ADVERTENTI ËN. GEMENGDE BERIGTEN. GELD en GEEN GELD. C A R G A L IJ S T. leed, kreeg een aanval zijner kwaal op het oogenblik, dat hij alleen te huis was. Eenigen tijd later kwam de vader te huis. Men oordeele over de wanhoop van den man, die zijn zoon in lichtelaaije vlammen zag liggen, zonder dat hij tot ziclizelven gekomen was. Een gedeelte van het hoofd en van den schouder zijn ten eenenmale verbrand, zoodanig dat reeds een oor verdwenen is. Toen de ongelukkige we der tot bewustzijn kwam, vroeg hij met groote verbazing aan zijn vader wat er gebeurd was. Men heeft weinig hoop hem in het leven te behouden. Men leest in een belgisch blad: »Wat de vrouw wil moet gebeuren, al stond de man op zijn kop te dansen!" zegt het spreekwoord. En zij die deze spreekwoorden gemaakt hebben, bragten ze voort dooi den alambiek der ondervinding. Zie hier het voorbeeld dat het spreekwoord op waarheid gegrond is: Te Cambridge (Engeland) is dezer dagen een man opge hangen, omdat hij zijne vrouw had vermoord. Deze man heette Hilton. Hij leefde met zijne vrouw in eene goede verstandhouding; zij vochten of keven nooit, het was een goed huwelijk. Op zekeren dag echter, had Hilton geld noodig. Hij vroeg het aan zijne vrouw, maar deze was, gelijk zoovele vrouwen, niet te huis op het punt van geld het was een gierige tang die met haren elleboog niet in haren zak kon. Zij weigerde haren man te geven wat hij vroeg, zeggende: »Ik geef het niet, ik laat me nog liever de hals afsnijden." »Welnu," zei Hilton, »als 't niet anders zijn kan, in Godsnaam! ik moet toch het geld hebben" en hij sneed zijne vrouw den hals af! Wie is nu de schuld van dit dubbele ongeluk? De instructie in zake Charles Jud is eindelijk afge- loopen; hij wordt beschuldigd van in den avond van 5 Dec. 1860, een manslag te hebben gedaan op den president Poinsot, vergezeld van diefstal. Daar Jud nog niet is gearresteerd, zal hij bij verstek worden veroordeeld. Sedert 8a 9 jaar ontdekt men aan de bank, dat er een aantal valsche bankbiljetten van 100 francs in omloop iszij zijn zoo goed nagemaakt, dat alleen een naauwlettend on derzoek de valschheid kan aantoonen. De policie was te weten gekomen, dat zij in het departement Charente of dat van Charente Inférieure werden vervaardigd, en er werden agenten daarheen gezonden. Twee hunner gaven zich uit voor handelaars in gouden werken, en wendden zich tot alle vermogende personen met de vraag, of zij ook oud goud werk tegen nieuw, alleen met bijbetalinng van den prijs van het fatsoen, willen verruilen. Te Gdtebourse woonde zekere heer G., die voor schatrijk werd gehouden, ofschoon men wist, dat hij 9 jaar geleden, arm uit Amerika was teruggekomen, en, hoewel later met een onbemiddeld meisje gehuwd zijnde, echter niet van de fortuin zijner vrouw op zoo hoogen voet kon leven als hij deed. Deze tijding was ter oore van de twee politieagenten ge komen; zij begaven zich met hun gewoon aanbod tot den heer G. en nadat hij zijn oud zilverwerk tegen nieuw had verruild, bleek het, dat hij den gewaanden handelaars in goud, ongeveer 20,000 francs moest bijbetalen. Toen G. in goud wilde betalen, verzochten de agenten om bankpa pier, daar goudgeld hun op hunne reizen te lastig was. G. betaalde hun voor eenige duizenden francs aan bankpa pier en het overige aan goud, waarmede de kooplieden zeer tevreden waren, en vertrokken. Eenige oogenblikken later kwamen zij terug, vergezeld van twee gendarmes, die G. naar Saint-Jean d'Angely overbragten. Al de ontvan gen bankbiljetten waren vaïsch, en er zijn nog 180 stuks in het huis van G. gevonden. Werktuigen om ze te ver vaardigen heeft men echter niet ontdekt. De Industriel van Kamerijk meldt het volgende: Eene groote menigte is dagelijks verzameld in den tuin Esplanada, om het standbeeld te bezigtigen, dat ter eere van den algemeen bekenden industrieel Batiste is opgerigt. Hij is gekleed als werkman, in zijne hand houdt hij een wevers schietspoel en aan zijne voeten liggen een twintigtal stukken van het weefsel, dat naar hem is genoemd (batist). Uit Constantinopel wordt gemeld, dat eene Italiaansche, die bekend was wegens haar slecht levensgedrag, onlangs te Pera gearresteerd, als schuldig aan den moord van een Perzischen koopman. Bij de gedane huiszoeking werden nog een aantal lijken en verscheidene mensclienbeenderen en doodskoppen gevonden. Hoewel de gearresteerde slechts elf moorden heeft bekend, schat men het getal vermoorden op 50. De vrouw werd veroordeeld, om vóór haar huis te worden opgehangen. Den dag voor dit vonnis zou vol trokken worden, werd zij in de wijk rondgeleid, terwijl zij op hare borst een