afloop zou mogen twijfelen, gaan reeds vele bladen zoover, dat zij de redenen opsommen, die er bij de verschillende kabinetten bestaan, om onder de tegenwoordige tijdsomstan digheden wel daaraan deel te nemen. Men wijst op Frankrijk, dat er het hoogste belang bij heeft, om de zaken tot een goed einde gebragt te zien; op Rusland, dat in het congres een middel zou zien, om het parijsche tractaat vernietigd en zijne oude positie in de Zwarte Zee hersteld te krijgen; op Pruissen, dat zich in verschillende opzigten aan de zijde van Rusland schaart en weinig sympathie voor Oostenrijk koestert; op Engeland, dat door den tegen- woordigen stand der zaken tot groote kosten voor wapening en versterking wordt genoodzaakt; op Oostenrijk, dat er van afgezien heeft om langer nog de belangen der ver dreven italiaansche vorsten voor te staan en op Ralië, dat in het tot stand komen van het congres niets minder zou zien, dan eene feitelijke erkenning van het koningrijk Italië door de verschillende mogendheden. Overigens valt met het oog op Oostenrijk te vermelden, dat er in de italiaansche provincie des rijks weder demon- stratiën hebben plaats gehad. In Pruissen baart het nog al eenig opzien, dat het adres van den landdag, niettegen staande den overwegenden invloed der vooruitgangs-partij in vrij gematigden geest is gesteld. Uit Denemarken verneemt men, dat het constitutie-feest aldaar met grooten luister gevierd en de koning met de levendigste toejuichingen is begroet. Griekenland, eindelijk, heeft in de jongste dagen een vöorloopig ministerie zien zamcnstellen, belast met het verdedigen der regerings-voorstellen, de oprigting eener nationale garde en de uitvaardiging eener nieuwe kieswet. De toestand van dat land moet niet zeer bevredigend zijn; men vreest, dat ook dit bewind niet in staat zal zijn het vertrouwen der bevolking te winnen. Men verhaalt het volgende, als voorgevallen tijdens het concert, 11. Zondag door de muziekcorpsen der burger- wacht, in het Park te Brugge gegeven, ten voordeele der werklieden te Gent. Achter de zetels, door de leden van het koninklijk gezin ingenomen, liad men de vaandels van de verschillende corpsen der garde geplaatst. Bij het binnen komen, beschouwde de hertog van Brabant deze vaandels en viel inzonderheid zijne aandacht op het vaandel der jagers, dat door de kogels geheel aan flarden is geschoten. Zich vervolgens tot den vaandrig wendende, vroeg de prins, of dit het oude vaandel van 1830 was," en op het beves tigend antwoord vervolgde hijDan dien ik het wel een bijzonderen groet te brengen," en eenige stappen achteruit tredende, groette hij inderdaad het oude vaandel. In de stad Arras had zich eene bende moordenaars en dieven gevormd, die op het platte land vele misdaden pleegde. Een moord, gepleegd op zekeren Everard, een grijsaard van 75 jaar, heeft de justitie op het spoor dezer bende gebragt. De tien voornaamsten werden gearresteerd, en hunne zaak is behandeld voor het hof van assises van het departement Pas-de-Calais; een is vrijgesproken, een ter dood, een tot levenslangen dwangarbeid, een tot 15 jaar, twee tot 10 jaar en een tot 6 jaar tuchthuisstraf ver oordeeld. Het hoofd der bende, Legrand, heeft zich in de gevangenis van het leven beroofd, een tweede, zekere Essigne, heeft zich, toen hij door de policie werd vervolgd, verdronken en een derde, Duflos, heeft zich insgelijks in de gevangenis gedood. Gedurende de verloopene week hebben te Londen 1114 sterfgevallen en 1793 geboorten plaats gehad. De tentoonstelling te Londen werd den 9 dezer door ongeveer 65,000 personen bezocht, althans op dit cijfer raamt men het aantal bezoekers, dat echter niet met juist heid bekend is, aangezien de controle veel tewenschen overlaat. De omtrek van Blackfriars-road te Londen was dezer dagen in verslagenheid gedompeld door het ontdekken van een allervreeselijkst voorval. Een man van nagenoeg 34 jaren verkeerde sedert eenigen tijd, zoo men meent wegens het verlies zijner vrouw, die in het kraambed was overleden, in zulk eene hooge mate van neerslagtigheid, dat hij dikwijls te kennen gaf, zich van het leven te zullen berooven. Naardien men er hier weinig acht opsloeg en zijne zuster van tijd tot tijd naar de drie kinderen kwam omzien, wist hij gelegenheid te vinden om zijn gruwelijk voornemen ten uitvoer te brengen. Zondag en ook den tweeden Pinksterdag zijne woning gesloten blijvende, dacht men, dat hij met zijne twee oudste dochters (het jongste werd bij zijne zuster verzorgd) de stad had verlaten, om zich op het land te verlustigen. Doch ook gisteren zijn huis gesloten blijvende, werd dit door de policie geopend en alstoen was men getuige van