NIEUWEDIEPER COURANT M 20. TWINTIGSTE JAARGANG. Z O 1) A U M A A 1* I EN KANTOOR. - GEMEENTE ONTVANGER. BINNENLAND 0 I aoi >2 HELOIRSCHI v,\t\>nfn hft Deze Courant wordt uitgegeven o[> zon dag en donderdag, des morgens ten aclit ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.30. Enkele noinmers. 0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentie* worden aangenomen tot Zaturdng en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den Heldertot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0.85. Buitengewoon groote letters, naar mate. der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den "Uitgever. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente HELDER, brengen ter openbare kennis, dat bet Kantoor van den Gemeente-Ontvanger, van af Maandag den 10 dezer gehouden wordt in het huis Wijk I, N°. 335, (en niet N°. 315, zoo als in het vorig nommer is gemeld), op de Iverkgracht, en dagelijks geopend ïs van des voormiddags 9 tot des namiddags -4 ure, de Zondagen uitgezonderd. Helder, den 5 Maart 1802. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. Den 13 dezer vertrekt de WBST-ODISCHE mail. HELDER en NIEUWEDIEP, 8 Maart. Wij herinneren belangstellenden aan de voorstelling, die door de vereeniging Kunst haart Genoegenin de kazerne der Artillerie alhier, op morgen (Zondag) avond ten 7 ure, zal gegeven worden. Jl. Vrijdag avond werd in bet gebouw voor volks voorlezingen in de Nieuvvstad alhier, eene lezing gehouden door den heer T. Mooij. De waarheid, dat schatten geen geluk aanbrengen, maar dat het ware geluk des levens in vrede des gemoeds bestaat, werd door leerzame verhalen toegelicht. Vrij talrijk werd deze lezing bijgewoond. Wij vernemen, dat de volgende lezing zal worden ge houden door den heer J. Rinner. Naar men verneemt zijn er jl. Donderdag avond twee zoons van den opzigter der vischdroogerijen alhier, dooi den sterken wind en stroom, met een bootje de haven uitgedreven Alle pogingen om hen op te sporen zijn tot heden te vergeefs geweest. Gisteren is in het Groot-Noordhollandsch Kanaal alhier gevonden het lijk van een onbekend vrouwsper soon. Het scheen nog niet lang in het water te hebben gelegen. Het is terstond naar hier overgebragt, geschouwd en den volgenden dag ter aarde besteld. Naar wij vernemen is de heer A. C. Boonzajer, be noemd commissaris van policie alhier, gisteren namiddag alhier aangekomen, ter aanvaarding zijner betrekking. Naar men verneemt, heeft, de commissie voor de onteigening der gronden, ten behoeve van de spoorweglijn naar Alkmaar, in last, om voort te gaan met het sluiten van contracten met de eigenaars, aan de Oostzijde van het kanaal. Wij vestigen de aandacht op de hierachter voorko mende advertentie, betreffende bet Ziekenfonds njPiëtas" gevestigd te Utrecht en waarvan een agentschap in deze gemeente is gevestigd. Het schoone doel van deze inrigting en de matige contributie, maken verdere aanprijzing ge heel overbodig. Het kerkbestuur der Christelijke Afgescheideno Ge" reformeerde Gemeente alhier heeft eene circulaire verspreid, houdende verzoek om geldelijke bijdragen tot verbetering van het kerkgebouw dier gemeente. Reeds hebben de leden der gemeente zelve hune bereidvaardigheid betoond tot het brengen van milde offers voor dit doel, doch deze zijn op verre na niet toereikend. Mogen er ruime bijdragen ge schonken worden ter bereiking van het doel, dat door het kerkbestuur wordt beoogd. De jagt op eenden wordt in Noord-Holland, op heden 8 Maart gesloten, na welken dag het kooijen niet meer zal mogen worden uitgeoefend. De kooieenden zullen tot 1 Mei e. k. moeten zijn gehokt. De jagt op ander water wild wordt op 12 April e. k. gesloten. Het wedspel van kwartelen met steekgarens of vliegnetten zal 1 Mei tot 15 Julij e. k. mogen worden uitgeoefend. De visscherij met uitzondering van die met aalkorven en palingfuiken zal zijn gesloten van 15 Maart tot 16 Mei e. k. Het nommer van de Nieuwe Bijdragen, Tijdschrift voor Opvoeding en Onderwijs," dat met den lsten dezer is verschenen, bevat 131 oproepingen van sollicitanten voor de betrekking van hulponderwijzer in de verschillende provin ciën des rijks. Alleen in Zuidholland zijn 29 vacaturen. De tijdelijk vrijgestelde lotelingen van de ligtingen van 1858, 1859 en 1860, welke vóór den lsten Januarij van dit jaar hun twintigste jaar hebben bereikt, zullen, krach tens de tweede zinsnede van art. 190 der nieuwe wet op de Nationale Militie van 19 Aug. 11. Staatsblad N°. 72j, als nu voor altijd vrijgesteld worden, zonder in persoon voor den militie-raad te verschijnen; en behoeven zij bun regt op vrijstelling zelfs niet door eenig bewijs te staven. Z. M. heeft besloten, dat liet te Hellevoetsluis liggende schroefstoomschip Montrado met den 1 April a. s. in dienst zal worden gesteld, met bestemming naar Oost-Indië. Het. bevel over dezen bodem is opgedragen aan den luit ter zee 1ste kl. G. IV. F. Moetb. Voorts zijn op genoemden bodem geplaatst de luits. ter zee 2de kl. J. Scheurleer, W. Steffens en J. L. baron van Isselmuden, de adelborst lste kl. F. A. J. P. van Alphen, de off. van gcz. 2de kl. jhr. M. C. F. J. de Rotte en de off. van adm. 3 kl. F. Adema. Men verneemt, dat Zr. Ms. stoomkorvet. Medusa met 1 Junij e. k. te Wissingen gereed moet zijn om naar Oost- Indië te vertrekken; het bevel over dien bodem zal aan den kapt. ter zee jhr. de Casembroot worden opgedragen. Z. M. heeft met ingang van 1 Julij a. s. eervol ont slag verleend aan den luit.-gen. J. van Swieten, adjudant des konings in buitengewone dienst cn kommandant van het leger in Ncderlandsc.h Indiö, en in zijne plaats tot luit.- gen. en opperbevelhebber benoemd den generaal-majoor van genoemd leger C. A. de Brauw, thans civiel en militair gouverneur van Sumatra s westkust. Z. Exc. de Minister van Marine heeft aan den hof meester L. C. Louwers, dienende aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip der 2de klasse Citadel van Antwerpen, de

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1