GEMENGDE BERIGTEN. BUITENLAND. paarden een ongeluk bekwamen en de een een arm en de i ander een been brak. Mogelijk zal bet hospitaal de plaats hunner bekeering zijn Uit Curacao wordt het volgende gemeld: Den 22 Junij was naar Suriname vertrokken Zr. Ms. schoener Schorpioen, komm. luit. t. zee 1ste kï. J. P. K. van Moorsel. Den 14 Junij was te Curacao aangekomen Zr. Ms. schoener Attalante, komm. luit. ter zee 2de kl. J. A. E. Dinaux. Het stoomschip Cornelis Eirks, komm. kapt. luit. ter zee J. F. Koopman, was eenige dagen te voren van Coro naar Rio-Hacha vertrokken. Iloe staan de zaken te Romeziedaar de voornaam ste vraag van den dag. De fransche regering laat hare troepen nog steeds te Rome blijven, onder bevel van ge neraal Govon, die niet zal worden teruggeroepen, omdat de pauselijke regering, geweigerd heeft haren minister van Oorlog te ontslaan. Keizer Napoleon had namelijk voor gesteld om beide te doen vervangen. Nu dit voorstel van c!4 de hand is gewezen, zou het niet onmogelijk zijn, dat de keizer zijnen bevelhebber te gelijk met de troepen uit. Rome terug deed komen. Wat er dan zou gebeuren, is niet moeijelijk te raden. Overigens is de toestand te Rome verre van gunstig. Het leger is ten hoogste verstoord over O O O de maatregelen van den minister, die een volkomen volmagt O O schijnt te bezitten om naar willekeur te handelen. De pauselijke officieren worden door vreemde vervangen, bui- tenlandsche vrijwilligers genieten allerlei voorregten, zonder dat er naar de regtmatige klagten van het leger wordt O c5 O O gehoord. Het koningrijk Italië is nu ook door de Nederlandsche regering erkend. Het mag wel voor zeker worden gehou den, dat dit nieuw gevormde rijk, aanvankelijk gevestigd, toenemen zal in bloei en welvaart en dat de binnenland- sche onrust weldra zal geweken zijn. Toch worden er nog bestendig stemmen gehoord, die iets anders dan vrede" roepen. Zoo meldt men uit Zwitserland, dat men zich daar volstrekt niet verwonderen zou, als er in Italië een oorlog uitbrak. Alle berigten uit dat land doen zoo iets ver moeden. De Zwitsersche regering schijnt dan ook op alles voorbereid te zijn. De Fransche regering gaat ook gestadig voort hare zee- magt aanmerkelijk te versterken, ondanks de tegenkantingen van Engeland. En moge zij nu ook al geen haast maken met de oplossing van het romeinsche vraagstuk, de publi citeit aan het geschil tusschen den bevelhebber der fransche troepen en den romeinschen minister gegeven, doet vermoe den dat. de afrekening slechts is uitgesteld. Overigens valt uit het buitenland te herhalen, hoe in de oostenrijksche monarchie de zaken nog altoos naar eene gewenschte bevrediging blijven wachten en hoe in Noord- Amerika het verkwikkend licht des vredes nog altijd verre beneden de kimmen blijft verscholen. De geleverde slag en de door het leger A an het Zuiden behaalde zege dra gen slechts bij om de verbittering der strijdende partijen aantevuren en levendig te houden. -Men meldt uit Parijs-. Den löden dezer, namelijk den Napoleonsdag, zal de nieuwe door den keizer ingestelde ridderorde, onder den naam van Legioen van Eer voor den Landbouw, xvorden ingewijd. Deze nieuwe decoratie zal, even als de militaire medailles aan soldaten, voornamelijk aan landbouwers Avorden geschonken. Het bosch van Tartaggine, op het eiland Corsica, dat bij eene lengte van twee mijlen ook eene zeer aan zienlijke breedte heeft, is totaal afgebrand. De daardoor veroorzaakte, schade wordt op 1,500,000 frs. geraamd. De heer Blondin heeft Maandag 11. eene voorstelling in den dierentuin te Londen gegeA-en. Ér waren 13,000 per sonen tegenxvoordig en de ontvangsten bedroegen 700 (ƒ8400). De Russische regering heeft bij Thames Ironivorks een ijzeren ramschip besteld, Avelk vaartuig met 40 kanonnen van zwaar kaliber zal gewapend worden. De berlijnsche Gerkhts-Zeitung verhaalt het volgende ge val van schijndood. In Weiszensee Avoont een rijk echtpaar uit den landbouwenden stand, dat slechts een eenig kind, een meisje van omstreeks 7 jaren, bezit. Plotselijk stortte het tot nog toe gezonde kind, als door beroerte getroffen, dood nederalle middelen tot terugroeping van het leven, door een in allerijl gehaalden geneesheer aangewend, bleven vruchteloos. Naar zijn gevoelen Avas het kind dood en de weeklagende ouders rigtten alles in tot de begrafenis-pleg- tigheid, die op den derden dag na het overlijden bepaald werd. Reeds xvas deze dag aangebroken. Het lijkje lag in de opene kist met bloemen omkransd en de vader stond er Aveenend bij. Daar x'erbeeldt hij zich eensklaps, alsof zich een tlaauwe blos op de wangen van het kind ver toont; terstond zendt liij naar de stad om een