NIEDWEDIEPER COURANT. V TWINTIGSTE JAARGANG. BINNENLAND. M 48. AANBESTEDING. 'L O X l> A ti 18 J l i\ IJ. HELDERSCHE 1802. EN Deze Courant wordt, uitgegeven o[> zok iiac; en doniu'i:dag, des morgeus ten aelit ure, door A. A. BAK KEU Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht Ko. 32. Abonnementsprijs per kwartaal1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Adveutkntii-.n worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den lieer T. JIOOY, op de Laan aan den Heldertot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.00. Voor iedcren regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Op Vrijdag den 3® Junij 1863. des namiddags ten één ure, zal, aan het Raadhuis der Gemeente Helder, in het openhaar, alleen bij inschrijving, worden aanbesteed: Het 3)ouwen van eenc G E BI E E W T E- A P O T M E E Hten westen van liet Kiekenhuis, met bijieverïng van alle daartoe noodig kiji!de materialen. Het bestek ligt ter lezing aan de Secretarie der Gemeente. Gedrukte exemplaren zijn aldaar verkrijgbaar tegen betaling van ƒ0.75. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeente- Bouwmeester, door wien op Woensdag den IBden Junij e.k. des middags ten 12 ure aanwijzing in loco zal worden gedaan. Helder, den 31 Mei 1862. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder, STAKMAN BOSSE, Voorzitter. L. VERIIEY, Secretaris. Den 1© dezer vertrekt de 0. S. Eandmail via SOUTHAMPTOA. HELDER en NIEUWEDIEP, 14 Junij. Bij de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in bet kiesdistrikt Alkmaar, is her kozen: de lieer Mr. K. A. POORTMAN. Er zijn nitgebragt 1171 stemmen. Volstrekte meerderheid 586. Op den heer Mr. Iv. A. Poortman werden uitgebragt 606, op den heer J. J. Rochussen 288 en op den heer «T. L. Kikkert 251 stemmen. Reeds eergisteren aan onze gcabonneerden medegedeeld). Den 11 dezer is alhier door de policie aangehouden P. Sebil, wegens diefstal te Amsterdam, en den volgenden morgen naar het huis van arrest te Alkmaar getransporteerd. Bij de gisteren gehouden aanbesteding op het Raad huis alhier, van het bouwen van eenc brugwagterswoning in de Nieuwstad, met bijlevering van alle daartoe noodig zijnde materialen, zijn ingekomen 11 insclirijvings-billetten, als: de lieeren C. Burgers voor 2890, P. Verhey ƒ2815, W. van der Wooning 2784, J. E. Janzen 2666, 1'. Spruvt 2655, H. J. Leewens ƒ2650, Gebr. Korff ƒ2647, L. Bijl ƒ2636, P. Dekker 2624, II. Bas 2579 en R. Vos 2380. Gisteren avond ongeveer 10 ure ontstond er brand in het huis van den winkelier S., aan de Dijkstraat alhier. Ontstaan in een hoop turf, had dit onheil, bij den feilen wind die er heerschte, een dreigend aanzien. In allerijl waren echter onze wakkere spuitgasten met spuit N°. 1 aan liet werk om den brand to blusschen, terwijl daarbij werd gebruik gemaakt van liet water der duinwaterleiding. De aangeivende pogingen mogten gelukken en, behalve dat het perceel ook door liet blussclien heeft geleden, zijn ver dere rampen voorkomen. De commissaris van politie, op de plaats aanwezig, heeft dadelijk een naauwkeurig onder zoek ingesteld en moet er alstoen gebleken zijn, dat liet huisraad, da meubelen enz. wel verzekerd waren, doch niet in het pand waar de brand is geweest, maar in een pand waar de bewoner vroeger heeft gewoond. Het verdient hier te worden vermeld, dat de heer bur gemeester, benevens de opper-brandmeester en de commis saris van policie met de rijks-veldwachters en policie-agcnten terstond op de plaats des onlieils tegenwoordig waren en veel bijbragten om liet voortgaan der ramp te verhoeden. De 42ste verjaardag van Z. K. H. Willem Frederik Hendrik, prins der Nederlanden, broeder des konings, werd gisteren alhier op de gebruikelijke wijze gevierd. Naar wij vernemen zal de aanstaande kermis alhier met de tegenwoordigheid van het beroemd Honden- en Apenspel, onder directie van den lir. L.Verdi, worden vereerd. Naar men verneemt zal Zr. Ms. transportschip de Heldin in het drooge dok op 's Rijks werf alhier worden gebragt om nagezien en hersteld te worden. Na afloop daarvan zal Zr. Ms. fregat Prins Alexander in het dok worden gebaald om dergelijke reparatie te ondergaan. Naar wij vernemen, beeft het scbroefstoomschip Amstel den 10 dezer een proeftogt gedaan met de nieuwe schroef. Die proef is niet gunstig uitgevallen, waarom gemeld stoomvaartuig weder in liet dok gebragt en van de oude schroef voorzien zal worden. Evenwel zou de zeildag op den 15 dezer blijven bepaald. Den 12 dezer is aan het Prov. Gouvernement van Noordholland te Haarlem, bij enkele inschrijving, o. a. in liet openbaar aanbesteed: Het verrigten van cenigc werk zaamheden bij dc zeeweringen en havenwerken van bet eiland Marken; aannemer de heer Job. Jansen alhier voor 6500. Naar men verneemt, zijn met de Pinksterdagen langs den Nederl. Rijnspoorweg vervoerd 29,684 personen. Het Japansche gezantschap, dat, blijkens een uit Londen ont vangen berigt van den 13 dezer, te Woolieich aan boord van Zr. Ms. stoomschip Ardjoeno is scheep gegaan, wordt heden ochtend vroegtijdig te Botterdam en vervolgens in de residentie verwacht. De reis van dit gezantschap naar Europa en diens bezoek aan de voornaamste hoven aldaar, heeft zeer zeker geen politiek doel, maar alleen handel en wetenschap tot hoofdstrekking. Trouwens de eenige staatkundige bedoeling, die men daaraan zou kunnen toeschrijven, ligt reeds in de hier vermelde eigenlijke strekking op gesloten. Zij kan namelijk alleen dit zijn, dat het van doortastend enclytisch gevolg kan worden op de zeden, gewoonten en ontwik keling der Japanezen, als, uit den mond hunner gezanten verne mende, wat het middeneeuwsche Europa uit de kruistogten leerde, namelijkdat niet alles zóó behoeft te wezen, als het in den beperkten

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1