOEFƒ150,—. 4. Een HUIS en ERE in de MiddenstraatKooper L. M. ZACHARIASSEN520,—. 5. Yier HUIZEN en eeuwigdurende Erfpacht op den grond, achter Burgerlust, opgehouden voor ƒ1960. Graaf Cavour heeft naar men verzekert, een kapitaal van on geveer 7 millioen francs nagelaten. Hij was ongehuwd. Een Amerikaan, dezer dagen overleden, die tijdens zijn leven geweldig door de muizen werd getergd, liet ƒ1250 na, bestemd tot den prijs voor hem, die het beste middel aanwijzen kon, om het aantal muizen te verminderen. Verscheidene antwoorden kwamen op die prijsvraag in. Alle mededingers stelden voor het gebruik van zware vergiftenalsarsenic, phosphorus, gestampt glas, enz. Op het laatst deed zich echter eene mededinger op, die, als het beste middel om de muizen te verminderen, een voudig voorschreef: vermeerder het aantal katten!'' De uit voerders van het testament aarzelden geen oogenblik hem de ƒ1250 toe te kennen. Het berigt van den dood des Graven Cavour heeft de Sardinische rente op de beurs te Parijs l'/2 pCt. doen dalen. De Russische Regering heeft den Polen verboden het dragen van vierkante mutsen, poolsche tunicas, amarantkleurige vesten en dassen, gekleurde kousen, alsmede kleederen van eene in het oogloopende kleur of niet alledaagsche snede. Men verzekert dat de Hertog van Aumale een land goed in Zwitserland heeft gekochtnaast dat van Prins Napoleon gelegen. Zou dit ook tot bewijs kunnen verstrekken van de waarheid: de uitersten raken elkander? Te ZutpTien is eene gehuwde vrouw van drie welgeschapene zoontjes bevallen. In de omstreken van Constantine Algeriëzijn den 23sten Mei jh hagelsteenen gevallen ter grootte van een billardbal. Te Vlissingen is de eigenaar van een publiek huis, die een huiselijk feest vierde en daarom de deur voor het publiek omslo ten hield, door eenige matrozen verraderlijk aangevallen erT ver wond, tengevolge waarvan hij overleden is. Een aantal bewo ners der Spaansche Provincie Arragon hebben dezer dagen een aanval gedaan op het Kasteel van de Fransche Keizerin aldaar, omdat het gerucht onder hen verspreid was, dat Spanje bij Frankrijk zou ingelijfd worden. De berigten omtrent het te veld staand koren in Engeland zijn gunstig; het brood is te 'Londen een penny per pond afgeslagen. Te Groningen is in de vorige week een persoon gearresteerd, die van zijne 671evens- jaren er 41 in de Gevangenis heeft doorgebragt en zich nu we der zóódanig heeft gedragen, dat de justitie niet heeft geaarzeld hem naar zijn bekend verblijf te verwijzen. Niet zelden gebeurt het, dat men, vooral door de ouderen van dagende vergelijking hoort maken tusschen de zóóveel versnelde gemeenschap van den tegenwoordigen tijd, waardoor alle afstand tusschen personen en plaatsen schier verdwijnt, en die, waarmede een vroeger tijd zich moest behelpen; vergelijkingen, die echter met het aftreden dier ouderen, al meer en meer zeldzaam zullen gaan worden, daar het jongere geslacht, bij de bestaande orde van zaken opgevoed, al niet beter weet of het behoort zoo te zijn, en, van eenen vïoegeren toestand, zich eigenlijk geen regt denkbeeld kan maken. Tot deze opmerking vond steller dezer op nieuw aanleiding in de mededeeling van het overlijden des graven CAVOUR te Turijn den 6 den dezer. Naauwelijks toch had dit plaats gehad, of de Telegraaf be lastte zich met de overbrenging dezer gewigtige tijding naar alle oorden van Europaen men mag veilig aannemen, dat binnen een paar uren later, reeds alle Hoven daarmede bekend waren; dat nog dienzelfden dag die tijding het nieuws van den dag door geheel dat werelddeel uitmaakte, en, bijaldien de trans-atlantische draad niet verbroken ware, reeds den volgenden morgen, ook op Amerika's vasteland, het geheele beschaafde publiek zoude heb- heb bezig gehouden. Onze altijd beroemde en onvergetelijke admiraal DE RUITER overleed den 28 April 1676 in eene andere stad Syracusevan hetzelfde koningrijk Italië. Ook deze noodlottige tijding, ofschoon dan welligt niet van dat Europeesche gewigt, toch van het hoogste belang, vooral onder de bestaande omstandigheden, voor ons vaderland, werd ongetwijfeld ook toen wel met den meesten spoed overgemaakt. En wat leest men nu in de levensbe schrijving van den grooten man, door GERARD BRANDT, folio uitgbl997? In 't begin van Junius kwam de tijding van des Ad miraals overlijden in Nederland. Derhalve ontvingen wij nu in ons vaderland een soortgelijk berigt op nagenoeg gelijken afstand, in gelijk getal uren, als toenmaals weken daartoe gebezigd werdenen zou, bij het bestaan van den trans-atlantischen draad, in even zoovele uren als destijds dagen, dat berigt bij de beschaafde bevolking van twee geheele werelddeelen zijn bekend geweest Wat zal het over nog twee eeuwen moeten zijn? Texel, Junij 1861. Wij ontleenen aan de officiële rapporten van de Engelsche, Fransche en Pruissische Regering, betrekkelijk het verkeer der reizigers op spoorwegen en de daarop voorgevallen ongelukken het volgende overzigt. getal Reizigers, dooben. Gekwetst. Groot Briltanjvan: 184856. 1,070,224,378 187 3125 Frankrijk, van: 1855—56. 224,345,709 111 402 Fruissen, van: 185156. 55,552,813212 Totaal. 1,350,122,960. 300. 3539. Derhalve heeft men één doode op 4,500,000. en één gekwetste op 381,000 reizigers. Bovendien moet worden opgemerkt, dat van de 111 reizigers, die op de spoorwegen in Frankrijk zijn omgekomen, er 52 de slagtoffcrs werden

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2