k A D VE RTEIMTI INI. Mr. K. A. POORTMAN. Kiezers ,1. L. KIKKERT, M Al MvT B1 <1R I GrTJ 6N INGEZONDEN. Atloop der Verkoop van Land, vader, wien deze droevige tijding werd gemeld, kon er de reden niet van te weten komenwel werd hem berigt, dat zijn zoon een paar weken voor zijnen dood eenige kleine sommen van zijne vrienden geleend had, doch ook dit gat' geene opheldering, naardien de student steeds een geregeld leven leidde en hem maandelijks door zijnen vader genoeg werd gezonden, om in al zijne benoodigdheden te voorzien. De ontdekking van Kallab en van de in diens woning nog voorhanden brieven loste eindelijk het raadsel op, deze had namelijk in de maanden Augustus en September de brieven aangehouden, waarin de maandelijksche geldtoelage voor den student in bankbilletten verzonden werd, zoodat deze in de grootste verlegenheid geraaktehij scheef zijn vader eenige malen, doch ook deze brieven hield Kallab terug, zoodat de student, geen antwoord ontvangende, eindelijk tot de overtuiging kwam, dat zijn vader niets meer van hem wilde weten, te meer, omdat hij zijn examen een jaar had uitge steld. Door wanhoop tot het uiterste gebragt, maakte de ongelukkige jongman een einde aan zijn leven. De hoogeschool te Kiel in Holstein, zal in den jare 1865 haar 200jarig bestaan luisterrijk vieren. Tot eene gepaste viering van dien hcugelijken dag is het academie gebouw veel te klein. Nu is er een plan gevormd om er een nieuw en doelmatig gebouw daar te stellen, waarvan de kosten evenwel op 160,000 rijksdaalders worden geraamd. In Denemarken wordt die onderneming, welke getuigt van de duitsche nationaliteit, die nog steeds heerscht, onder de bewoners van Holstein, sterk afgekeurd en belagchelijk ge maakt. Tegen hunnen wil hebben echter deze bestrijders van het plan der bevolking sterk medegewerkt 0111 den bouw te voltooijen; want ze hebben daardoor de bevolking des te meer opgewekt, om door eendragtig pogen te toonen, wat onder hen gekrenkte nationaliteit vermag. Uit Jassy meldt men het volgende: Een koopman uit Moldavië, die zich derwaarts begaf, werd in een naburig dorp door den nacht overvallen, en vroeg en verkreeg bij den dorpsgeestelijke huisvesting. Deze bemerkte, dat de reiziger eene groote som gelds bij zich had, en besloot hem te vermoorden. In den loop van den nacht doodde hij den koopman en zijn knecht met eene bijl, plaatste de beide lijken in het rijtuig van den koopman, spande er de paarden voor en geleidde ze een eind ver in het dorp, waar hij het rijtuig liet staan en naar huis terugkeerde, 's Ochtends uit de kerk terugkeerende, was hot eerste voorwerp, dat zich aan zijne blikken vertoonde, het rijtuig met de daarin lig gende lijken. De paarden waren op hun weg teruggekeerd naar den stal, waarin zij des nachts hadden vertoefd. De geestelijke werd hierdoor zoo hevig geschokt, dat hij ijlings •zijne woning binnentrad en zich van het leven beroofde. Dezer dagen is het Engelsche linieschip Queen, aan boord hebbende den hertog en de hertogin van Saksen- O O Coburg-Gotha en hun gevolg, uit Aleteandfië te Triest aangekomen. De hertog brengt uit Afrika onderscheidene wilde dieren, o. a. eenen leeuw en eene hvena mede. Omtrent hunne reis in A frika wordt nog het volgende gemeldHet verblijf