tAveeden arts te halen, die spoedig kwam, en, na onderzoek, bexuil, het ligchaam des kinds onmiddellijk uit de kist te nemen en in bed te leggen, alsook alle voorbereidingen tot de begrafenis te staken en op te redderen, opdat het kind, dat weldra uit de verstijving (tetanus), Avaarin het zich be vond, zou ontwaken, er niets van mogt merken, hoe digt het bij hare teraardebestelling geweest Avas. Dit geschiedde, en t.Avee uren later sloeg het kind de oogen op en Avas zoo frisch en gezond, dat de gelukkige ouders terstond alle kinderen uit het dorp bijeenriepen en met dezen den geboortedag hunner dochter voor de tweede maal vierden. Uit Leipzig meldt men, dat tegen den chef xran een der voornaamste huizen aldaar eene regterlijke instructie is ingesteld, Avelke in x-erband moet staan met het proces te gen den heer Nulandt, directeur der landsbank in Anhalt Dessau. Bedoelde chef moet eene borgstelling van 90,000 thaler hebben gestort, om eene preventieve gevangenschap te ontgaan. Te Munchen had voor eenige dagen een openbaar exa men plaats der leerlingen van een derjonge jufvrouwen kostscholen, hetwelk aldaar als eene der beste inrigtingen van dien aard bekend is en bij Avelke gelegenheid het bleek, dat de rivier de Rijn bij de leerlingen onbekend Avas. Toen de examinatoren hunne verwondering hierover te kennen gaven, luidde de verontschuldiging desAvege als x-olgtHet is zeer natuurlijk, dat xvij die rivier niet kennen, Avant de aardrijks kunde wordt ons in de fransche taal onderwezen. De kapitein Mauleverer, ATan het 30ste britsche iufanterie-regiment, Avelke aan boord Aran het stoomschip Great- Eastern, met 2000 soldaten en een aantal vrouxven en kinderen van Engeland naar Canada is overgebragt, meldt, dat deze ox^ertogt niets te Avenschen heeft overge- laten en aangenamer is geweest dan eenige andere zeereis, Avelke hem in 27 jaren is te beurt gevallen. Onze dames hebben aan de industriëlen der Nieuwe Wereld Aveder eene nieuwe uitvinding te danken. Te New-York fabriceert men thans gas-strijkijzers, die door bezuiniging x-an brandstof, grootere zindelijkheid en gemak kelijkheid in het hanteren en door besparing van tijd zich bij de behandeling der drooge Avascli bijzonder aanbevelen. Ook hebben zij het voordeel, dat ze niet zoo ligt hoofd pijn verwekken. Het is nog niet genoeg, dat men A-oor voortbrengselen x-an nijverheid en kunst glazen paleizen sticht zelfs xrnor de dooden bouAvt men tegenxvoordig glazen xvoningen. In Amerika komen glazen doodkisten in ge bruik, die, luchtledig gemaakt, de lijken onveranderd doen blijven. Weldra xvorden de woningen van zes planken af geschaft en ook de lijken zullen profiteren van den x-oor- uitgang op het gebied der natuurwetenschapAan het hospitaal in den staat Massachusets is een belangrijke som geschonken, waarvan de renten zullen xvorden besteed tot aankoop xran houten beonen x-oor arme patiënten, die dit ligchaamsdeel door eene amputatie verloren hebben. Het fonds draagt den naam x-an Ilouten-beenen-fonds. Te Londen is eene hengelmaatscliappij tot stand gekomen. De stichters gelooven, dat het hengelen velen van slechte plaatsen terughoudt, het geduld leert oefenen, en dus eene zedelijke strekking heeft; xvaarom de maatschappij premiën en eere-medailles uitlooft aan de verdienstelijkste henge laars en hengelaarsters. Z. M. heeft den zendeling van Bandjermcissin met de orde van den Eikenkroon begiftigd. Dr. Nettinger te Stattgard is een verklaard tegenstander der koepok-inenting. Hij heeft in de dagbladen zich bereid verklaard, de boeten voor die ouders te voldoen, die x-er- zuimden hunne kinderen te doen inenten. De bevolking van Groot-Brittanje bedraagt, volgens de jongste telling, ruim 29 millioen zielen. De fransche geneesheer Devoy heeft als zijne ervaring medegedeeld, dat de echtelijke x-er- eeniging xran naauxve bloedverwanten in den regel nood lottige gevolgen heeft en zelfs door in het oog loopende verschijnselen door de natuur wordt gexvroken. Zoo kende genoemde geneesheer 1^1 echtverbindtenissen tusschen bloed- verxvantendaarvan bestond in 22 gevallen onvruchtbaarheid, in 17 gevallen kwamen overtollige vingers voor, bij 2 ontbrak de pink, bij 5 bestonden klompvoeten, bij de ove rigen xvas de gezondheid minder voldoende of xvaren doof- stomheid, het waterhoofd, gebrekkig tanden krijgen en trage ontwikkeling van ligchaam en geest gewone verschijn selen. Ze zijn voorzeker erg genoeg om af te schrikken! Een origineel idee is door het Hebreeuxvsch xveekblad Hamagid opgevat. Het xvekt de Pruissische Israëlieten op tot dankbaarheid voor de gelukkige redding des konings

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2