.M99. DONDEttDAO 11 DECEMBER. l»(^.'f EN TWINTIGSTE 4^ a JAARGANG. BEKENDMAKING. GEMEENTERAAD. HELDERSCHE N1EUWEDIEPER COURANT. Deze Courant wor.lt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht uredoor A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. l'ranco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertenties worden aangenomen tot Zaturdag cb Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den Helder, tot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iedcren regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte» die zij heslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente HELDER, brengen ter openbare kennis, dat, te beginnen met den 1 Januarij 1863, de afgifte van de l>illctten van In-, Door-, Uit en Vervoer voor de Plaatse- lijfce Belastingen, behalve ten kantore van den Gemeente- Ontvanger en aan het kantoor van Invoer bij het Helder- sche Kanaal, ook geschieden zal door de Commlesen dei- Plaatselijke Belastingen aan de Hoofdwacht of het Declaratie- Kantoor bij den ingang van de haven het Nieuwediep, Wijk K, N°. 5, en dat met opgemelden dag de afgifte van de genoemde billetten aan het Wachthuis hij den hout zaagmolen de Onderneming ophoudt. Helder, den 10 December 1862. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. YERHEY, Secretaris. Den 13 dezer vertrekt de WEST-I1SDISCHE mail. In de zitting van den Gemeenteraad, jl. Dingsdag den 9 dezer gehouden, werd bij de opening door den Voorzitter kennis gegeven, dat de heeren Slebe, Lastdrager, de Lange, Janzen en Graat hadden kennis gegeven, verhinderd te zijn, deze vergadering bij te wonen, de heer Lastdrager wegens ongesteldheid, de overige heeren wegens afwezigheid buiten de gemeente. Met eene geringe wijziging werden de gelezenc aanteckeningen van het ver handelde in de vorige zitting goedgekeurd. Met algemecne stemmen werd besloten tot vaststelling van het maximum van den onderstand voor bedeelden van bet Burgerlijk Armbestuur, in bet jaar 1863. Er werd overgegaan tot de benoeming van een regent en eene regentes voor het Algemeen Weeshuis, ter gelegenheid der aftreding van den heer E. J, Verweijde en mejufvrouw Papineau-Ruardi. Door het Collegic van Regenten, werden, behalve de aftredenden, aanbevolen de heer S. Braaksma en mejufvrouw A. Rab, wed. J. Verfaille. Volgens de bestaande voorschriften wordt overge gaan tot de stemming, waarvan de uitslag is, dat op de heeren Verweijde 9, Arendsen Hein 1, Reeringh 1 en Braaksma 1 stem werd nitgebragt; verder op mcj. Papineau-Ruardi 8, mevrouw Reeringh 2, mevr. Berghuijs 1, blanco 1. Gekozen zijn aldus de heer Verweijde, die de benoeming aanneemt en mej. Papineau-Ruardi. Op gelijke wijze wordt overgegaan tot de benoeming van leden voor het Burgerlijk Armbestuur, waarvan de heeren J. Borst Wz., J. E. Janzen en A. J. van Kelckhoven met 1 Jau. a. s. aan de beurt der aftreding zijn. Behalve de aftredenden werden door gemeld Bestuur aanbevolen de heeren JL Vroon, N. Vennix en J. Jongkees. De uitslag der stemming was, dat er werden uit- gebragt op de heeren Borst 9, Janzen, 10, v. Kelcklioven 9, Vennix en Bakker Dirks ieder 2, Arendsen Hein, J. Graat en Sevenhuijsen ieder 1 stem. De heer v. Kelcklioven verklaart, zich die keuze te laten welgevallen. Naar aanleiding cener missive van heeren Gedeputeerde Staten, houdende verzoek om toelichting omtrent de ingediende begrootiug voor 1863, wordt be sloten, de beantwoording, betreffende bet beschikken over het saldo eener onafgesloten rekening en de reorganisatie van het policic-wezen, aan B. en W. op te dragen. Aan dc orde werd gesteld de herstemming over liet voorstel, om tot ophef fing van ecu vroeger gemaakt besluit over te gaan, hij de beslissing over een gedaan verzoek van den heer W. J. Hidde Bok, over welk voorstel in de vorige zitting de stemmen hadden gestaakt. Op voorstel van den heer v. Kelcklioven, ondersteund door een genoegzaam aantal leden, werd, met 7 tegen 5 stemmen, besloten, de beslissing omtrent genoemd voorstel te verdagen tot de volgende vergadering, met het oog op de ouvoltalligheid van den raad. Tegen stemden de heeren Zur Mühlen, Verweijde, de Breuk, Reeringh en Haremaker. Door den Voorzitter werd medegedeeld, dat eenige stukken betrekkelijk deze zaak zijn ingekomencr wordt, besloten, die ter inzage neder te leggen en ze in de volgende vergadering mede in behandeling