van de hertogin in hare woning te Omrella, een dorpje in de nabijheid van Massana, werd met zeer donkere kleuren afgeschilderd. Het drink- en waschwater wemelde van onbehagelijke bewoners en de kleederen werden door ontelbare muizen opgevreten, onder het gehuil van om het huis zwervende hyena's, moest men bij het naar bed gaan eerst jagt maken op schorpioenen en spinnen, terwijl de onver- dragelijke hitte en ontelbare insecten oorzaak waren, dat de her togin vele slapelooze nachten doorbragt. Daarentegen roemde inen zeer de vriendelijkheid van de daar wonende Europeanen en de dienstvaardigheid der inboorlingen. De pacha van Massana wordt als een zeer beschaafd mensch beschreven; hij was in het bezit van twee tamme leeuwen en aan hem had het reisgezelschap het te. danken, dat het niet van Afrika behoefde te scheiden, zonder den koning der wouden daar te hebben aanschouwd. ALKMAAR2 Junij. Vee. 2 Kocijeu 1 160, 204 Kalveren f 36 a 02, 0 Lammeren f? a 9,00, 00 Varkens 40 o 46 c. per N. p. PI RMERENDE, 3 Junij. Vee. 152 Runderen, 146 vette Varkens 42 a 49 c. per N. p., 19 inag. dito f 13 a 18,50, 233 Diggeu f 4 a 6, 212 vette Kalveren 4a a 65 e. per N. p., 94 nucht. dito f2,50 a 11, 839 Schapen en Lammeren. Gras-KAAS. Kleine f 26, middtlb. f 23,50 per 50 N. p. Botf.ii 92 en een halve a 105 c. per N. p. Lij Kit] n Kippen- f2,40, Eenden- f2,90 per 100 stuks. ROTTERDAM, 2 Junij. Nieuwe Granen. Ziv. Tarwe f 11,75 a 12, goede f 10,75 a 11, mind. enafw. f8 a 10. Zw. Rogge f 7 a 8,10. Zw. Winter—Garst f 4 a 5,40, Zomer-f4a5. Inl. Haver lange f3 a,75, korte f3,80 a 4. Noordbr. Boekweit f211 a 217. Kicine Zw. BI. Erwten f7 a 9. Zw. Witte Boonen f8 a 10, Bruine f9,75 a f 12,75, Paardeb. f6,50 a 7. Nieuw Kanariezaad f5,75 a 9,25. jarig f 5 a S. Meekhat. Prijzen vast, omzet gcrine. SCHIEDAM3 Junij. Jenever f 21,Amst. proef f 22.25. Moutwijn f 15.50. LONDEN, 2 Junij. Heden waren ter VEE-markt aangevoerd: 4030 Runderen, 26490 Schapen, 217 Kalveren en 550 Varkeus. De prijs der Runderen was 4 sh. 4 d., van Schapen 5 sh. 0 d., van Kalveren 5 sh. 6 d. en van Varkens 5 sh. 0 d. 1 N VUF-EN-TWINTIGJARIGE EC1ITVEREEN1GING 7 van t MAAKTEN FORMEK EN i T R IJ N T JE SC II A G E R. T Helder, ,4 - 1 Junij 1862. In de Courant van Zondag den 1 Junij No. 44, lazen de Ondergeteekenden meer dan ééne naamlooze aanbeveling van den Notaris J. L. KIKKERT alhier, voor het Lidmaatschap van de 2de Kamer der Staten-Generaal, bij de verkiezing'welke op Dings- dag den 10 dezer zal plaats hebben. Hoezeer het bijna gebeel overbodig moge schijnen, op te merken, dat in eene zoo belangrijke zaak als deze, die naamlooze aanbeve lingen, volstrekt geen vertrouwen verdienen, zoo gevoelen wij ons toch gedrongen, daarop attent te maken en tevens op de wel zonderlinge omstandigheid te wijzen, dat aan de bijna gloeijende aanbevelingen, geen enkele van de circa 200 kiezers alhier zijn naam heeft geleend of misschien heeft willen leenen; trouwens wij mogen er niet aan twijfelen, of de meeste Kiezers alhier, die den Heer KIKKERT kennen, zullen het met ons eens zijn, dat genoemde Heer weinig geschiktheid in zich vereenigt, voor het lidmaatschap der 2de kamer. 1°. omdat Hij, wegens hardhoorigheid, de redevoeringen in de 2de Kamer van de meeste sprekers, niet zoude kunnen hooren en in vele gevallen geheel zoude misverstaan. 