een afgrijselijk tooneel. De 5- en 7-jarige meisjes lagen voor den haard dood op den grondzij waren vergiftigd en de man zat in een leuningstoel te midden van een poel bloed; hij had zich uit niet minder dan zeven wonden laten doodbloeden. De prijs, door het paard Caractarus, bij de wedrennen te Epsom gehouden, gewonnen, bedraagt £0777 (ƒ81,324). Aan de jockey, die dit paard bereed, is door den eigenaar, den heer Snewing eene levenslange rente van £200 toegekend. De wetenschappelijke personen, aan het Japansche gezantschap geattacheerd, hebben andermaal het tuighuis te IVoolwieh bezocht. Zij bragten vier uren in de kanon gieterij door, gedurende welken tijd zij zich onledig hielden met schetsen te nemen en aanteekeningen te doen van de verschillende aldaar vervaardigd wordende artikelen, waarin zij een levendig belang schenen te stellen. Den 9 dezer is te Woolwich de fraaije stoomboot Ardjoeno van de Neder- landsclie regering aangekomen, ten einde de Japansche gezanten en hun gevolg naar Nederland over te brengen. Als een bewijs van de ellende in de graafschappen Lancashire en OhesJiire, ten gevolge van den burgeroorlog in Amerika, moge strekken, dat het cijfer der bedeelde armen van 78,000 in April 1861 tot 129,000 in April 1862 is geklommen. Te Nottingharn heeft eene vrouw, moeder van vijf kinderen, zich zelve de tong afgesneden, ten gevolge van een twist met haren echtgenoot. Er bestaat weinig hoop op haar herstel. Te Mitcham in Sussex is dezer dagen eene vrouw voorspoedig van vier kinderen bevallen, waarvan er een dood geboren werd. In het koningrijk Hannover hadden dezer dagen de vol gende voorvallen plaats: Twee boerenknechten, die op eene bruiloft reeds eene behoorlijke dosis foesel (Hann. jenever) hadden gebruikt, gingen de roekelooze weddingschap aan, Avie hunner, binnen een half uur, de meeste borrels kon naar binnen jagen, met het noodlottig gevolg, dat de een na het gebruik van 18 glazen van dat vergif op den grond viel en een lijk Avas. Zekere H. B. aldaar, die vracht goederen naar eene schuit vervoerde, geraakte door het hollen der paarden onder den wagen en bekAvam zulke hevige Avonden, dat men voor zijn behoud bevreesd is. Men schrijft uit OldenburgDe ondervinding heeft geleerd, dat de meeste matrozen zonder genoegzame voor bereiding op de school voor de zeevaart komen en dat de oorzaak daarvan te zoeken is, dat zij meest uit eene lagere school overgaan, waar op de toekomstige bestemming der leerlingen geen acht wordt geslagen. Dit heeft hier het plan doen ontstaan om in die lagere scholen aan den oever- der Wezer, waar de meeste knapen voor de zeevaart zijn bestemd, hiernaar de keuze der leervakken in te rigten." De kamer van afgevaardigden van het groothertogdom Baden heeft onlangs met algemeene stemmen de Avet op de emancipatie der Israëlieten aangenomen. Een gedeelte dei- bevolking evenwel Avas nog niet liberaal genoeg om dien maatregel der regering goed te keuren en had in 195 adressen, voorzien van 18,000 handteek en ingen, ijverig daartegen geprotesteerd. Uit eene onlangs bekend gemaakte statistieke opgaA-e blijkt, dat de bevolking van Rome op de volgende wijze verdeeld is: 48,000 kardinalen, prelaten, priesters, abten, monniken en andere kerkelijke mannen; 10,000 geestelijke zusters; 1000 bedelaars eerste klasse, die hun beroep uit oefenen op de treden van den Pilatus-trap5000 bedelaars met een patent van de tweede klasse, om te bedelen aan de deuren der andere kerken, aan de schouwburgen, op de straten en pleinen; 2000 vrouwen die hun brood verdienen met tot model te dienen voor de schilders en bceldhouAvers, of, indien dit niet het geval is, met bedelen4000 soldaten uit de verschillende landen; 30,000 ambtenaren; 20,000 Israëlitische paria's; 50,000 Romeinen, zoogenaamde burgers, maar die evenwel geen deel hebben aan de regering of het inwendig beheer. ALLERLEI. Wanneer nijd of laster u beleedigen, doe daar dan niets anders tegen dan alle op u gerigte pijlen met eene rustige Avaardiglieid op te vangen. Ze stuiten daardoor niet alleen van u af, maar gaan naar diegenen terug, die ze afschoot. Het menselielijke leven vliedt onder bescliouAvingen over het ver- ledene, klagten over het tegenwoordige, en bezorgdheid voor de toe komst heen. Kundigheden zijn een sieraad voor de dagen des overvloeds, eene toevlugt voor de dagen van gebrek. De gierigaard bezit niet zijne schatten, maar zijne schatten be zitten hem. liet leven is geen droom. Het wordt slechts een droom, Avaar de menseh de roep van ontAvaken niet volgt. Wij beschouAven slechts diegenen ongelukkig, die mccnen geluk kig te zijn.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 3