NIEUWEDIEPER COURANT. M 64. TWINTIGSTE JAARGANG. AANBESTEDING. BINNENLAND. ZONDAG 10 A li (i li S T IJ S. EN HELDERSCHE 1 I)czc Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. iu den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advërtentif.n worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. 51001', op de Laan aan den Heldertot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.00. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Vitgcvcr. Op Vrijdag den 33 Augustus 1868, des namiddags ten één ure, zal, aan liet Raadhuis der Gemeente Helder, in het openbaai', alleen bij inschrijving, worden aanbesteed Het bouwen van eene OÜDEBVIJZEBS- WOAIAO, in de Schoolstraat, met hijle- vcring van alle daartoe noodig zijnde materialen. Het bestek ligt ter lezing aan de Secretarie der Gemeente en de teekening ter inzage bij den Gemeente-Bouwmeester. Gedrukte exemplaren van het bestek zijn ter Secretarie verkrijgbaar tegen betaling van ƒ1,per stuk. Nadere inlichtingen zijn to bekomen bij den Gemeente- Bouwmeester, door wien op Woensdag den 20sten Au gustus e. k., des middags ten 12 ure, aanwijzing in loco zal worden gedaan. Helder, den 7 Augustus 1862. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VEEHEY, Secretaris. Hen 13 dezer vertrekt de WBST-IlfDISCHE mail. HELDER en NIEUWEDIEP, 9 Augustus. Uit den staat der lagere scholen in deze gemeente, op gemaakt den 15 Julij jl., blijkt, dat op dien datum het aantal leerlingen op de zes openbare scholen in deze gemeente bedroeg: leerlingen van 69jarigen ouderdom 821. 912jarigen 785. boven den ouderdom van 12 jaren 202. Totaal 1808. De bijzondere scholen in deze gemeente, vijf in getal, telden op genoemden datum: leerlingen beneden den ouderdom van 6 jaren 20. e van 69jarigen ouderdom 104. ii 912jarigen 81. boven den ouderdom van 12 jaren 84. Totaal 289. Onze gemeente had dus op 15 Julij 2097 schoolgaande kinderen op de openbare en bijzondere scholen te zamen. Van de avondschool, waartoe in vijf scholen de gelegen heid is opengesteld, werd door 40 leerlingen gebruik gemaakt, waarvan 25 leerlingen, die niet tevens de dag school bezochten. Naar wij vernemen, hebben de heeren J. C. SLEBE en W. J. M AALST EED, hunne benoeming tot leden van den gemeenteraad aangenomen. Wij haasten ons bet berigt, voorkomende in ons vorig nommer, waarbij gemeld werd, dat de wel-eerw. heer F. D. J. Moorrees, beroepen predikant te I'tanen, den 31 dezer zijne afscheids-predikatie houden zal, te verbeteren. Van goederband vernemen wij, dat zulks eerst den 14 Sept. a. s. geschieden zal. Eergisteren is alhier uit bet kamp van Waalsdorp gerepatrieerd de compagnie vesting-artillerie, alhier in garnizoen, die de oefeningen in gemeld kamp beeft bijgewoond. Z. M. beeft o. a. pensioen verleend aan den luit.-kol. van bet corps Ingenieurs, Mineurs en Sapeurs, I. O. L. van Ingen, met toekenning van den rang van kolonel en dat pensioen bepaald op 1500. Bevorderd tot kapt. 3de kl. bij gemeld wapen (naar ouderdom van rang), den Isten luit. A. J. van Prehn. Z. M. beeft den off. van gez. 3de kl. bij de zeemagt J. B. Coomans de Ruiter, met ingang van den 1 dezer, bevorderd tot off. van gez. 2de kl., met bepaling, dat bij rang zal nemen tusschen de off. van gez. 2de kl. II. J. P. van der Steen en II. L. Reeder. Door den minister van Marine zijn benoemd tot adelborsten 3de kl. bij het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord, met ingang van 1 Oct. a. s.: H. C. Achen- bacli, N. W. van Ammers, J. II. Beucker Andreae, W. A. Buitendijk, M. Brieve, J. W. Groenemeijer, L. Haremaker, B. T. W. van Hasselt, E. D. Kits van Heijningen, E. Ivempe, P. H. Ledeboer, K. T. Meinesz, R. C. van der Meulen, G. A. van der Mieden, L. P. D. Op ten Nooit, C. R. A. van Osenbruggen, A. G. J. van Plettenberg, P. H. Prager, N. J. van Rentergbem, L. C. Rovers, A. E. Arkenbout Schokker, W. M. J. Visser, E. Voetelink, F. G. C. Volcke en J. II. Wouters. De Eerste Kamer der Staten-Generaal beeft, in bare zitting van Donderdag, bet wetsontwerp, tot opheffing der slavernij in de kolonie Suriname, met 26 tegen 6 stemmen aangenomen. Het wetsontwerp B (opheffing der slavernij op de West-Indische eilanden), is aangenomen met 19 tegen 12 stemmen. Na nog eenige discussie, over eene aan gelegenheid betreffende de gemeente Wedder, is de kamer uiteengegaan. Den 8 dezer is rondgedeeld bet voorloopig verslag over bet wetsontwerp betrekkelijk bet kanaal door Holland op zijn smalst en de verbetering van den waterweg van Rotterdam naar zee. Men schrijft ons uit Alkmaar, dd. 7 Aug. Gisteren beeft alhier de door onzen geachten stadgenoot. W. Tiesing aangekondigde harddraverij plaats gehad, onder begunstiging van bet schoonste weder en een talrijke toe vloed van menscbcn. liet gunstig gelegen terrein in den

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1