BRUID- EN WINKELZAKKEN, ADVERTEIMTIËIM. CEIVIEUBILEERDE KAMERS Aan eene Bijzondere School, K WEEKELIN G, 33 E P O T- FiMEN NAAR HET LEVEN!! WIT, ROOD EN ZWART CARGALIJST. EEN, TWEE OF DRIE bepaalden termijn geen gebruik vau gemaakt is, geene waarde meer heeft, dan wel of de reiziger liet daarvoor betaalde in rekening- kan brengen, bij liet nemen van eene nieuwe gewone kaart v oor de terugreis alleen? De regtbank heeft beslist, dat de reiziger, om eene terugkaart te veekrijgen, slechts zooveel geld behoeft bij te passen, als er nog aan eene gewone kaart ontbreekt. De Mémorial des Pyrenees behelst de volgende anecdote: „Eene dame, die van eene wandeling huiswaarts keerde, was uiterst ver wonderd, dat ieder, die haar ontmoette, bleef stilstaan, om met aandacht liaar hoed te bezien. Zij ging bij een banketbakker binnen en ook daar vestigde het winkelmeisje den blik terstond op de elegante coiffure van de verwonderde dame. „Maar wat is er dan toeli aan mijn hoed te zien?" zeide mevrouw X ongeduldig, „dat iedereen mij aanziet?" „O mevrouw! er iszonder den zin te eindigen, snelde liet meisje heen, kwam weldra met eene tang terug en nam daarmede zeer voorzigtig, van tusschen de bloemen, die de hoed van mevrouw X. versierden, een slang weg. De dame was op liet punt om flaauw te vallen. Gelukkig was de slang niet van eene vergiftige soort. Men verhaalt dit feit, als zijnde waarlijk gebeurd en verzoekt, om het niet te willen beschouwen, als eene aanbeveling van de bloemenmaakster." De vice-koning van jEgijpte is den 31 Julij van Woolwich vertrokken met zijn jagt Taid Gebaad. Hij vertrekt naar Cherbourg en van daar naar Gibraltar. In de vorige week heeft hij 7 paarden gekocht, die gemiddeld 400 kosten; zij zullen over land naar Constantinopel worden gezonden. In de Egyptian Hall Piccadillywordt thans de schilderij: „IIuss op den brandstapel," van Lessing, tegen een klein entreegeld, tentoongesteld. Het schilderstuk is eerst van Dusseldorp naar Neic- York gegaan en van daar weder terug naar Manchester, waar het in het bezit is geraakt van rnrs. Agnew. De laatste laat het thans ten voordeele der noodlijdenden in lancasldre, voor geld bezigtigen. De Times zegt daaromtrent„Wie het beste gewrocht der historische schilderkunst van Duitschland wil zien, moet zich niet naar de wereldtentoonstelling, maar naar de Egyptian Hall begeven. Dit meesterstuk zou niet alleen alles, wat in de Duitscbe galerijen van het tentoonstellings-gebouw hangt, verre overtreffen, maar het zou ook in de eerste rij der beste historische schilderstokken van alle scholen, die aldaar zijn vertegenwoordigd, naast Delaroche, Gallait, Cross en llssi eene hooge plaats innemen. Volgens het verhaal van een koopvaardij-kapitein, openbaar gemaakt door de te Stettin in liet licht verschijnende Ostsee-Zeitung is liet zoo goed als zeker, dat liet pruissische oorlogschip Amazone, omtrent welks lot nooit iemand eenig berigt heeft kunnen geven, den 13 of 14 November des vorigen jaars, bij een hevigen storm, met man en muis vergaan is op de nederlandsclie kust, niet ver van Texel. Naar het oordeel van den koopvaardij-kapitein, die de Amazone op een der genoemde dagen in de verte had zien worstelen met den storm, was dit schip ongeschikt, om behoorlijk en onder alle omstandigheden, zee te houwen. Tot aandenken aan de verongelukte bemanning der gestrande korvet Amazone, zal