ADVERTEIMTIËN. tf Mevrouw HAREMAKER GEMENGDE BERIGTEN. BLADYIIL L I N G. BURGERLIJKE STAND VAN DEN HELDER EN HET NIEUWEDIEP, BURGERLIJKE STAND VAN DE GEMEENTE TEXEL, MIDDELBURGSOHE MAATSCHAPPIJ VAN STOOMVAART. het onderwerp uit van velen gissingen en van veel dag blad-gesel) rijf. De beste wensch, die daaromtrent door een der Duitsche bladen werd gedaan, is voorzeker deze: Moge de zamenkomst der beide vorsten in ruime mate bijdragen, tot bevordering van het welzijn der beide natiën! Dezer dagen stond voor de correctionele regtbank te Parijs teregt een jeugdig meisje van 11 of 12 jaar, be schuldigd van landlooperij en bedelarij. De president vraagde haar of niemand harer familie haar opeischte en kreeg tot antwoord, dat hare ouders dood waren en zij slechts een broertje van 13 jaar had. Dan zal de regtbank verpligt zijn, u naar een huis van correctie te zenden," zeide de president, waarop het meisje in weenen uitbarstte. Eensklaps drong er een jongetje, als lakei gekleed, door de menigte en eischte zijne zuster op. De president vraagde of hij dan de middelen had haar te onderhouden. Ja, mijnheer de president, zoo waar ik Jacques heet." Toen onze moe der stierf, liet zij ons als arme, verlatene en broodelooze weezen achter. Ik besloot mijne zuster te onderhouden, en nam ruim twee jaren geleden dienst bij een schuijer- malcer. Ik deelde mijn brood, mijn middageten en mijn geld met haar; des nachts liet ik haar stil in huis en zij sliep in mijn bed, terwijl ik op den grond sliep. Het schijnt echter, dat ik den dag toen zij bedelde, niet goed heb gedeeld en zelf te veel gegeten heb, daar zij honger had en om brood vraagde. Toen zij was gearresteerd en dus niet bij mij kwam, heb ik haar overal gezocht, totdat ik wist wat met haar gebeurd was; ik heb mijn baas de dienst opgezegd en ben thans, met veel meer verdiensten lakei bij een goed en rijk heer geworden. Kon ik twee jaar lang van het weinige dat ik had, mijne zuster schraal onderhouden, thans kan zij leven als eene prinses." De president verklaarde onderzoek naar de waarheid te zullen laten doen en dat, in geval dit goed uitviel, zijne zuster den volgenden dag vroeg zou worden ontslagen. )i Ik mag haar daarom toch wel omhelzen, niet waar, mijn heer?" vraagde de brave jongen, doch zonder een antwoord af te wachten, vloog hij in de bank der beschuldigden en snikkende lagen de kinderen in elkanders armen, hetgeen menigen aanschouwer tranen afperste. Jacques verwijderde zich met eene fierheid, die iedereen voor hem innamhij weigerde het geld, dat menigeen hem in de hand wilde duwen. Eergisteren is een jonge vrouw, wonende op den boulevard des Yertus te Parijs, bevallen van een meisje, met een hoofd met twee aangezigten, die volkomen, tot in de kleinste bijzonderheden, op elkander geleken. Gedu rende de weinige uren, dat het kind geleefd heeft, namen die aangezigten telkens dezelfde uitdrukking aan, zoodat ook, b. v. wanneer het weende, hetzelfde geschrei uit beide monden kwam, hetgeen doet vermoeden, dat er, niettegen staande den grooten omvang van het hoofd, slechts een hersengestel bestaat. Het overige gedeelte des ligchaams was goed gevormd. De verloskundige heeft verlof gekre gen, liet kind aan een onderzoek der Académie de Méde- cine te onderwerpen. Gedurende de verloopene week hebben te Londen 1108 sterfgevallen en 1848 geboorten plaats gehad. Te Kendal in Engeland is een brug, die nog in aanbouw was, plotseling ingestort. 