NIEUWEDIEPER COURANT. M i>l 1» O 1> E «DAG .J L' IJ. lUtè EN TWINTIGSTE JAARGANG. AANBESTEDING. BINNENLAND. V^lVU'!ï '7 HELOERSCHE "Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en don dek dag. des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cx. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers,.-0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Aiivkutextll.N worden aangenomen lot Züturdatr rii Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer '1'. AiOOV, op de Laan aan dcu Ifelder, tot eii' ure. De prijs van tot i regels is ƒ0.00. Voor lederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0.:!.". Buitengev.iion gvoote letters, naar mate der ruimte» die zij beslaan. Brieven cn Stukken fritweo aan den 1'itgcvcr. Op Vrijdag den 4 Julij 1863, des namiddags ten één ure, zal, aan liet Raadhuis der Gemeente Helder, in het openbaar, alleen bij inschrijving, worden aanbesteed: 1°. Het voltooijen der lAAfBMOOFBBl In het Hcldersche Kanaal bij de Afieuwe Kerk. 2°. Het daarop maken en stellen van eene plaatijzeren DRAAIBRUG. Het bestek ligt ter lezing aan de Secretarie der Gemeente. Gedrukte exemplaren zijn aldaar verkrijgbaar tegen betaling van 0.75. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeente- Bouwmeester, door wien op Woensdag den 2den Julij e. k. des middags ten 12 ure aanwijzing in loco zal worden gedaan. Helder, den 18 Junij 1862. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder, STAKMAN BOSSE, Voorzitter. L. VERHEY, Secretaris. Den 38 dezer vertrekt de WEST-IKTDISCHE mail. HELDER en NIEUWEDIEP, 25 Junij. Tot aanvulling van ons verslag van den brandraad o cï (zie ons vorig nommer), diene het volgende De president stelde voor, om het vierde kwartier van elke spuit, bij de exercitie te doen werken, de 6 adsistenten te oefenen, om de deelen van de spuit in elkander te zet ten, en dat ieder der manschappen op zijne plaats behoorde te staan, b. v. de stoklieden bij de slang, enz.omdat ongeoefenden soms niet eens weten, waar hunne dienst ver- eisclit wordt. Zulks werd aangenomen. Daarna werd medegedeeld: 1°. dat de lantarens zijn ge- nommerd op de drie ruiten; 2°. dat bij spuit n°. 2 nieuwe flambouwen zijn verstrekt; 3°. dat de beer D. Bakker Bz. is benoemd tot commandeur van de malmiering of zeildoek slang; 4°. dat de heeren Florijn en A. J. Groen, op advies van den brandraad, niet zijn vrijgesteld, maar Wel de heeren G. Koomen, P. Cohen en C. Ruijgh5°. dat het gemeente bestuur het voorstel van den brandraad, om brandende lantarens te doen dienen tot seinen, ingeval van brand bij nacht, in overweging hield, om daaraan meer uitbreiding te geven. Omtrent dit laatste werd besloten liet voorstel nader toe te lichten. De bedoeling was om bij brand aan het Ni-euwediep (in den nacht) een brandende lantaren aan den kerktoren van de Nieuwe kerk te hangen, bij een gelijk geval aan den Helder aan den toren van het Raadhuis cn te Huisduinen aan den kerktoren. - Den 23 dezer is, aan boord van bet alhier liggend schip Zuster, gezagvoerder Zoetelief, geëmbarqneerd, om met dien bodem naar Curacao te vertrekken, een detachement suppletie-troepen, sterk 47 onderofficieren, korporaals en manschappen, bestemd voor bet leger in West-Iudië, onder bevel van den lsten luit. der artillerie J. Meijers, welke door Z. M. voor driejaren bij gemeld leger is gedetacheerd. Gemelde bodem is beden morgen naar zee gezeild. De groote jaarlijksche inspectie van bet Kon. Inst. voor de Marine alhier, door de daartoe benoemde commissie, onder presidium van den vice-admiraal G. Yogelpoot, is in den loop dezer week aangevangen. Na een daartoe te houden examen zullen bij genoegzame bekwaamheden bevor deringen plaats hebben van adelborst 2de tot de ste klasse. Yoor den jaarlijkschen oefeningstogt, om de adelborsten meer bijzonder met het practische van bet zeeleven vertrouwd te maken, zal, gelijk wij reeds hebben gemeld, behalve bet instructie-vaartuig Urania, komm. luit. ter zee 1ste kl. 1). J. Brouwer, ook de brik Ternate, komm. luit. ter zee 1ste kl. A. J. van Mansvelt, worden gebezigd. Wij maken belangstellenden opmerkzaam op de vie ring van het derde jaarfeest der alhier bestaande Jongelings- vereeniging, die op a. s. Zondag zal plaats hebben. (Zie advertentie hierachter). De vaart op bet Heldersch Kanaal, die sedert eenige weken was gestremd, tengevolge van den aanleg van land- hoofden voor bruggen aan de Nieuwstad en bij de Nieuwe Kerk, is gisteren door liet wegnemen der aarden dammen weder geopend. Wij vernemen, dat de aanstaande kermis alhier zal worden bezocht door bet bekende en beroemde Paardenspel onder directie van den beer Blanus; door bet 'Théair e Nou veautés van den heer Boesnach, dat ook de kermis ten vorige jare beeft opgeluisterd: en door bet Tooneelgezel schap, onder directie der heeren Sterk, van Olffen cn Ilassols. Het Japansclie gezantschap is beden ochtend per gewone spoortrein van 7 ure 56 min. van 's Gravenhage naar Amsterdam vertrokken. Yan bet station zullen zij met huurrijtuigen worden afgehaald en naar bet hotel gebragt. Het gezelschap zal, naar men verneemt, bestaan uit 15 Ja panners, waaronder zijn de hoofdambassadeurs, de twee dwarskijkers, de secretarissen, enz., benevens de commissie van ontvangst en begeleiding. Door de Neder!. Handel- Maatschappij zal Donderdag aan het Japansclie gezantschap een diner worden aangeboden, waarop o. a. zijn genoo- digd de burgemeester der stad, de commissie van ont vangst, enz. - Volgens ontvangen telegrafisch fierïgt zal ktt Japansclie gezantschap deze gemeente niet Uezocken. Op den lsten Januarij 1862 telde bet Ncderlandsch Onderwijzers-Genootschap 155 afdeelingen, 1923 gewone-, 71 algemeene- cn 123 honoraire-lcdonbenevens 193 donateurs.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1