hier eerlang, waarschijnlijk in den dierentuin, een monument worden opgerigt, bestaande in eene zuil, ter hoogte van 8 voet, uit Silezisch graniet vervaardigd, en aan welker voet stuk vier bronzen tafels de namen der verongelukten zullen bevatten. Den 30 Julij is op de Simmeringer-lic.'ide een buskruid-maga zijn, waarin ongeveer 100 centenaars buskruid aanwezig waren, door eene nog onbekende oorzaak in de lucht gesprongen. De schildwacht, die voor het magazijn op post stond, is op de vreeselijkste wijze verbrand en verminkt teruggevonden. De ontploffing was zoo hevig, dat in het nabijgelegen dorp Simmering alle vensterglazen door den schok verbrijzeld werden, en verderop in onderscheidene huizen deuren en vensters opensprongen. Denzelfden dag, tegen den middag, brak in het zoogenaamde Mölkerhof een groot stedelijk gebouw, ouder liet stift Mölk behoorende, brand uit, waardoor in weinige uren het uitgestrekte dak geheel in de asch werd gelegd. Bij de heerschende windstilte slaagde men er gelukkig in, het vuur daarbij te beperken. De keizer verscheen mede op de plaats des onheils en wakkerde den ijver der brandweer aan. Toen Florida tot een deel der Vereenigde Staten verheven was, wilde de gouverneur, de heer P. Duval, de ingeboren Indianeif beschaven en riep tot dat einde eene vergadering der opperhoofden bijeen, waarin hij hun de doelmatigheid van het onderwijs en de oprigting van scholen begrijpelijk zocht te maken. De opperhoofden verzochten tijd, om over het gehoorde te beraadslagendaags daarna zouden zij hunne meening over de zaak mededeelen. Den volgenden dag werd wederom eene plegtige bijeenkomst ge houden, waarbij een der opperhoofden bet woord nam en als volgt tot den gouverneur sprak „Mijn broeder, wij hebben over den voorslag van den grooten vader te Washington, om ons leermeesters te zenden en scholen bij ons in te voeren, nagedacht. Wij danken hem voor de deelneming, maar wij besloten zijne aanbieding af te wijzen. Wat goed is voor de blanken, is niet goed voor de koperkleurigen. Gij, bleek- gezigten, zegt: wij stammen af van denzelfden vader en dezelfde moeder; doch gij vergist u. IVij hebben van onze voorouders eene andere overlevering en volgens deze gelooven wij, dat de groote Geest, toen hij ondernam den menseli te scheppen, allereerst den zwarte schiephet was zijne eerste proeve en voor een begin ook vrij goed. Weldra echter besloot bij. nog eens de hand aan het werk te slaan en maakte den koperkleurigen menseli; die tweede 1 roef was hem veel beter gelukt dan de eerste en deed hem de koperkleurigen veel liever krijgen dan de zwarten, maar voldeed hem toch niet ten volle en dus ging hij later nog eens aan het werk en maakte de blanke menselinu was bij tevreden. Gij ziet daaruit, dat gij liet laatst, gemaakt zijt en dit is de reden dat ik u mijn jongston broeder noem." MARKT BBIRIGTEN. ALKMAAR, 4 Augustus. Aangevoerd 3 Koeijeu f 180 a 200, 185 Kalveren f 20 a 58, 283 Scbapeu f 17 a 35, 55 vette Varkens f 40 a 65. PUltMERENDE, 5 Augustus. Aangevoerd 104 Runderen, handel flaauw. 126 vette kalveren, prijs gebleven 40 a 60 c. per N. p., handel levendig. 48 nuchtere dito, f 5 a 15 per stuk, vlugge handel. 41 vette Varkens, 42 a 47 c. per N. p., handel vlug. 71 mag. dito, f 9 a 14. 