NIEUWEDIEPER COURANT en binnenland! 1 r; M 98. DOIVDEltDAG 27 IV O V E M li E li. I««2. TWINTIGSTE JAARGANG. AANBESTEDING. 'V//. i HELDERSCHE Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en dondeiidag, des morgens ten aciit ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. frauco per post1.50. Eukele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertenties worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den Helder, tot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor icderen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate. der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente HELDER zijn voornemens, op den 13den ©eccinber 18CS, des namiddags ten 1 uur, in het openbaar aan te besteden 1°. Het bouwen van ecne Scliool en Onderwij- zerswoning te Huisduinen. 2°. Met malen van 8 Meerstoeleu in bet Ifeï- dcrsche Kanaal. 3°. Het maken van eenen Aanlegsteiger in het Meldersche Kanaal (HERHËSTEDIÜVG). De bestekken en teekeningen liggen op de daartoe bestemde plaatsen ter inzage. Inlichtingen zijn te ver krijgen bij den Gemeente-Bouwmeester, door wien op Woensdag den lOden December, des voormiddags ten elf ure, aanwijzing te Huisduinen gegeven wordt. Helder, den 26sten November 1862. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. YERHEY, Secretaris. Hen 38 dezer vertrekt de WE S T - BV" IIIS C HE mail. HELDER en NIEUWEDIEP, 26 November. Naar wij vernemen, zal liet nieuwe kerkgebouw der Christelijke Afgescheidene Gemeente alhier op a. s. Zondag den 30sten dezer, des voormiddags ten tien ure, plegtig worden ingewijd. Het nu voltooide gebouw is een sieraad voor de gemeente. Reeds liet uit wendig aanzien maakt een goeden indruk, die nog aanmerkelijk wordt verhoogd door de bezigtiging van het inwendige van het gebouw, dat, gebjk men ons verzekerde, voor 500 a 600 personen plaatsruimte aanbiedt. De bouwmeesters, de heeren Gebr. Janzen, verdienen allen lof voor de goede zorg aan de daarstelling van dit gebouw besteed. Gaarne voldoen wij aan een ons gedaan verzoek, door belang stellenden opmerkzaam te maken op de voorstelling door bet too- neelgezelscbap van de boeren Sterk, van Ollefen en Haspels, a. s. Donderdag, 27 dezer, in bet lokaal Tivoli alhier te geven. Wij doen daarbij echter niets dan eenvoudig berinneren; goede wijn toch behoeft geen krans, hij prijst zichj zeiven aan. Maar bovendien, als men zich voor den geest brengt de waarlijk schoone uitvoerin gen, door dit uitmuntend gezelschap, gedurende de kermis dezes jaars, alhier gegeven, en den bijval, toen aan dit gezelschap zoo onverdeeld te beurt gevallen, dan moet men wel erkennen, dat iedere verdere aanprijzing veilig achterwege kan blijven. Wij ver trouwen, dat bet publick ter dezer plaatse, begeerig naar schoone en degelijke tooneelstukken en eene getrouwe voorstelling daarvan, door eene zeer talrijke opkomst zal doen blijken, dat zij de pogin gen der directie, om ook aan dezen afgelegen hoek des lands eenige avonden van genot te bereiden, op hoogen prijs stelt en naar waarde schat. Wij vernemen, dat het berigt, door verschillende bladen en ook door ons gemeld, omtrent de aanneming der levering van bet munitiebrood ten dienste van bet garnizoen alhier een abuis bevat. De aannemingssom toch bedraagt niet 10/g0^ maar lO^/ö CU Per ration van 75 lood. Jl. Zondag had eene dienstmaagd alhier bet ongelnk, om uit verlangen naar bet zien van haar minnaar, die zij meende dat voor het huis op de stoep stond, haar hoofd door eene der ruiten van het raam te steken. Gisteren avond bad in bet lokaal Tivoli alhier bet eerste dames-concert van Apollo, gedurende dit saizoen, plaats. De leden met hunne dames waren zeer talrijk opgekomen, om dezen feestelij - ken avond aldaar door te brengen. De verschillende uitvoeringen vonden grooten bijval, waarvoor den beer Rekker, den heer en mevrouw Bremer inzonderheid groote lof toekomt. - Naar wij vernemen, zullen in het volgende jaar de 5 flankeur- compagniën van bet 7de reg. Infanterie alhier in garnizoen komen. Naar men verneemt, is de zeildag van Zr. Als. schroefstoom- schip 1ste kl. Djambi, kommandant kapt.-luit. ter zee P. A. van Rees, bepaald op 10 December e. k. Het état-major van Zr. Ms. schroefstooinschip Cornelis Dirks, liggende te Hellevoetshds, welke bodem 1 Dec. a. s. zal vertrekken, is zamengesteld als volgt: luit. ter zee 1ste kl. A. W. de Ruijter van Steveninck, kommandant: luit. ter zee 1ste kl. J. M. Broers, lste officier; luits. ter zee 2de kl. A. G. M. van Emde en J. J. Ie Fèvre de Montignv; off. vau gez. 2de kl. J. B. Coomans de Ruiter; off. van adm. 3de kl. W. K. Lenting en scheepsklerk J.J. van den Berge. De off. van gez. 3de kl. J. Mijers, aan boord van Zr. Ms. drijvende batterij Neptunus, wordt met 1 Dec. a. s. overgeplaatst op Zr. Ms, sehroefstoom'schip Apeldoorn. Voorts wordt met den laatsten Nov. op non-activiteit gesteld de op gemeld schroefstooin schip dienende off. van gez. 2de kl. A. M. Grondbout. De volgende mutatiën hebben bij de geneeskundige dienst der zeemagt plaats gehad. Op non-activiteit gebragt: de off. van gez. lste, 2de en 3de kl. W. Dammann, W. P. Mevbooin, C. P. Wierts van Coeboorn, II. C. Steenbergen, E. J. Muller, M. J. Cijfveer en J. de Clerq Zubli. Geplaatst: de off. van gez. 2de kl. C. J. van Stockum op de Heldin-, de off. van gez. 2de kl. J. A. C. von Königslöw en L. F. Praeger op bet wachtschip te Willems oord, om aldaar in bet Marine-Hospitaal te worden opgenomen, tot herstel van gezondheid; de off. van gez. lste kl. M. J. P. van Prooijen op de Prins Maurits der Nederlandende off. van gez. lste kl. L. Rautter op het wachtschip te Hellevoetsluisde off. van gez. 2de kl. J. B. Coomans de Ruiter en A. M. Grondhout, res- pectivelijk op de Cornelis Dirks en Apeldoornde off. van gez. 2de en 3de kl. A. de Meijer en C. Enthoven op de Alexanderde off. van gez. 2de kl. J. A. Visser op het blokschip te Rotterdam; de off. van gez. 2de en 3de kl. II. L. Reedëts en J.F.Manikus op de Zeeland. De beraadslagingen der Tweede Kamer van de Staten-Generaal over het Vde Hoofdstuk der Staatsbegrooting Departement van Binnenlandsche Zaken), zijn in de jongste zittingen voortgezet. Uitvoerig zijn de discussiën geweest over dat gedeelte van het Vde Hoofdstuk, betreffende Katerstaats- en publieke Kerken. Her haalde malen heeft daarbij de minister van Binnenl. Zaken het woord gevoerd. Z. Exc. verklaarde den wensch van sommige leden, die de waterstaats- en publieke werken aan een afzonderlijken ministerie wilden hebben opgedragen, niet te deelen. Door vele leden werd daarbij besproken de verbeteringen van onze rivieren.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1