NIEUWEDIEPER COURANT M «o. 'i. O V I» 4; 28 .1 u L 1.1 EN NEGENTIENDE JAARGANG. BINNENLAim 1801 HELOERSCNi ff-' vv\\ibütn Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30. franco per postw 1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Adyertextiên worden aangenomen tot Zatnidag er. Woensdag middag 12 uur, en hij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den Heldertot elf ure. De prijs van 1 tol 4 regels is ƒ0.00. Voor ie-doren regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, dip zij beslaan. Brieven en Stukken f):anco aan den 1 ilgever. Heden vertrekt de W. I. Mail naar SUMIHTAME, CURACAO en onderhoorige Eilanden. HELDER en NIEUWEDIEP, 27 Julij. De herstemming voor drie leden van den gemeenteraad o o zal plaats hebben op Dingsdag den 30 Julij 1861de kan didaten waaruit gekozen moet worden zijn de heeren: Dr. J. Haremaker, C. Bakker Bz., Jb. Graat, IV. J. Hidde Bok, Jb. Goedkoop en J. Papineau. Opgave van op de losplaats Helder ingeklaarde schepen, door de opheffing van liet onvreije territoir. In 1853 61, in 1854 95, in 1855 144, in 1856 155, in 1857 199, in 1858 213, in 1859 269, in 1860 283. Jl. Donderdag arriveerde alhier Z. Exc. de Luit.-Ge- neraal Inspecteur van liet. wapen der Infanterie üuijeker, Adjudant des Konings in buitengewone dienstver gezeld van zijn Adjudant den Majoor Harnminck Scheppel, komende van Hoorn. Z. Exc. is afgestapt aan het Heeren- Logement op het TV estplcin alhier, en is terstond na zijne aankomst begonnen met de inspectie van het alhier in garnizoen liggend bataillon van het 7de regiment Infanterie. Van hier vertrekt Z. Exc. naar Haarlem. Gisteren avond is hier ter reede ten anker ge- komen Zr. Ms. stoomschip MerapiKapt.-Luit. ter zee de Haas. Den 4 April 11. van Batavia vertrokken, is liet den 23 Mei aan de Kaap de Goede Hoop gekomen. Zij heb ben gedurende de geheele reis geen land gezien voor liet eiland Wight en zijn van daar in 2 dagen reis hier binnen. Het Etat-Major bestaat uit de: Kapt.-Luit. ter zee R. L. de Haas, kommandant; Luit. ter zee 1 kl. G. F. Servatius, eerste officierLuitenants ter zee 2de kl. G. C. C. Thierens, J. M. Brevet en C. J. M. SwaanOfficier van Gez. 2de kl. M. J. Cijfveer en de Officier van Adm. 2de kl. F. TVolfsen. Aan boord zijnde passagiers: de Luitenants ter zee 1ste kl. J. A. van de Velde en R. P. Struick, en de Officier van Gez. 3de kl. Jhr. M. C. F. J. de Rotte. Naar wij vernemen zal Z. M. fregat met stoomver- mogen Admiraal van IVassenaer binnen kort in dienst worden gesteld. Onlangs werd het berigt medegedeeld, dat de directie der Engelsche brievenposterij had besloten de tweede maan- delijksche gelegenheid tot briefwisseling met China en den Indischen Archipel op te heffen. Dit berigt zal voor velen hier te lande, en vooral ook te dezer plaatse, een onaan genaam berigt zijn geweest, uithoofde van de vele belangen die hier bestaan om spoedig en dikwijls brieven derwaarts te verzenden. Met genoegen zal dan ook zeker worden vernomen, dat genoemde directie op dit besluit is terug gekomen en de verzending alzoo weder even als vroeger zal plaats hebben. Zr. Als. stoomschip Hjambi, is den 24sten des avonds te Dungeness ten anker gekomenhet schip had bij uitstek voldaan; aan boord was alles wel. De wel-eerw. zeer-gel. lieer Martens, Evang. Luthersch Predikant alhier, bij de bestaande vacature te Zutphen, op het zestal geplaatst zijnde, is uitgenoodigd tot het waarnemen eener liefdebeurt. Volgens een gerucht, door de Arnh. Ct. medegedeeld, zou Z. E. Baron van Heemstra, Minister van Binnenland- sche Zaken, den heer Mr. L. A. J. TV. Baron Sloet vervangen, als voorzitter van den raad van toezigt op de spoorwegdiensten. De Urania en Ternate, met de adelborsten en jonge stuurlieden, zijn den 22sten dezer, in den namiddag, van Hoorn vertrokken, zoo men zegt, om eenigen tijd hij liet eiland Marken te blijven en alsdan naar die plaats terug te komen en nog eenigen tijd op de reede aldaar te vertoeven. De Tweede Kamer der Staton-Generaal is jl. Woensdag tot nadere bijeenroeping gescheiden. In de zitting van den vorigen dag was de beraadslaging over het wetsontwerp be treffende de Nationale Militie ten einde gebragt en het geheele ontwerp met 39 tegen 23 stemmen aangenomen. De discussiën over het laatste hoofdstuk strafbepalingen werden onder anderen gekenmerkt door eene bestrijding van het voorgedragen artikel 190, waarbij werd voorgesteld de miliciens der ligtingen van 18571861 zes jaren, en dus een jaar langer dan gewoonlijk, in dienst te houden. Met 52 tegen 9 stemmen werd dit artikel verworpen. Na de behandeling van deze wet, werd de regering door den heer Begram geïnterpelleerd, omtrent haar voornemen tot indiening van eene voordragt tot af koopbaarheid der tienden. Door den Minister van Justitie werd hierop geantwoord, dat de nieuwe Minister van Financiën deze zaak tot een punt van overweging had gesteld en dat in de volgende zitting der Kamer een wetsontwerp, daarop betrekkelijk, zal worden ingediend. De leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn opgeroepen om te vergaderen op Donderdag den 8sten Augustus aanstaande. Z. M. heeft dezer dagen benoemd eene commissie tot regeling en behartiging der belangen van Nederlandsche o o o o industriëlen en kunstenaren bij de Tentoonstelling van nij verheid en Kunstwelke in 1862 te Londen zal gehouden worden. Tot voorzitter dier commissie is benoemd de heer J. TV. L. Gordt, directeur tier Nederlandsche Stoomboot- maatschappy te Rotterdam en directeur der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid te Haarlem wonende te Rotterdam, en verder tot leden verscheidene heeren, die zich op het gebied van Nijverheid en Kunst een naam verworven hebben. Te Anjum in de provincie Friesland werd voor eenige dagen in een sloot gevonden het lijk van een inwoner dier

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1