TERUGBLIK Jonker, J. schipper. Jonker, P. 2de ambtenaar ter Secretarie. Jorclans, J. G. H. logementh. Baamskooi Amst. Jordens, D. J. Jucli, J. broodbakker. Kaan, P. schipper. Kaan. P. C. Kalishoek, Wed. C. en Zoon. Kamper, J. W. Kamper, J. W. broodbakker. Kater, J. H. Mr. schoen- en laarzenmaker Kelekhoveu, A. J. van winkelier. Kerssenbroek, Gezusters in manufacturen. Iviesewetter, J. B. koopman in brandstoffen. Kippersluijs, P. tapper. Kissing, W. P. Klaversteijn, J. Klein, J. winkelier. Klerk, M. de winkelier. Klomp, C. plaatselijke vroedvrouw. KlompLupgens,PJklerk bij de directie der Mar. Knoppert, E. J. en Eelitgeuoote. Koomen, P. slagter. Koorn, Wed. J. Korft', Gebr. timmerlieden. Korper, W. S. logementhouder Kroon, L. spekslager. KroSjP.M.S.Dr. in de genees- heel-en verloskunde. Kros, Mr. S. P. J. advocaat. Kruijff. W. Ph. de adj. opz. v. d. Waterstaat. Kuiper, J. La Eors, H. kapitein-oppervuurwerker bij de Marine en Echtgenoot. Lange, D. de schipper en koopman. Lastdrager, K. koopman in ijzerwaren. Laureij, L. C. Ledeboer, Az., L. V. Leewens. A. en Zoon Mr. smid. Leek, H. J. van logementhouder Leich, J. C. kunstschilder enpl. teekenmeester. Leuw Jr., A. L. vleeschhouwer. Leijding, J. B. slijter. Leijer, A. J. onderw. inde wis-en zeevaartkunde. Leijer, N. J. opzigter van Maritime werken. Liotart H. P. denrw. bij het kantonger. te Helder. Lobrij, F.C.W .koek-, banketbakker en confiturier. Luikinga, plaatselijke vroedvrouw. Lundt, D. T. koopv.-kapitein en Ecbtgenoote. Maalsteed, W. J. Mackaij, PI. apotheker. Manheim, M. J. koopman. Manikus, Joh. E. in goud en zilver. Marinkelle, S. P. Martens, J. D. G. predikant. Metzelaar, A. banket- en koekbakker. Metzelaar, C. P. schipper en Familie. Metzelaar, Jb. broodbakker Metzelaar, Wed. C. Metzelaar, K. Metzelaar W. en echtgenoot». Meulen, P. C. van der Meij, Corns. van der en Familie. Meijer, Gebr. in bedden en manufacturen. Meijer, J. A. kleermaker en lakenkooper. Meijer, Jb. II. Möller, Wed. B. H. Moorman, F. broodbakker. Moorman, Gebr. timmerlieden. Mooij, J. koster der Westerkerk en Agent der Vennootschap Holland. Mooij, T. onderwijzer. Munnik, Wed. F. en Familie. Nagelhout, Gebr. schippers en kooplieden. Namink, P. schilder. Neck, M. van Niehoff, E. PI. hoogbootsman bij de Marine. Noot,. J. landman. Papineau, G. handelaar in brandstoffen. Papineau, J. Yasiooi,Clii.bodeN.H.begrafenisfonds en aanspr. Pedroli, K. L. Peerenboom Voller, Pgep. rijks-ambtenaar. Philbert, Ch.vice-cons. v. JV««£?\enEclitgenoote. Pieters, PI. Poel, Nan notaris te Wieringen. Polak, J.H. Pool. J. timmerman. Poppelman en Co., in manufacturen. Prins, H. machinist. Becringh, P. B. rijks-ontvanger. Beinbach, S. cand.-notaris en zaakwaarnemer. Benardel de Lavalette, J. G. visiteur. Biel, C. koopman. Billing, F. brugwachter Biesselmann, I1. PI. winkelier. Bippens, IP. J. aannemer. Boever, D. de koopvaardij-kapitein. Boodt, J. voerman. Boos, W. N. de in dames-handwerken. Bothé, A. en Echtgenoote. Bozéhdaal. J. van hoedenf abrikant. Buijch, M. W. Bijkers, A. Bij kers, T. B. machinist bij de Marine. Sant, G. Mr. smid. Schlüter, H. D. Scholten, G. Schoon, Wed. J. te Bennekom. Schoon, L. T. te Leiden. Schouten Az., M. aannemer. Schouten, A. W. aannemer. Schrijver, M. slagter en vleeschhouwer Schuld, J. in