260 Biggen, i' 4 a 6 per stuk, beiden handel matig vlug. 1043 Schapen eu Lammeren, ilaauwe handel. Kip-Eijeren f 2,30 en Eend-Eijeren g 3,30 per 100 stuks. Boter, 90 c. tot f 1 per X. p. Kaas, 216 stapels kleine en 12 stapels middelbare, hoogste markt kleine Gras f 26,50, middelbare f 25 per 50 N. p. ROTTERDAM, 4 Augustus. Bij voldoenden, ofschoon kleine toevoer van witte Tarwe, hieven dc prijzen traag als voren, puike blanke VI. f 12,20 a 13, puike Zw., Flakk. eu Overm. f 12 a 12,50, mind. en ger. f 11 a 11,90, roode hij gerij f als voren, Pools, niets opgegeven, per 2400 p. (128, 129 p.) Boveul. Ris f 345. Inl. jar. Rogge komt bijna niet meer voor, van nieuwe Zw., VI. en Overm. waren verscheidene partijtjes ter markt van uiteenloopende, maar in dc goede soorten van vrij voldoende kwaliteit, die naar deugd verkocht zijn van f 7,50 a 8,50, buitenl. weinig gevraagd eu kleinen consuintiehandel, 154, 156 halve p. Ainerik. f 245, 260, 150 halve p. Dantz. f 242, in veiling 145 halve p. (circa 38 last) Galatz f 200. Boekweit in een doen en weinig omgang, op 140 halve p. Koordbr. f 208 a 212. Van nieuwe VI., Zw., Overm. en Flakk. Winter-Garst begint de aanvoer toe te nemen waaronder van hetere kwaliteit, maar blijft nog zeer ver schillend en veelal ligt opkomen, de beste partijtjes werden van f 5,20 a 5,60 gaarne genomen, mindere soorten van f4,50 a 5, enkele partijtjes nieuwe zomer konden 1' 4,50 a 5 opbrengen. Haver slap en 20 c. lager, korte van f 4 a 4,60, lange van f 3,60 a 4,10. Van nieuwe hlaauw e. Erwten waren eenige partijtjes aangevoerd van redelijk goede kwaliteit, die van f 8,50 tot 9,50 verkocht zijn. Van Koolzaad bedroeg de aanvoer slechts 400 last, dat tot de volgende prijzen zeer goed opruimde VI. gestort 72 p. vl., dito zakmaat 70 a 72 p. vl., Zw. gestort 72 a 73 en een half p. vl., dito zakmaat 70 a 72 p. vl., Brielseh 73 p. vl., Overrn. 70 a 72 p. vl., Flakk. 70 a 71 en een half p. vl. Kanariezaad wel zoo goed te verkoopen, het beste van f 8,75 a 9,50, minder 6,50 a 8,25. Aangekomen van 26 Augustus ter losplaats HELDER om aldaar te lossen, de volgende schepen, gekomen van: YARMOUTH. Zenohia, W. C. Carter. Ballast, om alhier te laden. STOLPEMUNDE. Diamant, M. V. Melfs. Hout. Eindhoven Zn., te Zwolle. Getrouwd H. .T. BOSCH, van Amsterdam, EN A. M. E. J A N Z E N. Nieuwediep, 6 Augustus 1862. Hartelijk dank aan allen, die zoo vele blijken gaven van belangstelling bij de bevalling mijner Eclitgenoote. Nieuwediep, Augustus 1862. J. VENSTER. te BURG, op TEXEL, vraagt men ten spoedigste: Een die lust heeft zich in de vakken van bet Uager- en meer uitgebreid Uager-Onderwijs te bekwamen. Franco brievenonder lett. Aposte restante op Texel. worden ten spoedigste gevraagd, bij voorkeur aan den Ivanaalweg, of in bet westelijk deel der Gemeente. Adres bij den Heer T. MOOY, op de Laan, aan den Helder. De ondergeteekende geeft bij deze kennis, dat bij de Heer R. VERIEIJLEX Gz., wonende over de Waagsteeg, te Nieuwediep, een depot beeft gegeven van zijne fabriek van geplakte PIUSTASSÈN- en KOZAKKENPAPIEREN, DEVIEZEN VOOR UL li VELLEN Ilollandsche en Parijsche TAARTRANDEN, BAKOUWELS en verder alle beiioodigdliedeii voor ll.N. Banketbakkers. Pr ijscouranten en Monsters zijn dagelijks ten zijnen huize te bezigtigen. Rotterdam, 30 Julij 1862. B. M. SPANJERSBERG. op papier, glas en doek, sprekende, gelijkenis, worden dagelijks, en in iedere weergesteldheid vervaar digd door EBER8, Kaïnuihveg'.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 3