het te Willemoord in garnizoen liggende gedeelte van het korps Mariniershetzelve zal worden gekommandeerd door den kapitein .T. H. Stengel, en bestaan uit den le Luitenant G. A. F. Chomel 2e luitenant M. C. Koning, 4 sergeanten, 1 fourier6 korporaals, 2 Tamboers en 67 mariniers. IIELVOETSLUIS, 24 Junij. Naar men van goederhand ver neemt is of zal de zeildag van Zr. Ms. stoomschip Fesuvius on der bevel van den luitenant ter zee le kl. A. Schotborgh wor den bepaald op den 4den Julij aanstaande. Deze bodem is zoo men weet bestemd naar Curagao. UTRECHT, 25 Jnnij. De le luit.-ingenieur F. H. Ampt, dienstdoende bij het bataillon mineurs en sappeurs te dezer stede is naar den Helder verplaatst om daar onder de bevelen van den luit.-kolonel als eerstaanw. ingenieur werkzaam te zijn. ARNHEM, 23 Junij. In den vroegen morgen van heden had alhier het volgende treurige ongeval plaats. De Heer C. O. K., een zeer geacht inwoner dezer stad, begaf zich naar het Rijnbad, om aldaar een bad te gebruiken. Toen men na eenigen tijd geene beweging in zijne kamer bespeurde en op het herhaald kloppen van den badmeester geen antwoord werd gegeven, open de men de deur en vond den Heer K. levenloos in het bad drij ven. Alle middelen om de levensvonk weder op te wekken bleven vruchteloos. Men vermoedt dat hijhet bad zullende in stappen, door een toeval getroffen, in het water is gestort en op die wijze het leven heeft verloren. Uit het Buitenland deelen wij het volgende mede Het berigt van de erkenning van het Italiaansche Koningrijk door de Fransche Regering laat zich tot heden toe nog bestendig wachten, terwijl verzekerd wordt, dat de Fransche Moniteur deze zoolang reeds verwachte tijding waarschijnlijk morgen zal mede- deelen. Middelerwijl worden dagelijks de meest uiteenloopende geruchten verspreid omtrent deze belangrijke zaak. De berigten omtrent den ziektetoestand van den Paus, gelijk omtrent dien van den Sultan, zijn ook verschillend. Terwijl som migen verzekeren, dat beide vorsten ligtelijk ongesteld zijn, wordt van andere zijden verzekerd, dat hun toestand gevaarlijk is. Met meer zekerheid zou men van beiden kunnen zeggen dat de toestand huuner staten verre van geruststellend is. Te Warschau kenmerkt zich de Russische Regering beurtelings door liberale en streng despotische handelingen. Kenmerken hare verordeningen op de verkiezingen zich door ongekende vrijgevig heid, de verbanning van geestelijken en dagbladschrijvers doet haar van eene geheel andere zijden kennen. Ook de maatregelen tot tijdelijke sluiting der inrigtingen voor hooger onderwijs, dragen niet weinig bij om de ontevredenheid der bevolking be stendig levendig te houden. De oorlog, die in de republiek der Fereenigde Staten van Noord-Amerika is uitgebroken, wint steeds meer in gewigt, ook voor het Buitenland. Vooral tegenover de staatkundige handel wijze der Engelsche Regering nemen de Noordelijke Staten eene vrij dreigende houding aan. Overigens hebben er nu eu dan meer of min belangrijke ontmoetingen plaats, tusschen de elkaar beoorlogende legers van het Noorden en Zuiden. WEENEN, 21 Junij. Dezer dagen stond een jongeling voor de regtbank alhier teregt, beschuldigd van diefstal; hij had na melijk verscheidene ganzen gestolen. Op de vraag van de presi dent, waarom hij zich aan dat feit had schuldig gemaakt, gaf hij ten antwoord: Och, uwe genade, ik wist voor het oogenblik geen voordeeliger middel van bestaan ter hand te nemen. n Laatste opgravingen te Pompei. Opzigtens de laatste op gravingen te Pompeileest men in het Athceneum de volgende wetens waardige inlichtingendoor eenen reiziger aan dit blad medegedeeld: „Het opzigt van Pompei is weinig veranderd. Bij den ingang ligt het hotel van Diomedes, dat weinig met al die van Zui delijk Italië verschilt. Welk een levendig tooneel biedt zich aan onze blikkenIn de laatste jaren zag men ten hoogste 2 of 3 man achteloos aan de opdelvingen tusschen de muren werken en een soldaat, die u una bottiglia (een drinkpenning) vroeg, als mede een half dozijn in lompen gckleede jongenswelke