BUITENLAND. GEMENGDE BERIGTEN. omtrent de. te nemen maatregelen in deze zaak. Deze commissie bestaat uit de lieeren baron Scliimmelpenninck van der Oye, Delprat, Jlir. Gevers Deynoot en Mr. J. D. J unins van Hemert. Gedurende de jongste dagen was de staatkundige hemel niet weinig bewolkt door het dreigend uitzigt op een uit- brekenden krijg tusschen Engeland en Noord-Amerika. Nog is die hemel niet helder; in sommige bladen van New-York wordt eene vrij dreigende houding tegenover Engeland aan genomen en de gedachte uitgedrukt, dat Engeland met woord en daad de onafhankelijkheid van de Zuidelijke Staten voorstaat en bevordert. Daarentegen verneemt men van daar ook meer geruststellende berigten, die doen zien, dat men meer en meer tot bezinning komt. Wel is waar schijnt er eene partij te zijn, die zich bereid toont aan Engeland den handschoen toe te werpen, maar daarentegen openbaart zich een ander deel der natie meer gezind om met het gezond verstand en de rede te rade te gaan. Die meer gematigde verschijnselen, doen de hoop verleven digen op het behoud van een gewenscliten vrede, te meer omdat de volksgeest in Engeland, eene vredebreuk minder wenschelijk keurende, den wensch openbaart om de hulp eener bevriende mogendheid in te roepen tot eene minne lijke schikking. Hoe Frankrijk zich gedragen zal, te mid den der bestaande verwikkelingen, is nog eene ernstige vraag. Een der bladen van dat land geeft der regering den wijzen raad neutraal te blijven, met het oog op de bekende sympathie voor de Zindelijke Staten en de bestaande alliantie met Engeland. W at de jongste geschiedenis der overige staten betreft, daaromtrent valt te vermelden, dat Noomvegen met eene ministeriële crisis bedreigd wordt, tengevolge van de her ziening der acte van unie met Ziveden, van den jarel814. De koning is naar Christiania gereisd, om door zijne tus- schenkomst de hangende geschillen zoo mogelijk te doen bijleggen. In Italië duren de rooverijen in het Zuiden steeds voort en worden nog steeds zamenzweringen ontdekt, gesmeed in het belang der verdreven dynastie. Sedert eenige dagen had men in de omstreken van Wommelghem een persoon opgemerkt; op zekeren dag vond men zijn lijk in een boschje liggen. De justitie heeft zich ter plaatse begeven, maar er is niets ontdekt, zoodat men veronderstelt dat de man naar alle waarschijnlijkheid een natuurlijke dood gestorven is; in zijne zakken vond men twee pistolen. Men heeft zijne kleederen naar de griffie gebragt. Deze persoon was nog jong, zeer wel gekleed en is tot nu toe onbekend. Te Parijs zal eerstdaags een proces worden behandeld, waartoe het volgende heeft aanleiding gegeven. De heer Charles Dumay heeft onlangs twee brochures uitgegeven: getiteld: vl bas. les Calicots! en M. Jules Baisef de plu- me-patte, ou les étapes d'une gloire calicotière. De schrijver toont daarin aan, dat het slecht, onzedelijk, onmaatschappe lijk is, dat sommige betrekkingen, die door de natuur voor de vrouwen zijn bestemd, door mannen worden uit geoefend en dat men sterke jongelieden, in plaats van met de spade in de hand, terwijl er armen ontbreken voor den landbouw, als winkelbedienden met de el in de hand ziet, om katoentjes te meten. Hij noemt die winkelbedienden calicotiers. Eenige winkelbedienden en handelsreizigers heb ben brochures daartegen geschreven; op die brochures zijn beleedigende brieven, uitdagingen en eindelijk het proces gevolgd. Twee-en-twintig winkelbedienden van de grootste manufactuurwinkels hebben den heer Dumay gedagvaard en eischen de schorsing van den verkoop der twee bro chures (waarvan binnen korten tijd eenige duizenden exem plaren zijn verkocht), en de opneming van het vonnis wegens laster in drie dagbladen. Dezer dagen heeft een jongeling van 17 jaren, die op eene figurante van een der kleine theaters te Parijs verliefd was, zich, uit wanhoop dat zijn vader zich daar tegen verzette, op eene zonderlinge wijze van het leven beroofd/ namelijk, door een kousenband zijner geliefde in te slikken, aan de gevolgen waarvan hij gestikt is. Het blad le Toiret geeft de volgende bijzonderheden over eenen dubbelen moord, gepleegd in eene der voorste den van Orleans: Lemelle ten 6 ure naar zijne ouders, tuiniers in de Guinegaudstraat, terugkeerende, zag een ontzettend schouw spel. Zijn vader lag op zijn buik op den grond, een stoel was omgeworpen op het lijk, dat in eenen grooten bloed plas lag. Op het hoofd waren twee groote wonden, die een spoedigen dood moesten veroorzaakt hebben. Eenige schreden verder lag het lijk zijner moeder, met het hoofd onder hvt ligchaam. Zij is met eenen slag getroffen, want men heeft maar éene wonde op haar