GEMENGDE «EIUGTEN. THORWALDSEN'S EERSTE EN EENIGSTE IADE. het goed van het- lijf rukte. Het noodgeschrei van dezealsmede van het kindermeisje en de kinderen, werd eerst gehoord, toen de trein Vohioinkel genaderd was. Onmiddellijk werden de beide deuren van de coupé door de conducteurs bezet, en zoodra de trein stilhield, werd de booswicht gevat en in de kamer van den spoorinspecteur gebragt. Naauwelijks was hij dit vertrek binnen getreden, of hij viel op een ambtenaar aan, die zich toevallig daar bevond, en wierp hem op den grond; vier der sterkste spoorwegbedienden hadden de grootste moeite, om den misdadi ger weer te vatten. Toen dit eindelijk geschied was, begon hij God om bijstand te smeeken en allerlei verwarde gebeden uit te spreken, waarschijnlijk om voor zinneloos gehouden te worden. Hij nader onderzoek vond men de portemonnaie van eene der dames met haar plaatsbiljet in zijn zak; die der andere dame schijnt hij uit het rijtuig geworpen te hebben, toen hij gevaar begon te duchten. Hij laat zich Markus noemen, en verklaart te Barmen werkzaam te zijn; men houdt beide opgaven echter voor logenachtig. Een welbekend restauratiehouder alhierde heer Mevis is voor eenige dagen het slagtoffer eener mystificatie geweest, welke den ganschen dag geduurd heeft, en die hem in zulk een staat van overspanning heeft gebragt, dat men voor een aanval van beroerte vreesde. Mevis was des morgens vroeg uitgegaan om zijn voorraad te koopen, toen hij een koopman in gevogelte ontmoette, die hem eene zending kiekens aankondigde. Welke kiekens? vroeg Mevis. Wel, degenen, welke gij mij besteld hebt. Ik heb u niets besteld. Zoo! dat is wat te erg! ziehier uwen brief. Welke brief? Deze! De brief be vatte inderdaad eene bestelling van vier kiekens. De koopman in gevogelte was verzocht, ze tegen 8 ure op de Houtmarkt te brengen. Dit is eene gekkernij, zeide Mevis. Gij ziet wel, dat de brief niet geteekend en dat het mijn schrift niet is. Toen Mevis te huis kwam, vond hij twee schoorsteenvegers, die hem vroegenwelke schoorsteen er moest geveegd worden. Wat belieft u? Gij weet, de brief.... Welke brief? Maar hebt gij dan geen twee schoorsteenvegers aan onzen baas gevraagd -Alweerriep Mevis doch hij had den tijd niet om kwaad te wordenwant er hield een verhuiswagen voor zijne deur stil, en twee arbeiders stapten het huis in. Wat moet gij hebben? vroeg Mevis op min of meer gramstorigen toon. WTij komen om de meubelen, mijnheer. Zoo, zoo, om de meubelen.maar van wie dan Om te verhuizen. Zijt gij dan allen voornemens, met mij te spotten? vroeg de restau ratiehouder. Men kwam nogtans tot eene verklaring, en Mevis kon zich eindelijk van de verhuizers ontslaan. Naauwelijks was echter de verhuiswagen vertrokken, of er kwam een badrijtuig toen nog een tweedevervolgens een wagen kolen en allerlei soort van voorraad, die op al de punten der stad door een on- gekenden briefschrijver besteld wasen dat duurde zoo tot tegen den avond. Hoe boos Mevis ook werdhet hielp hem niets. Hij nam eindelijk een bad dat hemook al ongevraagdwas t' huis gestuurd om wat kalmer te worden. Een aardig hmoelijk. Een in Petersburg wonende En- gelschman wilde eene Eussin huwen, doch er was geen Pope (Russische priester) te vinden, die zulk een gemengd huwelijk wilde inzegenen. De Engelschman had eenen vriend aan het hof, deze droeg de zaak voor en de Keizer beval het bruidspaar zonder uitstel te trouwen. De ukase was om 5 ure 's namiddags bij het geestelijk bestuur gekomen; ten 7 ure werd die in het gemeente-bureau gebragt; ten 10 ure ontving de synode dezelve terug en ten 11 ure kwam de ukase in handen van het politie-bestuur, dat dadelijk zijne agenten in beweging stelde en dat de woorden zonder uitstel letterlijk opnam. De trouwlustige werd uit zijn bed gehaald; hij staart de politie aan en denkt dat men hem naar Siberië stuurt. Men zegt hem spoed! spoed!hij kon wel eens niet willen trouwen en moeijelijkheden veroorzaken. Men helpt hem in het aanklceden, pakt hem in een rijtuig en de verbaasde En gelschman ziet het wapen en de liverei des Keizers. „Waar gaat het heen?