bord droeg, waarop hare misdaden stonden vermelddoch den volgenden dag werd het vonnis niet voltrokken; zij had, tegen betaling van eene groote geldsom, gratie van de doodstraf verkregen, welke in ver banning was veranderd. Te Oostum is eene vrouw bevallen van drie welgeschapen zonen. De zoon van den Fransclien minister Fould heeft eene innige liefde opgevat voor eene actrice van het Thédter te Parys en is met zijn liefje naar Engeland vertrokken, waar hij eene slagterij heeft geopend, die thans op het uit hangbord dit opschrift doet lezen: Fould, zoon van den fransclien minister." Het Algemeen Weekblad (Purmerender Courant) bevatte in de vorige week een hoofdartikel, ge titeld: Onderwijzers en Garibaldihoeden." Tot de pre dikdienst bij de Christelijke afgescheidene gemeente zijn 7 proponenten toegelaten. Te Londen is eene uitgebreide suikerraffinaderij totaal afgebrand. De schade wordt geschat op 30,000. Garibaldi's intogt in Napels ten vorigen jare, zal den 7den dezer in die stad feestelijk worden her dacht. Men verzekert, dat de regering eerlang een wetsontwerp, regelende de uitoefening der geneeskunde, bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal zal indienen. Een oud-wethouder van Zutphen is dezer dagen door den koning met de officiers-orde van de Eikenkroon begiftigd. Het adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, houdende aandrang om geene spoorwegbruggen over het Groot-Noordhollandsch-Kanaal te leggen, is aan de leden der Tweede Kamer rondgedeeld. Te Plauen heeft een brand gewoed, waardoor 50 huizen een prooi der vlammen zijn geworden. Garibaldi is uitgenoodigd voor eenige dagen zijn eenzaam verblijf te Caprera te ver laten en aan de feesten te Napéls deel te nemen. Geld schenkt den mensch de burgerkroon Geen Geld verplaatst hem bij 't canaille; Geld is het steunsel van den troon.... Geen Geld voegt vorsten bij 't rapaille, Geld wikkelt apen in 't satijn; Geen Geld kleedt Cicero's met lompen. Geld gunt ons vloeken bij den wijn Geen Geld doet biddend waterpompen! Geld maakt de geelste schoone jong; Geen Geld doet frissche rozen knakken. Geld strooit ons paarlen op den tong; Geen Geld doet wijzen labbekakken. Geld levert ons een grafgesteent Geen Geld doet ons er onder stoppen. Geld eert en balsemt ons gebeent.... Geen Geld draait daarvan vesteknoppen Geld schenkt ons den regerings-staf Geen Geld drukt ons in 't volksgewemel. Geld biedt ons staatsie tot aan 't graf.... Geen Geld een vrijbillet ten hemel! MARKTBERIGTEN. PURMERENDE, 3 September. Vee. 21 Paaiden, 151 Runderen, 40 vette Varkens 42 a 4S c. per N. p., 69 mag. dito f 13 a 23, 247 Biggen f 5,50 a 8,50, 104 vette Kalveren 40 a 55 c. per X. p., 21 nucht. dito f 7 a 17,50, 966 Schapen en Lammeren. Kleine Kaas f 22,50 per 50 N. p. Botee 75 a 95 c. per N.p. ALKMAAR, 2 September. Vee. Aangevoerd 253 Paarden f50 a 350, 51 Veulens f 30 a 75, 5 Koeijen f 150 a f 200.128 Kalveren f 30 a 60,176 Schapen f 18 a 24,21 vette Varkens 44 a 48 c. perN.p. ROTTERDAM, 2 September. Granen. Beste jar. Ovenn., Zeeuws, en Vlaams. Tarwe zakm. fl0,25al2, geringe en goede ditof9al0, puike nieuwe dito f 12,25 a 13,50, goede dito f 11,50 a 12. Noord-Brab., Overm., Zeeuws, en Vlaams. Rogge zakm. f 5,50 a 6,75, puike nieuwe Zeeuws, en Vlaams, dito zakm. f8,10 a S,50, Noord-Brab. en Overm. dito f 7,75 a 8, afw. dito f7,40 a7,70. Nieuwe Overm., Zeeuws, en Vlaams. Winter-Garst zakm. f 5 a f 6,80, Zomer dito f 5 a 6. Haver f3,50 a 4,50. Jar. Noord-Brab. Boekweit f233 a 240, nieuwe dito f 246 a 245. Puike Blaauwe Schokker Erwten f 13,25 a 14, puike kleine dito f 12,50 a 13, mind. dito f 10,50 a 11,50, Graauwe dito f9,50, Capucijner dito f 8,25. Puike Witte Boonenf 10,50 a 15, Bruine dito f 12 a 12,75, gelezeue dito f 13,75, Walch. dito stak en kleur f 16,50, nieuwe Zeeuws, dito f 17 a 19. Nieuwe Paardeb. f7,75 a 8,50. Duiveb. f 8a 10. -Overm.enBrielsch Koolzaap 67 p. vl. SCHIEDAM, 3 September. Jenever f 17,50; Amst. proef f 18,75. Moutwijn f 12. Aangekomen van 14 September ter losplaats HELDER om aldaar te lossen, de volgende schepen, gekomen van SUNDERLAND.#<?»n>ta?&>j9A*'ö',Ritchie.495tonsSteenk.B.Hagedoorn&;Zn.,teAmsi. SUNDERLAND. Gipzy, Dobson. 4626 mud Steenkolen. B.Hagedoorn&Zn., teAmst. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, Vrouwe E. P1IILBERT, geb. OVERTOOM. Helder, 1 September 1861, Heden overleed in den gezegenden ouderdom van ruim 86 jaren, onze geliefde moeder en belmwdmoeder TRIJNTJE SLOT, Wed. SIMON SPANJERDT. Helder, 1 September 1861. JACOB SPANJERDT, Uit aller naam. Eenige Kennisgeving.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3