kramerijen. Schuurman, J. weesvader en Echtgenoote.. Selderbeek, T. koopman. Senderman, Wed. A. C. A. Sennekes, K. smid. Settear. F. horologiemaker Sevenhuijsen, Jb. chemisten apotheker. Sevenhuijsen Sr., J. Slebe, J. C. aannemer van rijkswerken. Slot, II. Smak, C. in kruidenierswaren. Smids, H. scheepsjager Smit, P. Mr. smid. Snel, F. artsenijmenger. Snooij, J. klaringsch. ter uiterste wacht Helder. Snijders, E. II. schipper. Sonstral, J. PI. Spall, K. J. van Spigt, G. logementhouder. Spigt, J. C. Spigt, Gz., P. G. logementhouder Spruijt, P. timmerman. Stakman Bosse, Mr. K. J. C. burgemeester. Steenbergen, II. B. van koopman. Steinmetz, P. C. W. mach. 2de kl. bij de Marine. Sterr, C. van der opzigter bij den Waterstaat. Stikkel, S. koopmanen winkelier en Familie. Stooker, Et. Strootman, J. Struijk, L. kargadoor. Strijen Co., van Swart, W. C. huis- en rijtuigschilder. Sweeres, G. Wed. B. Vermeulen, winkelierster. Tat, M. E. hoed.pett. en pelterijen f abriekant. Taylor, Ch. A. scheepsbouwmeester. Taylor, G. A. Britsch vice-consul. Tegel, A. en Echtgenoote. Tegel, J. schipper. Thie, F. Mr. kleedermaker en leverancier.. Thijssen, W. C. vleeschhouwer. Tomei, J. dir.van hetpostk. teSitlard (Limburg'). Twisk, P. van koopman. Tijn, M. J. van voorlezer bij de Israël, gemeente. Uurbanus, P. hoofdonderwijzer. Varik, J. P. van hoofdonderwijzer. Veen, C. van Venster, J. apotheker. Verfaille, Wed. J. broodbakster. Verheij, L. secretaris der gemeente Helder. Verheij, Wed. B. en Familie. Verkozen, M. J. koopman te Alkmaar. Vermeulen Gz., B. banketbakker en conf iturier. Verweijde, E. J. Veije van Buuren, J. A. S. de Visser, P. Visser, A. Mr. schoenmaker en winkelier. Visscher, L. J. koek- en banketbakker, opvolger van P. Koorn. Vlaming, P. Vogelpoot, G. Vos, B. Mr. timmerman. Voorthuis, M. E. koopman in galanterien. Vries, M. N. de meubelmaker. Binnenhaven. Vries, B. L. leer aar aan het Koninklijk Instituut. Vries, J. Ac schilder, enz. Vries, H. de Vroom, Wed. C. winkelierster. Vroon, M. broodhakker. Vroon, P. koekbakker Waldenmaier, J. koornmolenaar Wallin, M. F. timmerman. Wallin, Wed. E. A. en Familie. Wallin, S. en Echtgenoote. Weber, B. Weers, J. opperschipper bij de Marine. Werendlijn Smit., B. notaris en Echtgenoote. Wielick, B. F. vleeschhouwer. Winter, P. C. de Winter, W. H. Mr. smid. Winter, W. B. en Echtgenoote. Wijngaarden.P. van logement-en koffijhuishouder. Wijs, C. en Familie. Zinsmeister, J. F. spekslager. Zits, J. biersteker en logementhouder Zunderdorp, T. Az. post-praaischipper. Zur Mühlen. 't Is een ernstig oogenblik altoos, het punt des tijds, waarin de eene jaarkring voor den anderen plaats maakt en waarin de mensch meer dan ooit opmerkzaam wordt gemaakt op de aloude waarheid „wij vliegen daarheen!" Hoe groot in den aanvang de afstand van het eene tot het andere jaar wordt gedacht, aan het einde blijkt het maar al te duidelijk, dat die- 365 etmalen als een schaduw zijn voorbijgegaan. Is er bij het wegsterven van den jaarkring; voor ieder mensch veel te herdenken, wat betrekking heeft op zijn lot en leven en wat betreft zijne naaste omgeving; onvruchtbaar is het zeker ook niet te achten, op dat gewigtig tijdstip, den blik in rui meren kring te vestigen op hetgeen de wereld, het land en de plaats onzer inwoning in den verloopen jaarkring te aanschouwen gaven. 