NIEUWEDIEPER COURANT en binnenland: 12. TWINTIGSTE JAARGANG. AANBESTEDING. ZONDAG 9 FEBKIAK1J vAlUü" het n PROVINCIE NOORD-HOLLAND. HELDERSCHE Deze Courant wordt uitgegeven op zondag eu don dek dag, <lcs morgeus ten acht ure, door A. A. BAK KEK Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. tt franco per postw 3.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertenties worden aangenomen tot Zoturdog en AVoensdag middag ]2 uur, en bij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den Helder, tot elf ure. Dc prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.00. Voor iedereu regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.85. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Vitgcver. Op Donderdag den 20sten Februarij 186*2, des namiddags ten half drie ure, zal te Haarlem, in het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noord-Hollandbij inschrijving en opbod worden aanbesteed Het maken van HAVENHOOFDEN en BESCHOEI- JINGEN te Enkhuizen. Het bestek met teekening is, tegeri betaling van 25 Cents per exemplaar, te verkrijgen aan het lokaal van bet Provinciaal Bestuur voornoemdaan het bureau van Buitenlandsche Paspoorten te Am sterdam; en ter Gemeente-Secretarie van Enkhuizen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Ingenieur YAN PER VEGT, te Hoorn. De aanwijzing in loco zal geschieden Zaturdag vóór de besteding, des morgens ten elf ure. Den 13 dezer vertrekt de WEST-IHTDISCHE mail. HELDER en NIEUWED1EP, 8 Februarij. Men verneemt, dat de policie op het spoor is gekomen van dengene, die jl. Zaturdag nacht het geroep van moord" en het geweerschot heeft doen hooren, in den omtrek van het fort Erfprins alhier. Die persoon heeft ook jl. Zondag morgen te Huisduinen geschoten en het schijnt, dat hij 's Zaturdags avonds een herberg aan den Helder bezocht en onderweg naar huis, dat gerucht veroorzaakt heeft, den kende dat hij gewond was. Het is te wenschen, dat zoo iets voorbeeldig gestraft en daardoor zulk een loos alarm niet herhaald worde, tot misleiding van hulpvaardige menschen en tot het uitblijven van hulp, ingeval er wer kelijk gevaar aanwezig is. Heden is op het koopvaardijschip Jacoba, in deze haven liggende, een jongen uit de mast gevallen en on middellijk overleden. f Naar wij vernemen, zijn de gronden voor den Noord- hollandschen spoorweg tot aan Nieuwe Niedorp, bij minne lijke schikking onteigend, een paar eigenaren uitgezonderd; en verwacht men de aanbesteding der grondwerken, enz. tot aan genoemde plaats, den 8 Maart a. s,terwijl twee maanden later de aanbesteding der bruggen over het Noord- hollandsch kanaal zal plaats hebben. De bezwaren wegens de coupuresin de verschillende dijken zijn uit den weg geruimd. Onder Schapen wordt 3500 en in de Zijpe f 1200 per bunder betaald. In het Koegras wordt 900 per bunder geboden. Jl. Donderdag avond had in het lokaal Tivoli alhier de aangekondigde voorstelling plaats van de tooneelisten van den Amsterdamschen schouwburg, onder directie der heeren Roobol en Tjasink. Niet te vergeefs was onze opwekking om van deze voorstelling gebruik te maken; de ruime zaal was eivol bezet. Maar ook niet ten onregte was die opwekking tot deelneming geschied en werd die ondersteuning door het kunstminnend publiek der directie geschonken; want de opvoering der drie aangekondigde stukken droeg in ruime mate aller goedkeuring weg. Het tooneelspel de Erfenis, waarmede de voorstelling werd geo pend, muntte uit door wel niet verrassende, maar toch zeker zeer boeijende tafereelen; de voordragt mogt zeer verdienstelijk lieeten. Vooral behaagde het bevallig en natuurlijk spel van de jongejufvrouw Henriëtte Roobol, dio, bij haar eerste optreden, het tooneelgezelschap en ha ren vader eere aandeed en voor zichzelven de welgemeendste toejuiching verwierf. Zoowel in het genoemde als in het nastuk: Op water en brood, werd aan het spel en den zang van mej. Picéni een welverdienden bijval geschonken. Ook het blijspel Zand in de oogen schonk algemeen zeer veel genoegen en de overige leden des gezelschaps, waar onder vooral de heeren Roobol, Vink, K. Vos en Wijn stok en mevr. Thiensma-Rinkes verdienden opgemerkt te worden, kweten zich uitmuntend van hunne taak, door eene getrouwe en natuurlijke voorstelling hunner karakters. Deze uitvoering zal ongetwijfeld er toe bijdragen, om den roem van dit gezelschap niet weinig te verhoogen. De volksvoorlezing in de Nieuwstad, den 7 dezer gehouden, werd door een vrij talrijk publiek bijgewoond. De heer K. Lastdrager, die als spreker optrad, hield de aanwezigen aangenaam en gepast bezig met een ver haal uit het volksleven. Eene volgende lezing zal, naar wij vernemen, worden gehouden door den heer J. J. van Hattem. "Wij vernemen, dat het huis en de inboedel, die jl. Maandag nacht zijn verbrand, tegen brandschade waren verzekerd; gelijk mede de belendende percelen, die, hetzij door den brand of door het blusschen van dien, geleden hebben. Naar wij vernemen, zal in de kazerne der Artillerie alhier, op Zondag avond a. s. weder eene tooneelmatige voorstelling worden gegeven; terwijl er binnen kort, bij genoegzame deelneming, door onderofficieren en manschap pen van de Infanterie zoodanig eene voorstelling ten voor- deele der Armen zal gehouden worden. Wij vernemen, dat de zangvereeniging Cecilia hare buitengewone vergadering, primitief bepaald op 9 dezer, uitgesteld heeft tot Zondag 16 dezer. Wij vernemen, dat de buitengewone vergadering der zangvereeniging Nut en Genoegen, op den 19 Februarij bepaald, om bijzondere redenen eenige dagen later zal gehouden worden. Den 23 April a. s. zullen in de hoofdsteden van de verschillende provinciën des rijks de examens aanvangen, voor het verkrijgen der acten van bekwaamheid tot het geven van school- en huisonderwijs. Wij ontvangen de volgende mededeeling: Als een' bewijs, hoe men hier ter plaatse voor handel en kunst bezield is, hoe warm het harte daarvoor klopt, kan het onder staande dienen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1