hoofd gezien. De ongelukkige hield nog steeds het mes in de hand, waar mede zij groente had gesneden. Deze omstandigheid alleen zou voldoende zijn om het uur aan te duiden, waarop de dubbele moord is gepleegd. Het werktuig, waarmede do echtelingen Lemelle getroffen zijn, was zoo scherp, dat het haar der vrouw als met een scheermes afgesneden was. Men heeft op de lijken der twee slagtofters haar van hunnen hond gevonden, hetgeen doet denken, dat het dier bij de verdediging zijns meesters gevallen is. In den gang vond men een stuk oor van den hond, hij zelf lag dood in zijn nest. Na de volvoering van den moord hebben de moordenaars getracht het huis in brand te steken; het bed en de klee deren van Lemelle dragen sporen daarvan. De aard en vorm der wonden schijnen aan te duiden, dat dezelve met een scherp snoeimes en door een sterke hand zijn toegebragt. Men vermoedt, dat er slechts 3 a 400 fr. gestolen is. Alle meubelen waren doorwoeld, laden opengebroken, linnen en andere goederen over den grond verspreid en met bloed bevlekt. Gedurende de verloopene week hebben te Londen 1300 sterfgevallen en 1656 geboorten plaats gehad. Dezer dagen had lord C. te Londen, met eenige zij ner vrienden eene weddingschap aangegaan, dat zijn paard over eene tafel van 24 couverts zou springen zonder iets te verplaatsen of te breken. Doch geen jockey durfde den zoo dollen en lialsbrekenden sprong wagen. Maar lord C. evenmin zijne weddingschap willende verliezen als de kunstvaardigheid van zijn paard laten in twijfel trekken, besloot nu het dier zelf te beklimmen, ondanks de drin gende bede zijner gemalin, eene dame van een vastbera den edel karakter, om van het halsbrekende waagstuk' af te zien. Hij verklaarde dat de roem van zijn paard zwaar der bij hem woog dan de smeekingen zijner gade. Deze kwam echter den volgenden morgen met een pistool in de hand en zeide: Mijnheer! de moeder uwer kinderen heeft het paard van haren gemaal door den kop geschoten." En werkelijk was het paard door mylady gedood en de weddingskhap daardoor onmogelijk geworden. De Fransche stoomkorvet Prony, welke naar Charleston was gezonden, is den 6 Nov. op de zandbanken van Ocracoke op ongeveer 12 mijlen afstand van Kaap Iiatteras vergaan. De staf en de equipage zijn gered. Deze ramp had plaats te midden van eenen verschrikkelijken storm, die op de geheele kust gewoed heeft, en waarin het fregat North-Briton, een transportschip der Noordelijke vloot, verongelukte, en zes oorlogsvaartuigen dier vloot geheel ontmast werden. De koning van Dahomey, op Afrika's westkust, heeft voor het vieren van het jongste volksfeest 1500 menschenlevens vernietigd. De policie te Brussel heeft een oud-veroor deelde op nieuw in verzekerde bewaring genomen, die zich verstoutte om in de koffijhuizen de billard-ballen als zijn eigendom te beschouwen, om ze daarna op de beste manier te verkoopen. Te Gent is een drinkebroer, des avonds uit de herberg naar huis gaande, in een der stadsgrachten O O 7 O gevallen en verdronken. Te Londen verscheen dezer dagen voor het hof van insolventie eene vrouw, die haar brood had zoeken te verdienen met het portretteren van dames. Twee werklieden van een fabriek te Rouaan zijn met tweelingzusters gehuwd. Deze twee vrouwen heb ben dezer dagen in een tusschentijd van vijf uren elk twee lingen ter wereld gebragt. In de gemeente Déville is een bejaard man door een kat gebeten en ofschoon hij ter stond die beet aan zijne hand had uitgebrand, openbaarde zich na eenige weken bij hem eene gesteldheid van razernij, die door geneesheeren wel voor een gevolg van den beet gehouden, maar voor ongeneeslijk verklaard werd. Onder de grootste pijnen overleed hij. Het Oostenrijk- sche oefen ings-escader in de Adriatische Zee telt 34 stoom- en 16 zeilschepen, staande onder bevel van aartshertog Maximiliaan, als opper-admiraal der keizerlijke marine. Op de engelsche spoorbanen worden de waggons vrij alge meen van verwarmingstoestellen voorzien. Te Verviers is door de policie een bende van 11 Boheemsche landloo- pers aangehouden en over de grenzen gebragt. Een landbouwer te Dickelvenne heeft aan het gerucht, dat door zijne hoenders werd gemaakt, het bezit van zijn goed en zijn leven te danken. Drie booswichten, belust op zijne bezittingen, kwamen des nachts eene zeer onverwachte en heimelijke visite bij hem maken. Naauwelijks zijn zij op een korten afstand der hoeve genaderd, of de hoenders, op hun gedruisch ontwaakt, maakten zooveel gerucht, dat de landbouwer uitzijn bed sprong. Hijscliooteenpistoolafdoorzijn venster, waardoor de dieven, niet voorbereid op zulk een

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2