NEGENTIENDE JAARGANG. AANBESTEDING. BINNENLAND. M 73. DONDERDAG li! SE P TE 11 R ER. 1861 EN r"r, HELDIRSCHE NIEDWEDIEPER COURANT v«Uitjen hef Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag des morgens ten acht ure, door A. A. BAK KEK C'z. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentïén worden aangenomen tot Zaturdag mi "Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den Heldertot elf ure. Dc prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iedercu regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den T'itgevcr. Op Vrijdag den 20 September 1861, des namiddags ten één ure, zal, aan bet Raadhuis der gemeente Helder, in het openbaar, alleen bij inschrijving, worden aanbesteed: Met verlengen der losplaats voor schepen op de ftcrkgracht. Het Bestek ligt ter lezing aan de Secretarie dei- gemeente. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Opzigter, door wien op Woensdag vóór de besteding, des voor middags ten elf ureaanwijzing in loco zal worden gedaan. Helder, den 11 September 1861. Burgemeester en Wethouders der gemeente, STAKMAN BOSSE, Voorzitter. L. VERHEY, Secretaris. Den 13 dezer vertrekt de WE§T-IHDISCHE mail. HELDER en NIEUWEDIEP, 11 September. Jl. Maandag is alhier gearriveerd Z. E. den minister van o o Marine. Den dag daaraanvolgenden beeft Z. E. de ver- O schillende maritime werken op 's Rijks werf alhier in oogenschouw genomen. Heden heeft Z. E. cenige militaire en burgerlijke autoriteiten ten gehoore ontvangen, vervol gens is Z. E. met Zr. Ms. stoomschip de Amstel naar den Hors gestoomd; dit zou in verband staan met een reeds veel malen ter sprake gebragt fort, hetwelk bet Rijk aldaar wilde aanleggen. Een vereerende onderscheiding viel dezer dagen aan o o een onzer plaatsgenooten ten deel. De beer J. H. Polak, muziek-onderwijzer alhier, ontving van H. M. de koningin een gouden horologie met ketting, als blijk van hulde en erkentelijkheid voor de muziekale compositie van een stuk door genoemden heer, H. M. aangeboden. Dat stuk, geti teld: )i der schönste Tag im Wurtemberg," bad bij aan onze geliefde vorstin toegezonden op haren verjaardag, den 17 Junij jl., en was bestemd, te dienen ter gelegenheid van de verjaring van H. D. vader, Z. M. Wilhelm I, koning van Wurtemberg, den 27sten dezer maand, wanneer genoem de vorst, de oudste der gekroonde hoofden van Europa, zijn 80sten verjaardag vieren zal. Een vereerend schrijven vergezelde de toezending van dit geschenk. Voorzeker zullen onze plaatsgenooten dit blijk van hulde aan een verdienstelijk toonkunstenaar betoond, op hoogen prijs stellen. Des te meer verdient bet opmerking, omdat bij zijne opleiding niet aan eene muziekschool elders beeft te danken, maar zich bestendig door eigene vlijtige oefe ning beeft zoeken te bekwamen. Door de Nederlandsche Handelmaatschappij zijn be vracht 5 schepen, als: voor Amsterdam; Argonout, kapt. R. M. Donema; Magdalena, kapt. I. Kooij, en Bato, kapt. C. van der Burg, van Dordrecht. Voor Rotterdam Da geraad, kapt. I. R. Ulrich, en Brederode, kapt. L. Kruijmel. Het heeft Z. M. behaagd, den rang van generaal- majoor, buiten bezwaar van den lande, te verleenen: aan Hunne Hoogheden den Soesoelioenan van Soerakarta, Pakoe Boewono Senopati Ingalogo Ngabdoer Racliman Saidin Panotogomo de VlIIste; en den sultan van Djokjokarta, Hamangkoe Boewono Senopati Ingalogo Ngabdoer Racliman Saidin Panotogomo Kalifatolali de Vide. - Den löden dezer zal door Z. M. met de gebruikelijke plegtigbeden de zitting der Staten-Generaal worden geopend. Bij beschikking van den Minister van Justitie is aan J. M. Guise, rijksveldwachter alhier, verleend den titulairen rang van brigadier. o o Eergisteren heeft te Hi/polituslioef op bet eiland Weringen een vergelijkend examen plaats gehad voor de vervulling der betrekking van hoofdonderwijzer aan de openbare school aldaar. Deze vacature was ontstaan ten gevolge van liet eervol ontslag aan den beer J. Wijn verleend, wegens gevorderden leeftijd en 40jarige dienst. De zesde algemeene vergadering van rederijkerskamers uit Noordholland werd in de vorige week te Hoorn gebon den. Elf kamers waren daar vertegenwoordigd, waaronder ook dc kamer Olympia alhier. Het volgend congres zal te Amsterdam plaats hebben, waarbij Vondel als feestvierende kamer zal optreden. Uit Zutphen wordt gemeld, dat de eerste steen voorde spoorwegbrug aldaar door Z. IM. zal worden gelegd. Den 16den en 17den dezer maand zal liet kampte MilUngen opgebroken en verlaten worden. Van ieder batt. Infanterie zal een gedeelte achterblijven tot opruiming van het kamp. Te Wijhe bad in de vorige week een bedroevend voor val plaats. Het was kermis daar ter plaatse. Een persoon werd op den openbaren weg moedwillig met een mes aan gevallen, en wonden aan hoofd, nek en schouders toege- bragt, zsodat bij hoogst bedenkelijk ziek ligt en men voor bet ergste vreest. Gelukkig beeft men er in mogen sla gen den dader op tc sporen. Te Fijnaart beeft den 6 dezer een zwaar onweder ge woed. Er bevond zich op bet land een arbeider, die met

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1