52 werklieden bevonden zich daarop, 3 werden er gedood, vele anderen min of meer ernstig gewond. De lasten des ouderdoms hebben ten minste dit onheil niet veroorzaaktDe koning van Napels, thans non-actief, zit te Rome niet stil. Hij wil eene nieuwe expeditie naar zijn verloren gebied zenden, maar schijnt bevreesd, dat zijne spaarpenningen, niet toe reikend zullen zijn om de kosten te dragen. -Tusschen de troepen van het Noorden en Zuiden der Vereenigde Staten van Noord-Amerika hebben ernstige kloppartijen plaats gehad. Te Napels werden dezer dagen strooibilletten bij duizenden verspreid, waarop te lezen stondLeve Italië, leve Victor Emmanuel, naar Rome, met Garibaldi! Te Douville in Frankrijk heeft een voormalig geestelijke zich aangemeld om in het huwelijk te treden. Door zijne afvoering van het register der geestelijken achtte hij zich van zijn eed op het celibaat ontheven. De maire dacht er echter anders over en weigerde hem te huwen. Te Salem (Staat Illinois) heeft eene regtspleging plaats gehad, die zich door bijzondere omstandigheden heeft gekenmerkt. Een ter dood veroordeelde wegens moord zou zijne straf ondergaan. Vooraf echter had hij door buitengewone kracht een ijzeren ketting weten los te wringen, waarmede hij zich tegen iederen aanval verdedigde en zijne cel tot een vesting hervormde. De magistraat, bijgestaan door een ta van policiemannen,| tastte zijne legerplaats aan, maar werd afgeslagen. Toen de belegerde ten laatste, onder voorwaarde van een goeden maaltijd en een glas wijn, had gecapitu leerd, had men op het schavot nog veel moeite out [de gewone ceremoniën in acht te nemen. Hij vocht wel een half uur met den beul en diens adsistenten. Eindelijk betaalde hij op kunstmatige wijze den tol aan de natuur! De behandeling der zaak van den student Decker, die een aanslag op het leven van den koning van Pruissen heeft beproefd, is ten einde geloopen. Hij is tot 20jarige tuchthuisstraf veroordeeld. Glimlagehend vernam hij zijn vonnis. Uit zijne portefeuille heeft men verscheidene minnebrieven verzameld. Hij beminde eene schoone uit Dresden. Zijne brieven lagen genummerd en gerangschikt als op een bureau en als waren zij voor de pers bestemd. Zulk eene naauwkeurigheid is zeker geen heersehend ken merk van minnende harten Een ingezetene dezer gemeente, maimfïicturier, zag zich voor eenige dagen genoodzaakt, de straat voor zijne woning van gras te doen zuiveren. Een armoedig gekleed meisje bood als straatwiedster daartoe hare goede diensten aan. Zij werkte vlijtig en, na volbragteu arbeid, kwam zij bij den bewoner van het huis beleefdelijk haar honorarium vragen. De winkelier vroeg haar, wat zij dacht ver diend te hebben, en kreeg hierop het volgende antwoord«Och, mijnheer! geef mij maar een veêr voor eene crinoline; ik heb mij tot nog toe maar met een stuk van een vloermat moeten behelpen!" Wie zou nu nog over standverheffing en praalzucht bij de lagere klassen durven klagen MARKTBEEIGTEEST. SCHAGEN, 3 October. Vee. 0 Paarden f30 a 90, 24 vette Koeijen f 140 a 200, 15 mag. dito f 70 a 110, 6 nucht. Kalveren f 7 a 13, 345 mag. Schapen f6 a 11, 460 vette dito f 15 a 25, 30 Eng. Rammen f 30 a 40, 95Lammeren f4 a 