NIEDWEDIEPER COURANT. M M. ZONDAG 1 J U N IJ. 86?i EN TWINTIGSTE JAARGANG. AANBESTEDING. BINNENLAND. b" n. HELDERSCHE Deze Courant wordt uitgegeven oj> zondag en dondebdac, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal.ƒ1.30. n franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Adveiitentiën worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer 'i'. MOOVi op de Laan aan den Helder, tot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iedcrcn regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den U itgevcr. Op Vrijdag den SO Junij 1863, des namiddags ten één ure, zal, aan het Raadhuis der Gemeente Helder, in het openbaar, alleen bij inschrijving, worden aanbesteed: Het Houwen van eene GE9IEEST E> APOTHEEK, ten westen van liet Ziekenhuis, met hijlevering van alle daartoe noodig zijnde materialen. Het bestek ligt ter lezing aan de Secretarie der Gemeente. Gedrukte exemplaren zijn aldaar verkrijgbaar tegen betaling van 0.75. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeente- Bouwmeester, door wien op Woensdag den 18den Junij e. k. des middags ten 12 ure aanwijzing in loco zal worden gedaan. Helder, den 31 Mei 1862. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder, STAKMAN BOSSE, Voorzitter. L. VERHEY, Secretaris. HELDER en NIEUWEDIEP, 31 Mei. Den 10 Junij a. s. zal de verkiezing plaats hebben van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Het aftredende lid is de heer Mr. K. A. POORTMAN, die echter weder herkiesbaar is. Jl. Donderdag namiddag ten vijf ure vertrok van hier naar Hellevoetsluis, Zr. Ms. schroefstoomscliip de Amstel, komm. luit. ter zee 1ste kl. G. II. Bakker. Te Hellevoet sluis zal dit stoomschip nog nader voor eene reis naar West- Indië worden gereed gemaakt en binnen eenige weken derwaarts vertrekken. Jl. Donderdag avond werd in de Nieuwe Kerk alhier de gewone jaarlijksche bidstond gehouden, voor de uitbrei ding van het Christendom in de Heidenwereld. Deze bid stond werd geleid door den wel-eerw. heer J. G. D. Martens, predikant bij de Ev. Luth. gemeente alhier. Ter gelegenheid van den Hemelvaartsdag zijn bij do Roomsch-Katholijke Gemeente alhier 60 nieuwe lidmaten aangenomen. Zeer talrijk was de gemeente opgekomen, om van die plegtigheid getuige te zijn. Wij vernemen, dat de vergadering der kiezersveree- niging, jl. Donderdag avond in het lokaal Tivoli alhier gehouden, weinig talrijk is bezocht. Het is niet onwaar schijnlijk, dat, tengevolge der viering van den Hemelvaartsdag, velen zijn teruggehouden, om daaraan deel te nemen. De vergaderingen zijn nu voor onbepaalden tijd verdaagd. Jl. Donderdag namiddag kwamen alhier de miliciens der ligting van 1861 binnen, beboerende tot de 3 com- pagniën van het 1ste regiment vesting-artillerie, alhier in i garnizoen, komende van Delft, alwaar zij gekleed zijn en gewapend. Gisteren voormiddag is door het zoontje van den predikant der Christelijke Afgescheidene Gereformeerde Gemeente alhier, in tegenwoordigheid van den kerkeraad en vele belangstellenden uit die gemeente en onder gepaste bewoordingen des leeraars, de eerste steen voor het nieuwe kerkgebouw gelegd. Op het terrein was door HH. aanne mers eene tent opgerigt voor de bezoekers, terwijl er onder scheidene vlaggen wapperden. Het oorspronkelijk plan om het oude kerkgebouw te vei-grooten is veranderdmen heeft het oude gebouw geheel afgebroken, waardoor een meer goed en doelmatig bedehuis zal worden verkregen. Het laat zich aanzien, dat het nieijwe gebouw zoowel door goeden vorm als door netheid zal uitmunten, De vice-admiraal G. Yogelpoot is gisteren alhier gearriveerd, ter aanvaarding zijner betrekking van directeur en kommandant der Marine. Heden morgen zijn de offi cieren en ambtenaren der Marine alhier aan Z.Exc.voorgesteld. Naar men verneemt zal de onderkoning van Egypte zich in de volgende week van Parijs naar België begeven en van daar naar Nederland vertrekken, hoofdzakelijk om een bezoek te brengen aan Amsterdam. Daarna zal hij naar Engeland oversteken. Uit de 46ste jaarlijksche rekening en verantwoording van de directie der weduwen- en weezenkas voor de offi cieren van de landmagt over den jare 1860, blijkt: 1°. dat de totale ontvangst heeft bedragen 313,741.89^ 2°. dat daarentegen de uitgaven zijn geweest 286,127.663°. alzoo over 1860 meer is ontvangen dan uitgegevenƒ27,614.23|, zoodat op 1°. Jan. 1861 het nadeeligsaldo bedroeg ƒ33,327.291; 4°. dat derhalve het nadeelig saldo der rekening gedurende het jaar 1860 verminderd is met 27,614.23|5°. dat voorhanden blijft aan inschrijvingen op het Grootboek pu blieke schuld, rentende 2| pCt., eene kapitale som van 2,835,000; 6°. op 1°. Jan. 1860 bedroeg liet getal we duwen 686, hetwelk in het jaar 1860 is vermeerderd met 24, te zamen 710. Daarentegen zijn er overleden 34, her trouwd 2, te zamen 36; waardoor op 1°. Jan. 1861 het getal gepensioneerde weduwen bedraagt 674. Met het alhier liggende schip Copernicus, kapt. L. Algra, zal naar Japan worden overgevoerd eene ijzeren sleephelling voor de Japansche regering, vervaardigd op de fabriek te Feijenoord. Onder meer andere ontwerpen van dien aard, heeft de Tweede Kamer der Staten-Generaal, voordat zij is uiteengegaan, het wetsontwerp tot onteigening van perceelen voor den aanleg van den spoorweg van den Helder naar het Niedorper Verlaat, met 37 tegen 20 stemmen aange nomen. Door eenige leden werd de voorgestelde rigting c* o o bestreden, enkelen wilden een nieuw onderzoek voor de geheele lijn tot Amsterdam. Ook met het oog op de reeds verrigte werkzaamheden, is de tegenwoordige rigting beoosten het kanaal goedgekeurd.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1