2°. omdat Hij geen andere taal spreekt of schrijft dan zijne moedertaal, waardoor ZEd. buiten staat is om, bij voorbeeld, het geschrijf in de Belgische couranten, over de wateraf- tappingen op de Maas, enz. te lezen, en deze belangrijke kwestie moet toch ook nog door de Kamers geregeld worden. 3°. omdat onder de Ambten, Posten of Postjes, door ZEd. be kleed en aangenomen wordende, en die NB. in de anonyme Advertentiën ter zijner aanbeveling moeten strekken, er onder scheidene zijn, die zich niet rijmen laten met de waardigheid en kwaliteit van onafhankelijk volksvertegenwoordiger. Hij, die de knecht is van zoovelen en van dezulken, houdt op, tegenover het algemeen belang, onafhankelijk te zijn. Wij hebben te veel belang bij en stellen te hoogen prijs op eene eerlijke en cordate vertegenwoordiging in de Tweede Kamer, dan dat wij bet stilzwijgen zouden hebben kunnen bewaren, tegen over die onvertrouwde naamlooze aanbevelingen. Wij stemmen overigens, met de meeste der Ingelanden in de Texelsche polders, zoo geheel en volkomen in met de loyale verklaring, door de Heeren P. B. REERINGII c. s., in liet boven genoemd No. 44 van deze Courant afgelegd, dat wij ons niet hebben kunnen weerhouden, onder mededeeling van al het boven staande, zulks tc doen blijken, met de verzekering dat door ons, en allen die hoogen prijs stellen op de rigting en het behoud van het tegenwoordig Ministerie, zal worden gestemd rooi den steeds achtenswaardigen liberaal Texel, den 3 Junij 1862. X geeft in bedenking, om, vooral des Zondags, de begraafplaatsen te Huis duinen door een policic-agent tc doen surveilleren of de afsluiting tc verbeteren; het schijnt toch te blijken, dat noch de verordeningen onlangs door het Ge meente-bestuur op het bezoeken der begraafplaatsen vastgesteld, noch de dood graver kunnen beletten, dat, met name des Zondags, de gedachte voor vele zoo dierbare plaatsen, door een overgroot aantal knapen en kwajongens zonder geleide worden bczoclit, die daar op en over dc graven loopen, ravotten en vliegen en allerlei baldadigheid bedrijven. Nog zeer onlangs hadden de kinderen van eenen ingezeten dezer gemeente, bloempjes geplant op het graf hunner beide zusjes, docli reeds den volgenden dag waren die bloem])]es met wortel en tak uitgeroeid, door knapen, die zonder ojjzigt3 de begraafplaats bezoeken en als speelplaats schijnen te beschouwen. beboerende aan de Erven P. A. 13EETS op Zaturdag 31 Mei 1862, in bet Lokaal TIVOLIten overstaan van den Notaris \V. «7. IllDDE HOK. Een perceel Land, Held. Pold., volgens eigen meting 46 Hoeden, 40 Ellen, verdeeld in 46 perecelcn, f 3200. Verschillende koopers. S. KEIJS E R Dijkgraaf van het Waterschap der 29 gemeenschappelijke polders op Texel. P. KUIPER Kz, Dijk//raaf ran den Polder Waal en Burg te Texel. Bij tle aanstaande verkiezing van een L.id voor de Tweede Kamer der Staten-Senemal, bevelen wij u in gemoede aan, uwe stemmen uit te brengen op den Heer Lid van de Provinciale Staten van Noord-HollandAdminis trateur der bezittingen van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, op Te,vel, Notaris en Wethouder aldaar,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 3