12, Bokken en Geiten f 2a 2,50, ISmag. Varkens f 12 a 20, 85 Biggen 1'4 a 9, Konijnen 30 a4ü c., Kippen 25 a 80 c., Eenden 20 a 45 c., Duiven 10 a 30 c. Boter f 1,03 per N. p. Kaas. 25 a 47 en een halve c. per X. p. Eijkren. Kippen- f2,75, Eenden- f3 per 100 stuks. DORDRECHT, 3 Oetober. Granen. .Tar. Zeeuws, cu Inl. Tarwe f 10,40 a 11,80, nieuwe dito f 11,20 a 13, blaamvc dito f 10,30 a 11,30, Zomer dito f 10,50a 11,50. Jar. Zeeuws, en lul. Rogge 1'7,70 a 8,20, nieuwe dito f 8,50 a 9,20. Nieuwe Zeeuws, cn Vlaams. Winter-Garst 1'6 a f 7, Zomer dito f 6 a 6,70. X'oord-Brab. Boekweit f230 a 233. Witte Dantz. Erwten f 9,20, Koningsb. ditof 8,50. Zaden. Nieuw Overni. en Zeeuw sch Koolzaad zakm. 71 p. vl., dito gest. 73 p. vl., 9 vats Oct. en XTov. 76 p. nl., April 78 en een half p. vl. Dantz. Lijnzaad f343, Arch. dito f 375. Kanariezaad f6,50 a 8,50. Olie. Raap- Vlieg. f40,50, Xov. f 41,25, Dcc. f 41,50. Lijn-Vlieg, f 36. Koeken. Harde Raap- f S9 a 91, zachte dito 1'108. Harde Lijn- f 130 a 135, zachte dito f 145 a 150. SCHIEDAM, 4 Octcher. Jenever f 18,25; Amst. proef 1' 19:50. Moutwijn f 12.75. LONDEN, 3 Oetober. lieden waren ter vee-markt aangevoerd980 Runderen, 5,510 Schapen, 365 Kalveren en 280 Varkens. Prijzen lager. van 27 September—4 October 1861. ONDERTROUWD: K. Zon, van beroep ziekenoppasser bij de Marine, oud 29 jaren, wonende in deze gemeente, en C. M. Dijkshoorn, zonder beroep, oud 30 jaren, wonende te Wieringen. J. Koomen, van beroep slagter, oud 27 jaren, en F. de Wijn, zonder beroep, oud 29 jaren, wonende in deze gemeente. D. H. Tabeling, van beroep sjouwerman, oud 27 jaren, en 13. W. C. Dieho, zonder beroep, oud 19 jaren, wonende iu deze gemeente. H. Groot, van beroep schippersknecht, oud 23 jaren, en A.E. Dienst, zonder beroep, oud 22 jaren, wonende in deze gemeente. P. L. Gude, yan beroep broodbakker, oud 26 jaren, wonende alhier, en E. Lap, zonder beroep, oud 21 jaren, wonende te Texel. GEHUWD: L. de Graaf cn P. Hagen. A. T; Raid en A. J. Brinkman. C'. Juweel en C. de Haas. BEVALLENC. J. Veen, geb. Ileijdenrijk, (Z.). A. Koopman, geb, Bakker, (D.). G. Govers, geb. Bakker, (Z.). A. Gouwswaard, geb. de Wijn, (D.). G. T. C.ZurMüli- len, geb. Boelen, (D.). M. van Steenbergen, geb. Smit, (1 D. en 1 Z.). C. L, Bakker, geb. Schumaker, (D.). C. J. Linzell, geb. van der Wolt, (Z.). M. de Ruijter, geb. Bruning, (D.). OVERLEDENJ. Laan (40 jaar). J. W. de Kort (20 jaar). N. Bruijn (27 jaar). G.Remmets (13 maanden). A. Veeger (S4 jaar). V.Griek (61 jaar). J,evenloos aan gegeven 1. Ambtshalve ingeschreven 5. van 2S September5 October 1861. ONDERTROUWDI,. Blom. arbeider, oud 24 jaar en AMuïlekes, oud 23 iaar. GEHUWDGeene, BEVALLEN: C'. Kooiman, geb. Vlaming. (D.)H. van dr Wint, geb. Rcitsma, (D.). XI. Verudin, geb. Buis (D.). J. Koopman, grb. Blom, (D.). OVERLEDENC. Dijksen, (3 maanden). Van MIDDELBURG7, S, 10, 11 en 12 Oc.t. 's morg. 6 u. 13 Oct. 's morg. 7 u- Van ROTTERDAM 7 Oct. 's morg. 7 u. 8 cn 9 Oct. *s morg. 9 n. 45 m. 11 en 12 Oct, 's morg. 10 u. 30 m. 13 Oct. 's midd. 12 u. Heden overleed onze geliefde Moeder--A D R A N A V E E G E R Weduwe I). D E V A A N - in den ouderdom van ruim 84 jaren. NAMENS DE KINDEREN EN BEHUWDKINDEDEN. Nicuwediep, 1 October 1861. verlangt eene KIWIMBRSHSID.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3