een mozaïk schoon maakten of eene deur opendendie zij een oogen blik te voren gesloten haddenen dan een bottiglia vroegen thans zijn er geregeld 220 man, jongens en meisjes aan den arbeid; de werk- en rusturen worden met de trompet aangekondigd. In het begin dezer eeuw werden er 440 personen gebezigd maar toen het bovengedeelte van den grond was weggeruimd waar thans de opdelvingen geschieden, werd het getal op 220 verminderd, om de belemmering en de verwarring in de huizen te vermijden. De plaatswaar men thans opgravingen doetis in de Strada Mercativlak tegen over de nieuwe Tfiermes. Men heeft vier of vijf gebouwen uitgekozenen de aarde tot op ongeveer vier voet onder den grond weggeruimd. Op die manier heeft men de fresco-schilderingen der muren ontdektmen heeft ze goed onderzocht en gezuiverden eindelijk ook den verderen grond weggeruimdHet huis waar wij ons bevondenwas groot en de kamerwelke wij zoo even verlaten haddenwas de receptie-zaal. u De pijlers pilasters en kroonstukkenzeer goed bewerkt zijn allen van dat witte uitermate gepolijste gips, dat hier zoo goed be kend en zoo glad en schitterend is, dat men er zich bijna, als van een spiegelzou kunnen bedienen. In de kamer daarnaast is il signor Abbate, aan wien men in het kristallen paleis de puinen van Pompeï verschuldigd isbezig met over eene zeer schoone en goed bewaarde fresco een preparaatzamengesteld uit was en oliete strijkenten einde die schildering tegen den invloed der lucht te beveiligen. In de naburige kamer werkt een ander per soon om de oude door de eeuwen gevormde korst weg te nemen, waarmede de kleuren en voorwerpen bedekt warenen wanneer de schildering goed isstrijkt er signor Abbate zijn preparaat over. Het onderwerp eener goedgekeurde fresco was de schaking van Europa door den stier. Bij het verlaten van het huis gaat men voorbij het voornaamste werk, verbeeldende Apollo en Ilaphnc. „Tot nu toe is een derde gedeelte der stad Pompeï opgedol ven, en daartoe zijn niet minder dan 120 jaren noodig geweest. De werken worden thans met meer ijver voortgezet. Toen ik dit gedeelte der stad verlietzag ik dat men schikkingen nam om eenen ijzeren weg te leggen, welke moet dienen om de puinen naar eene plaats achter het amphitheater te voeren. Een ijzeren weg in Pompéi!" Amerikaansche Slavernij. (Eene bijdrage tot het zooveel ge rucht gemaakt hebbende Uncle Tom's Cabin.) Het volgende vreeselijk verhaal is getrokken uit een werk, getiteldLettres of an american farmer(te Londen zonder naam des uitgevers gedrukt.) Ik ben niet lang geleden te gast genoodigd bij een planter, drie mijlen van...., waar ik toen woonde, gevestigd. Om de zonnehitte te ontwijken, sloeg ik een lomrijk pad in, dat door een aangenaam bosch liepen wandelde langzaam voortterwijl ik eenige verzamelde planten beschouwde, toen ik eene doffe stem hoorde, die enkele afgebrokene woorden stotterde. Verwonderd zag ik in 'trond, en bespeurde op omtrent zes roeden afstands eene kooiaan den stam van een boom hangende waarvan al de takken met roofvogels bezet waren, die er om heen vlogen en om eene plaats op de kooi streden. Door eene onwillekeurige beweging, eerder dan" met opzet, vuurde ik er op en zij vlogen met een afgrijselijk gekras weg. Toen ik ijs bij het verhaal - zag ik een neger in de kooi hangen, dien men in zulk een toestand liet sterven. Ik sidder bij de gedachte aan het jammerlijk schouwspeldat hij aan mijn starenden blik bood; de vogels hadden hem reeds de oogen uitgepikt, zijne wangbeenderen lagen bloot, zijne armen waren op verscheidene plaatsen opengescheurden zijn ligchaam met een aantal wonden bedekt. Uit de hoeken zijner holle oog kassen en uit de menigvuldige wonden droop langzaam het bloed en verwde den grond onder den boom. Naauwelijks waren de vogels wegof zwermen vliegen bedekten het ellendig schepsel gretig, om op het verscheurde vleesch te azen. Ik stond onbewegelijk daar het levend spook te beschouwen; hij had nog zijn gehoor behouden, en daar hij uit het geweer-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2