't AHereerst wendt zich onze blik naar 't Westen heen, naar Amerika, het land waar rust en vrede ballingen zijn. Daar woedde in dit jaar de krijg tusschen de zonen des lands met al de ver woedheid van een burgeroorlog voort, zonder dat het uitzigt verle vendigd weid op het einde van zulk een jammerlijk bloedvergieten. In datzelfde werelddeel keerden de zwaarden in Mexico nog niet in de schede weder, en kwam de expeditie nog niet tot het resul taat dat verlangd werd. Staren wij naar het Zuiden van ons werelddeel, ook daar komen ons talrijke bewijzen tegen, die ons doen zien, dat de tegenwoordige tijd nog niet toelaat om de zwaarden tot spaden te slaan. Italië, uitblinkende door natuurpracht, Griekenland door een roemrijk ver leden, overtuigen ons duidelijk van het gemis van rust en kalmte. Werd in Griekenland, gedurende dit jaar een aanhoudende strijd gevoerd tegen het bewind, werd eindelijk de koninklijke familie van den troon vervallen verklaard, het uitzigt bestaat, dat de ledige koningszetel weldra weder door 's volks keuze zal worden bezet, en dat orde en rust aan het land de verloren welvaart zullen her geven. Maar Italië schijnt zoo gelukkig niet te zullen zijn. Het zag in dit jaar zijn groote held Garibaldi opstaan voor de verde diging van 's lands eenheid, maar ook zag het hem verwond en gevangen in den strijd voor d'e groote zaak, waarvoor hij zijn leven schijnt gewijd te hebben; en de alliantie met Frankrijk schijnt be stemd om de vervulling van de wenschen der Italianen eer te be- moeijelijken dan te verwezenlijken-. Het af- en optreden van minis- teriën moge ook al geschied zijn met het doel om 's lands welzijn te bevorderen, de beschouwer der wereldgebeurtenissen heeft zeker vruchteloos uitgezien naar bevredigende resultaten van die verwis selingen. Gelukkig dat liet, te midden van die krijgsrumoeren en van dat streven der diplomaten om den staatkundigen invloed te behouden of te versterken, niet ontbreekt aan een schouwspel, dat ieder vrede lievend gemoed stof tot aangenamer opmerking geeft, dan het nagaan der staatkundige gebeurtenissen. De wereldtentoonstelling te Londen met hare wonderen van kunst en wetenschap, met hare tallooze voortbrengselen, die getuigen van den vooruitgang op het gebied der nijverheid, ze levert eene onschatbare bijdrage voor de geschiedenis des vredes. Worden de volken verdeeld tegen elkander door staats belang of vorstelijke heerschzucht, hier komen ze elkaar te gemoet en reiken elkaar de broederhand en werken, door een edelen naijver gedre ven, te zamen mede om- licht, welvaart en geluk te bevorderen en te verspreiden. Hier en ook elders, waar zamenkomsten van kunste naars en geleerden werden gehouden, werden de wonden, door oorlog en staatkundige verdeeldheid geslagen, weder geheeld er. de beschou wer der wereldgebeurtenissen werd weder eenigzins verzoend met hetgeen het afgeloopen jaar hem ter beschouwing opleverde. Even als de gezigtskring verkleint voor hem, die van een aan zienlijke hoogte afdaalt en den omtrek bespiedt, zoo ook staren wij thans den meer beperkten kring in 't rond, die door de grenzen van ons vaderland wordt afgepaald. Wij vestigen onze aandacht

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1863 | | pagina 2