NIEUWEDIEPER COURANT. en binnenland! M 68. DO N D ER DAG 18 AUGUSTUS. 18611 V NEGENTIENDE JAARGANG. BEKENDMAKING. j HELOERSCHE vlk vN\\ Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag des morgens ten acht uredoor A. A. B A K K E 11 Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal franco per post Enkele nommers Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. AdvertentiÈN worden aangenomen tot Zaturdag eu "Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOI, op de Laan aan den Heldertot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0,85. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den 1 itgever. Het Gemeentebestuur van den HELDER, brengt ter openbare kennis, dat Zijne Majesteit, bij besluit van den 19den Julij 11., N°. 59, heeft bepaald, dat van den j dezer maand af, voor kosten van aanwerving bij bet regiment Rijdende Artillerie, zoo van iederen recruut als van ieder milicien, die ingevolge art. 171 der wet van 8 Januarij 1817 bij de staande armee overgaat, zal worden te goed gedaan honderd vyftien gul den, waarvan we gens handgeld of premie aan den aangeworvene zal worden uitbetaald honderd gulden. Helder12 Augustus 1861. STAKMAN ROSSE, Burgemeester. L. VERHEIJ, Secretaris. Den 16 dezer vertrekt de O. I. Uaiidmnil vla SOIITHAMPTOJT. HELDER en NIEUWEDIEP, 14 Augustus. Een zeer verdienstelijk hoofdambtenaar heeft deze ge meente met der woon verlaten. Het is de heer H. «T. van Es, oud-magazijnmeester der Marine alhier, die, na eene 27 jarige vervulling dier belangrijke betrekking, eervol ontslagen en gepensioneerd is. Als blijk van Zr. Ms. hooge tevredenheid over de uitmuntende wijze, waarop hij steeds zijn post bekleedde, werd ZEd. voor eenigen tijd met de ridderorde van de Eikenkroon begiftigd. In de vervulling o o zijner betrekking was hij algemeen zeer geacht en bemind en muntte hij uit door stipte eerlijkheid en regtvaardigheid, waarvan ook zijne laatste verantwoording de duidelijkste bewijzen heeft opgeleverd. Gedurende eenige jaren was hij ook als lid van den Gemeenteraad in het algemeen belang nuttig werkzaam. Zijn vertrek van hier zal dan ook, zoowel door de. plaatsgenooten, die hem gekend hebben, als door zijne betrekkingen en vrienden, met leedwezen zijn vernomen. Moge hij in zijne nieuwe woonplaats nog vele jaren het genot smaken van de rust, die hem zoo waardiglijk geschonken is. Gisteren avond werd door de rederijkerskamer Olympia in het lokaal Tivoli alhier, haar vijftiende jaarfeest gevierd. De belangstelling van kunstlievende leden in dit feest open baarde zich duidelijk in eene zeer talrijke opkomst. De ruime zaal was eivol. Regt smaakvolle versieringen waren door de directie aangebragt; te midden van het groene loo- ver prijkten: de wapens der steden waar zustervereenigingen bestaan, en de namen der. groote mannen, die de vaderland- sclie letterkunde tot eer en sieraad verstrekken. Afgewis seld door de welluidende toonen van een goed orchest, onder directie van den heer Polak, werden het drama: schijn be driegt van Rosmade, en het blijspel Fockenbroch met succes voorgedragen. Het was een schoone zomeravond, en rijk was het genot, toen na de voordragten de leden zich in den verlichten tuin begaven, waar de muziek zich hooren deed. Eindelijk lokte het bal weder naar binnen, waar, door de goede zorgen van bestuurderen in den rozengalop eene aan gename verrassing bereid was. Zoo bleef men bij gedurige afwisseling nog lang bijeen, en het genoegen, dat deze avond zoo ruimschoots bezorgde, zal voorzeker nog lang stof geven totaangename herinneringen. ct o o o Jl. Zaturdag is van hier vertrokken het opnemings vaartuig, aan boord hebbende den kapt.-luit. ter zee A. R. Bloemendaal, belast geweest met het peilen der Texelsche zeegaten. Z. H. E. G. heeft zich naar Vlissingen begeven, om aldaar de monden van de Schelde op te nemen. In de vorige week zijn alhier twee matrozen zoo hevig aan het twisten en vechten geweest, dat de een eene ernstige wonde en de andere een verblijf in de provoost ten deel gevallen is. De twist was over eene knische maagd ont staan Jl. Zondag namiddag, omstreeks ten half zes ure, werd door den ijverigen polieie-agent G. A. Bergman ontdekt, dat er brand was ontstaan in den toegesloten winkel van den winkelier Roelof Gerritsen, wonende aan den Ivanaalweg, hoek van de Steigersteeg alhier. Het opentrappen van de deur en het inwerpen van eenige emmers water was voor genoemden agent, daarin weldra o o 7 door eenige andere personen bijgestaan, het werk van een oogenblik. Zijn kloekmoedig gedrag verdient voorzeker eene eervolle vermelding. Naar wij van goederhand ver nemen, waren dat pand en de inboedel verzekerd bij de Tielsche maatschappij van brand-waarborg. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is jl. Maandag weder bijeengekomen. Z. M. heeft den heer K. W. Asmus, met ingang van 1 October a. s. benoemd tot klerk bij de directie der Marine te Hellevoetsluis. De minister van Oorlog heeft verordend, dat aan eenige geschikte korporaals bij de infant.erie-regimenten, die meer dan twee jaar gedienddoor een goed gedrag uitgemunt hebben en aanleg bezitten voor den hoogeren O O rang, den titulairen graad van sergeant zal worden ver leend en zulks boven de formatie, bij die regimenten vast gesteld. De minister van Oorlog heeft bepaald, dat aan de Isra- ëlietische militairen, voor zoover zij dit mogten verlangen, gelegenheid zal worden gegeven, hunne in de maand Septem ber invallende godsdienstige feesten, te hunnent te vieren,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1