te nemen. Een voorstel van het Dag. Best., tengevolge van ingewonnen inlichtingen van den districts-schoolopziencr en de plaatselijke schoolcommissie, en waarbij de tractementen der hulponderwijzers met 1 Jan. 1863 worden bepaaldaan vankelijk op 375, na twee jaren dienst, op voordragt der schoolcommissie, op 425, met de acte van hoofdonderwijzer op 500, als eerste hulponderwijzer op de groote openbare scholen op 550; werd met eenparige stemmen goedgekeurd. Mede werd met algemeene stemmen besloten, over te gaan tot den aankoop van grond, ter lengte van 26 en ter breedte van 6 el, tegen 3 per vierkante el, van het kerkbestuur der Hervormde gemeente alhier, ten dienste van het verbreeden van de straat bij de Nieuwe kerk. Door B. en W. werd, in overeenstemming met de Commissie voor de Onder houdswerken, gunstig geadviseerd op een verzoek van de heeren Gebr. Janzen en Gebr. Jloorman, om afstand van gronden nabij Tivoli, de eerste 1.50 el, de andere van 3.40 el, tegen betaling van de gewone erfpacht. De heer van Kelckhoven verklaart zich tegen bet toestaan van gemeld verzoek en zou het beter vinden, dien grond te gebruiken voor eene brugwachterswoning. De heer Papineau meent, dat de raad besloten heeft, geen grond meer af te staan en alleen hij openharen verkoop gronden nit te geven. De heer Strootman houdt het er voor, dat de plaats voor een brugwachterswoning, aan den weg naar het spoorweg-station, geheel en al ongeschikt is te achten en zou die woning liever op den hoek van het terrein van de Roomsche kerk zien geplaatst. De heer Bakker wijst er op, dat een deel van dat terrein wclligt later zal benoo- digd zijn voor den weg naar bet station, doch beaamt het gevoelen van den heer Strootman, dat het tegenwoordig verblijf van den brugwachter nog meer te verkiezen zon zijn, dan de plaats door den beer van Kelckhoven aangew ezen. De beor de Breuk spreekt in gelijken geest. lu stemming gebragt, werd bet voorstel van B. en AV. met 8 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Jlaalsteed, Zur Mühlen, Papineau en van Kelckhoven. Op voorstel van bet Dag. Bestuur werd, met eenparige stemmen, besloten, aan mejufvrouw de Jager, wed. C. Smit, voor dit jaar nog eene gratificatie van 50 toe te staan. Er geschiedde mededeeling van de volgende ingekomen stukken a. Eene missive van Gedep. Staten, houdende goedkeuring van de rekening en verantwoording over 1861 l. Idem, tot goedkeuring van het besluit tot verkoop voor afbraak van de School en Onderwijzerswoning te Huisduinen. c. Eene missive van bet bestuur van het departement Helder der maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen," houdende verslag van een onderzoek, omtrent bet nut van het bestaan eener zeevaartkundige school alhier. Genoemd bestuur houdt zich overtuigd van bet nut van het bestaan blijven dier inrigting, doch, bij gebrek aan de noodige fondsen, biedt zij aan, die instelling door zedelijke, terwijl het gemeente-bestuur wordt nitgenoodigd, haar door stoffelijke middelen te schragen. Onder inwachting van het pras-advies van B. en \V., wordt de aanhangige zaak tot eene volgende ver gadering verdaagd. cl. Een verzoek van den inspecteur van Policie om eene gratificatie ter gc- moetkoming in de kosten van verhuizing naar hier. Er wordt besloten, zulk eene toelage, ten bedrage van 50, toe te staan. Voor bet sluiten der vergadering vraagt en verkrijgt dc beer Strootman het woord. ZEd. wijst op bet uitblijven der beslissing van den minister van Binnenlandsche Zaken, omtrent het voorstel van den Raad, betreffende de werken voor den spoorw eg, in de nabijheid van den ingang van het Heldersche kanaal. ZEd. stelt voor, op antwoord aan te dringen, inet de verzekering, dat de daarvoor beschikbare gelden anders tot eene andere bestemming zullen worden gebezigd. Dc beer Bakker is er tegen, om die gelden te onttrekken aan de bepaalde bestemming. Nadat de beer Strootman bad betoogd, dat bet zijn doel alleen was, om daardoor een spoedig antwoord uit te lokken, werd, op voorstel van den beer Reeringh, besloten, wel overeenkomstig liet voorstel des heeren Strootman tc handelen, maar met den aandrang, dat het gemeente bestuur bezwaar maakt, de aanwezige geldcu voor ceu bepaald doel bestemd, ongebruikt in kas te houden. Hierop wordt door den Voorzitter de zitting gesloten.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1