Bestuur der Domeinen. GROND, AANBESTEDING. 27 roeden 55 ellen en 20 duimen BINNENLAND. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. De ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te HELDER zal op MAAABAG O FEBRUARI J 's avonds precies ten zeven ure, in het Lokaal TJVOLI, te Helder, in het openbaar, bij opbod en afslag verkoopen: uitmakende een gedeelte van het Ankerpark van 's Rijks Marinewerf Willemsoord te Helder; voor het geheel bekend bij het Kadaster, gemeente Helder, in Sectie A N°. 2791, TUIN, groot 50 roeden 20 ellen; en zulks in negentien perceelen, zoo als die op het terrein zijn af gepaald, en op de Kaart, ter inzage liggende ten Kantore van gemelden ontvanger, aangewezen zijn. De perceelen zijn gelegen in de omniddelijke nabijheid van de zeehaven het Nieuwediep, aan den eenigen weg tusschen deze jen de Groote Koopvaarders-Binnenhaven, en worden geveild om daarop Hl TE BOUWEA. De Voorwaarden liggen ter lezing ter Directie der GO O Registratie en Domeinen te Amsterdam, op het gebouw genaamd Tiet Oost-Indisch Huis in de Hoogstraat, in het Gouvernementshuis te Haarlem, ten Gemeentehuizen te Texel, Schapen, Alkmaar en Helder, te Helder in de Loge menten den Burg, d'Ancona, Spigt (de oude), Spigt (de jonge), het Heldersche Veerhuis, in het lokaal Tivoli, als mede ten kantore van de Ontvangers der Registratie en o o Domeinen te Amsterdam, Haarlem, Alkmaar, Schagen, Texel en Helder, ten wiens kantore tevens alle mogelijke inlichtingen zijn te bekomen. De Ontvanper der Registratie en Domeinen te Helder, Mr. I,. J. I20IR1CUS. Op Zaturdag den 27sten December 1862, des namiddags ten half drie ure, zal, aan. liet lokaal van het Provinciaal bestuur van Noord-Holland, te Haarlem, worden overgegaan tot de aanbesteding bij enkele inschrijving, namens Kerkvoogden der Hervormde gemeente van Heemskerk, van Het bouwen eener PREDIKANTSWONING- in. de Hervormde gemeente te Heemskerk. Het bestek is, tegen betaling van tien Cents per exemplaar, te verkrijgen aan het lokaal van het Provinciaal bestuur bovengemeld aan het bureau van buitenlandsche paspoorten te Amsterdam en aan de Gemeente-Secretarie van Heemskerk. Aanwijzing in loco zal worden gedaan, op Woensdag vóór de besteding, des middags ten 12 ure. Ben 33 deaser vertrekt de O. I. ïjiindmail via TRIEST, den 3-4 dezer via MARSEIXEE. HELDER en NIEUWEDIEP, 20 December. Donderdag jl. is onder het lossen der gebruikelijke salutsehoten, van hier vertrokken, Zr. Ms. schroefstoomschip Djambi, onder bevel van den kapt.-luit. ter zee P. A. van Kees, ter opvolging zijner bestemming naar Oost-Indie (via Australië). - Naar men verneemt, is de actie, door de crediet-vereeniging te Amsterdam tegen de gemeente Helder ingesteld, door de Arron- dissements regtbank te Alkmaar afgewezen. De bevestiging van den beroepen predikant bij de Hervormde Gemeente alhier, de wei-eerw. heer F. Ilaverschmidt, zal door den wel-eerw. heer L. V. Ledeboer Az. op den lsten Kersdag, des voormiddags in de Nieuwe kerk plaats hebben, terwijl de intree rede des avonds in de Wester kerk zal worden gehouden. Naar men verneemt, heeft zich reeds een aanzienlijk getal leerlingen tot deelneming aan de lessen der zangschool van den heer Kuijk aangemeld, zoodat die inrigting thans reeds als geves tigd kan worden beschouwd. Gisteren morgen zijn van hier vertrokken 57 Mariniers, onder bevel van den lsten luit. G. J. Steijn Parvé, om te Rotterdam scheep te gaan naar de West-Indien. Bij de directie der Marine alhier had heden de aanbesteding plaats van het maken van de noodige toestellen, ter beweging van de deuren der Zeedoksluis op het Maritime Etablissement Willems oord, met de levering van de daartoe gevorderde bouwstoffen. Ingekomen 12 insclirijvings-billetten, als: van de heeren S. Gooien voor 2049, P. Verhey 1900, W. van der Wooning 1860, D. Tool, te Wognum, f 1849, H. J. Leewens Zn. 172*3, P. Spruit 1720, A. Leewens Zn. 1700, P. Dekker 1672, B. Vos 166S, Gebr. Schneider 1490, H. Figee, te Haarlem, f 1040 en L. Bijl 985. -- Men leest de volgende advertentie in het Handelsblad van Vrijdag jl. „De onder geteekende, laatstelijk gezagvoerder van het onlangs op de Haaks gestrande Noordsche brikschip Gausta, gevoelt zich ge drongen, bij deszelfs vertrek uit Nederland, nog vooraf deszelfs openlijken dank te betuigen aan den Wel-Edelen Heer Commissaris van Policie aan den Helder, en zulks niet alleen voor de belang rijke adsistentie, welke ZEd. tot de berging der aanspoelende goe deren, van genoemd schip afkomstig, heeft verleend, maar ook vooral voor de goede wacht, welke ZEd. op het strand heeft doen houden, zijnde het trouwens ook deze wacht, welke ons het eerst in onzen gevaarvollen toestand (als drijvende op de roef) bemerkte en booten wist op te sporen, welke