// „Naar het winterpaleis.'7 „Wat wil men daar met mij U trouwende Keizer heeft bevolen dat het in de hofkapel zou geschieden.'7 De Engelschman begint te gelooven dat hij zinneloos is; doch het rijtuig houdt voor het paleis stil, men brengt hem waarlijk in de kapel en even zoo verschrikteven zoo verbaasd ver beidt hem daar zijne bruid aan het altaar, die echter genoeg Rus sin is, om te begrijpen, dat een keizerlijk bevel de geheele tooverij bewerkt heeft. Weerkundigen hebben dezer dagen, ten gevolge van het waar nemen van eenige natuurverschijnselen, een droogen zomer voorspeld, die, wat de temperatuur betreft, tusschen het gematigde en buitengewoon warme zijn zal. -Groot-Brittannië telt, volgens de jongste opgaven, ruim 23 millioen zielen. De zoon van den Beij van Tunis zal te Parijs de lessen der mili taire school bijwonen. In Frankrijk heeft men voorgesteld, om de belangen der kolonie Algerie, en de kamer der Gedepu teerden, door eenige Afgevaardigden te doen vertegenwoordigen. De koning van Zioeden cn Noorwegen schijnt pogingen te hebben aangewend om tusschen do constitutiën der beide landen eene grootere eenheid te brengen, welke pogingen echter niet met gunstigen uitslag moeten bekroond zijn. Te Parijs is een vlugschrift in 't licht verschenen, waarvan de hoofdstrekking is dat de oplossing der Romeinsehe questie niet te Rome of in de kabinetten der groote mogendheden te vinden is, maar alleen in den goeden wil der liooge geestelijkheid. Onderscheidene berigten worden in de dagbladen der jongste dagen medegedeeld van het verdrinken van personenten gevolge van onvoorzigtig- heid bij het baden. Mogen die berigten velen tot ernstige schuwingen verstrekken Het garnizoen der stad Pesth ar- een protest ingediend tegen den titel Soldenierscft Melloume in Australië zijn door den Nederlandschen Cofe pogingen aangewend om bijdragen te verzamelenten behcul van de overstroomingen in Nederland. - Uit Drenthe wtve gemelddat de veenbrand zeer voorspoedig gaat. De tófdfc deling van de wet op de Nationale militie is door de Rewm- genoegzaam voorbereidzoodat men bij het hervatten van e zng tingen der Tweede Kamer eene spoedige behandeling m it- gemoet zien. tte Berigten uit China melden, dat de opstandelingen, 20(00 irl getal, Peking naderen en die stad ernstig bedreigen.- Tel Gent is eene vrouw overleden in den ouderdom van Kjaren.J De studenten-feesten te Utrecht zijn jl. Maandag aklagiange-' vangen. Door de aard- en zeebeving- die den 9 art de Batoe-eilanden geteisterd heeft, zijn 703 menschen om. leven gekomen. Het zal zoo wat twee en zeventig jaar geleden zijn, dat op ecri'iren kouden winterdag een jong meisje van een hoogst innemend uiterlijk in kleine achterkamertje van een burgerhuis te Kopenhagenbitterlijk zat te schreijen. Op haren schoot lagen eenige sieraden en andere kleine voorwerpen, klaarblij kelijk souvenirs, die zij van tijd tot tijd ten geschenke gekregen had. Achter elk ander nam zij het eene voorwerp na het andere in de hand, draaide het van alle kanten om, maar kon het ter naauwernood onderscheiden, zoo dof waren hare oogen van het schreijen. Daarna verborg zij het gelaat in hare handen en liet aan hare smart den vrijen loop. «O waarom moest het zoo ver komen!» snikte zij. «Al mijne droomen van geluk zijn nu weg! Al mijne verwachtingen zijn vervlogen! Hij gaat en zegt mij niet eens vaarwel. O hemel, waarom heb ik dezen bitteren dag moeten beleven! Groote God! waarom hebt Gij mij dat leed aangedaan?» Op dit oogenblik Hopte iemand driftig aan de deur, en het voorwerp van haar verdriet trad bij de wecnendc in de kamer. Het was een jongmensch van ongeveer vijf en twintig jaren, middelmatig van grootte en bouw; de trekken hard en breedmaar regelmatig en niet onaangenaammet blaauwelevendige geestige oogen cn lang golvend vlas blond haar. Het was Bertel Thorwaldsen,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2