NIEUWEDIEPER COURANT. en binnenland! M 1861. NEGENTIENDE JAARGANG. AANBESTEDING. ZOKDAG 8 ÜECË U li E li htg PROVINCIE NOORD-HOLLAND. HELOERSCHE Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag des morgens ten acht uredoor A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentiën worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den Helder, tot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor icderen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Op Donderdag den 19den December 1861, des namiddags ten half drie ure, zal, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland, te Haarlemworden overgegaan tot de aanbesteding bij inschrijving en opbod, namens Kerkvoogden der Hervormde gemeente van Veenhuizenvan: Het bouwen van eene Kerk met Toren voor de Hervormde gemeente te VEENHUIZEN (Noord- Holland) en van eene Kapel voor het monument van REINOUT VAN BREDERODEaldaar. Het bestek is, tegen betaling van tien Cents per exemplaar, te verkrijgen aan het lokaal van het Provinciaal bestuur bovengemeld aan het bureau voor Buitenlandsche Paspoorten te Amsterdam en aan de Gemeente-Secretarie van Heerhigoicaard. Aanwijzing in loco zal worden gedaan, Zaturdag vóór de beste ding, des middags ten 12 ure. Den 8 dezer vertrekt de O. I. Landmail via MARSEILLE. HELDER en NIEUWEDIEP, 7 December. Jl. Woensdag middag werd op de Algemeene Begraaf plaats alhier het stoffelijk overschot van den heer C Smit, in leven Commissaris van Policie en Waterschout alhier, plegtig ter aarde besteld. Door leden van de kerkeraden der Hersteld Luthersche en Hervormde gemeenten alhier, werd het lijk grafwaarts gedragen, terwijl het, behalve door betrekkingen en vrienden, door Burgemeester en Wethou ders en de Agenten van Policie gevolgd werd. Aan het graf hield de WelEerw. heer J. EL Sonstral eene gepaste toespraak, den overledene, die in zijne maatschappelijke be trekking door bekwaamheid en dienstijver uitblonk, schet sende als een getrouw en ijverig lid van den kerkeraad der Hersteld Luthersche gemeente alhier. Deze schoone en kernachtige rede maakte op de aanwezigen een zigt- baren diepen indruk. Naar wij vernemen, zal het orgel-concert in de Nieuwe Kerk der Hervormde gemeente alhier uitgevoerd worden door den heer Jb. Kwast, organist te Parmer end, aan wien ook het bespelen van het orgel ter gelegenheid van de plegtige inwijding is opgedragen. Wij vernemen van goederhand, dat de rederijkers kamer Olympia alhier den 7 Jan. a. s. eene buitengewone vergadering zal houden en alsdan zullen worden opge voerd: 1. Scipio en Allucius', 2. De Grondleggers van Zwitserlands vrijheid en 3. Amalia, blijspel in één bedrijf. Wij maken onze lezers opmerkzaam op het hierach ter geplaatst ingezonden artikel van de Sub-Commissie voor de oprigting van een gedenkteeken voor Joost van den Vondel in de hoofdstad des lands. Elet edele doel waar voor de commissie werkzaam is, maakt verdere aanprijzing geheel overbodig. Mogen ruime bijdragen van de ingeze tenen ter dezer plaatse toonen, dat ook alhier de nagedach tenis van groote nederlandsche mannen eere ivordt aangedaan Den 5den dezer is door eenige sloeperlieden de red dingboei, die tijdens den jongsten storm van zijne plaats is weggeslagen, weder van het strand in liet water gebragt. Bij de eerste poging, waarbij de boei door een boot met vier sloeperlieden bemand, werd gesleept, brak de lijn en dreef het gevaarte weder naar de stranden terug. Bij een herhaling is de boei ter bestemder plaatse aangebragt. De op den 28 Nov. jl. gehouden aanbesteding voor de staatsspoorwegen is, o. a. voor de levering binnen de stelling van deze gemeente, het minst ingeschreven: Voor de levering van 15,000 halfronde greenen houten dwarsleggers, de heeren Eindhoven Zn. te Zwollevoor 10,000 halfronde dito dito, de heeren Fontein Tjallingii te Harlingen; voor 25,000 halfronde beuken dito dito, de heeren Carl Focke Wwe. Sohn te Breinen en voor 5000 halfronde eiken dito dito, de heeren Friedricli Höls- berg te Lippstadt. De 1ste luit.-ingenieur F. W, Conrad, die van hier naar Weesp wordt verplaatst, zal worden ver vangen door den 2den luit.-ingenieur Canter Cremers uit Gorinchem. Behalve in de hoofdstad hebben in Noordholland, ge durende het jaar 1860, 48 branden plaats gehad. Bijna al deze perceelen of inboedels waren tegen brandschade ver zekerd. In deze gemeente hebben in dat tijdvak zes branden plaats gehad, waarvan de schade ƒ1110 bedroeg. Het stoomfregat Adolf van Nassau wordt op de werf te Vlissingen tegen 1 April en de korvet Medusa tegen 1 Mei a. s. gereed gemaakt om zee te kiezen. Den 3den dezer heeft het schroefstoomschip de Linge, komin. van der Haak, de reede van Hellevoetsluis verlaten, met bestemming naar Oost-Indië. De Tweede Kamer der Staten-Gcneraal heeft Hoofd stuk IV (Justitie) der staatsbegrooting met 54 tegen 12 stemmen aangenomen. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een voorstel van hare leden: Delprat, Poortman, Blussé, Dullert en Ten Bruggen Hugenlioltz, om een onderzoek in te stellen om trent de Nederlandsche Zeemagt Bij de herstemming, jl. Dingsdag te Haarlem gehou- dee, ter verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten, heeft Jhr. M. Salvador de nederlaag geleden. Te Tiel hebben dieven het kantoor van een leerlooi- jer ondergraven en zich twee zakken met geld uit een gesloten lessenaar toegeëigend.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1