ons uit dien toestand hebben gered. Mackitz Scheen." Inden nAlmanak van de Nederlandsche Vereeniging tot Afschaf fing van Sterken Drank voor Tiet jaar 1863," leest men het vol gende: Volgens de gematigsteberekening zijn er in Nederland 35,000 dronkaards en ruim 33,000 kroeghouders. De dronkaards en kroeg houders konden eene aanzienlijke stad bevolken. Volgens berigt van Cowes (eiland Wight), van 16 dezer, heeft Zr. Ms. schroefstoomschip Cornelis Dirks, ouder bevel van den luit. ter zee 1ste kl. A. W. de Buyter van Steveninck, aldaar ter reede aangekomen, dien dag- de reis voortgezet naar de Westkust van Afrika en de West-Indien. - Aan het Provinciaal Gouvernement van Noordholland heeft op 18 dezer de aanbesteding plaats gehad, bij enkele inschrijving, van het uitvoeren van eenige voorzieningen aan de boorden en andere timmerwerken bij het Noordhollandsche kanaal in drie per celen; 1ste perceel minste inschrijver de heer J. Kater, wonende te Purmerende voor ƒ6594; 2de perceel minste inschrijver de heer W. van Doorn, wonende te Haarlem voor ƒ4240; 3de perceel minste inschrijver de heerj, Visser, wonende te Marken voor 2134. Door de commissie van rapporteurs der Tweede Kamer van de Staten-Generaal, bestaande uit de heeren Ter Bruggen Hugen- holtz, Wybenga, Dullert, Heemskerk Az. en van Foreest, is dezer dagen opgemaakt het voorloopig verslag over het wetsontwerp tot regeling van het Middelbaar Onderwijs. Wij ontleenen daaraan de volgende bijzonderheden De wensch werd geuit naar een overzigt van den tegenwoordigen toestand der middelbare scholen, voor zoover die inrigtingen vallen binnen de grenzen, waartoe de regering het middelbaar onderwijs beperken wil. De bedenking werd geopperd, dat bij het tegenwoor dig ontwerp het doel en de omvang van het middelbaar onderwijs in een te beperkten zin zijn opgevat. Hierom keurden vele leden het af, dat de gymnasia en latijnsche scholen niet in de voorge stelde regeling begrepen zijn. Er waren echter ook leden, die kon den berusten in de opvatting der regering, die genoemde instellin gen, als inrigtingen, uitsluitend voor den geleerden stand bestemd, onder het hooger onderwijs rangschikt. De examinas van de onderofficieren der verschillende leger corpsen die van af den 5 den der vorige maand te 's Gravenhage ten overstaan der commissie, onder presidium van den luit.-generaal Duijcker, inspecteur der Infanterie zijn aangevangen, zijn geheel afgeloopen. Sedert dat tijdvak hebben een SOtal adspiranten het officiers-examen afgelegd. Het grootste getal is geëxamineerd voor den rang van 2den luitenant der Infanterie van het leger hier te lande, eenige voor gelijk wapen in de West-Indut en een viertal voor het wapen der Artillerie hier te lande. In de jongste dagen hebben er te 's Gravenhage min of meer ernstige rustverstoringen plaats gehad. De burgemeester der resi dentie heeft daarop herhaaldelijk, bij publicatie, vermaand, de orde te doen bewaard blijven en gedreigd met de toepassing der bij de wet bepaalde straffen. Toen er evenwel volksoploopen plaats had den, kwam de cavallerie, die in verschillende deelen der stad gestationneerd was, tusschenbeide, om de menigte uiteen te drijven. Thans is de rust weder geheel hersteld. De oorzaak der gehouden demonstratiën is evenwel nog onbekend. -Er heeft zich te 's Gravenhage eene commissie gevormd met het doel om bijdragen te verzamelen voor een gedenkteeken, op te rigten in genoemde stad, ter herinnering aan de groote verdiensten van Z. D. H. hertog Bernhard van Saksen-Weimar-Eisenach. De aanzienlijke mannen, die onder 's konings bijzondere goedkeu ring ter verwezenlijking van het' plan werkzaam zijn, wijzen in hunne noodiging tot medewerking op de belangrijke diensten door den afgestorvene aan Nederland bewezen. Den 9 dezer heeft, in het kiesdistrict Enkhuizen, eene ver kiezing voor een lid der Provinciale Staten plaats gehad. Bij de stemopneming den volgenden dag had het volgende geval plaats. Er werden o. a. uitgebragt op den heer C. Donker 142 stemmen. Op den heer Kooyman hadden zich 123 stemmen vereenigd en daar er geene volstrekte meerderheid was verkregen, zou men denken, dat er nu eene herstemming tusschen genoemde heeren moest plaats hebben. Doch, tc midden van het aanwezige publiek, bevond zich iemand, die beweerde, een boer te Twisk te kennen, die ook C. Donker heet. Deze bewering wordt aangenomen, ofschoon men, tengevolge de aanbevelingen, het er wel voor kon houden, dat niemand anders dan de heer C. Donker, notaris te Benningbroek, werd bedoeld. Nn ging men de billetten scheiden in die, waarop ook de titel van notaris voorkwam en de zoodanige, waarop alleen de naam werd vermeld. Het gevolg was, dat 83 stembriefjes als

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 2