NIEUWEDIEPER COURANT. binnenland! BEKENDMAKING. M 50. Z O i\; l> A 12 A I» It I I.. EN EEN-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. NELOERSCHE [lij <umj j Deze Courant worlt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. HAK KEK Cz. tn den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. s franco per post«1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Adykrtentien worden aangenomen tot Znturdng en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. 51001', Dijkstraat tegenover del,aan, II 422,aan de» ffe/der,tot]\ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.00. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelrcgt voor elke plaatsing 0.35, Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente HELDER maken bij deze, tengevolge eener bekomene kennisgeving van den Heer Directeur en Kommandant der Marine alhier, aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat alle binnenkomende schepen, welke onderhevig zijn aan quarantaine, van den 15 dezer tot en met den 15 October aanstaande, op de reede van Texel in de bogt van den Zuidwal zullen moeten verblijven, ten einde aldaar het ontslag uit de quarantaine af te wachten. Burgemeester en Wethouders voornoemd herinneren bij deze alle schippers, sloeplieden en andere personen, dat het aan geene sloepen of andere vaartuigen, onder welk voor wendsel ook, geoorloofd is, zich naar boord van quarantaine schepen ter adsistentie of om andere reden te begeven, al vorens daartoe het noodige verlof van den Heer Kommandant van Zr. Ms. wachtschip of wel, zoo noodig, een quarantaine wachter van het genoemde wachtschip tot opzigt te hebben bekomenen waarschuwen dien ten gevolge elk en een iegelijk, om zich bij voorkomende gelegenheden dien over eenkomstig te gedragen, ten einde zich voor de nadeelige en onaangename gevolgen, welke uit eene tegenstrijdige handelwijze noodzakelijk zouden voortvloeijen, te vrijwaren. Helder, den 10 April 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. YERHEY, Secretaris. Den 13 dezer vertrekt de WEST-INDISCHE mail. HELDER en NIEUWEDIEP, 11 April. In de zitting van den Gemeenteraad, Dingsdag den 14 April a. s. te houden, zullen de navolgende punten behandeld worden, als 1. Voordragt van een Hulponderwijzer. 2. Af- en Overschrijving 1862. Weeshuis en Armbestuur. 3. Wijziging Reglement Ziekenhuis. •1. Plan verbetering Riolen. 5. Vergrooting School Hoofdgracht. 6. Vernieuwd besluit Begrafenisregten. 7. Mededeeling van Stukken. De zangvereeniging Nut en Genoegen gaf jl. Woensdag avond in het lokaal Tivoli alhier, eene buitengewone vergadering, die door een zeer groot aantal genoodigden werd bijgewoond. De werkzaamheden van dezen avond, die met een genoegelijk bal werden besloten, vonden blijkbaar grooten bijval bij de aanwezigen, die daarvan op ondubbel zinnige wijze blijken gaven. De heer Rekker, die zoo geheel belan geloos zijne medewerking betoonde, door den zang te accompagneren de leden, aan wie de uitvoering der solo-partijen was opgedra gen; de directeur, wiens verdiensten ook te dezer gelegenheid uitblonken, verdienen inzonderheid lof voor hetgeen zij, met de leden in het algemeen, hebben bijgedragen tot deze goede uitvoering. Viert de vereeniging in Augustus dezes jnnrs hef feest van haar tienjarig bestaan, de thans gehouden buitengewone vergadering is eene niet onwaardige inleiding geweest tot het te vieren feestgetijde. Zij zal ongetwijfeld een gunstigen indruk achterlaten en de belang stelling ten aanzien van deze vereeniging, sedert jaren betoond, niet doen verminderen. Naar wij vernemen, zal de zooveel gerucht gemaakt hebbende zaak der 7 matrozen, welke beschuldigd worden alhier een zekeren JohannFriedrich Anderscn,anders gezegdHendrichEichblom, zoodanig te hebben mishandeld, dat daarop onmiddellijk de dood is gevolgd, spoedig voor het Prov. hof van Noordholland worden behandeld. Over de verschillende proeedure-qusestiën, welke zich in deze voordoen, zullen wij de geschikte gelegenheid afwachten. -Naar wij vernemen, is de heer P. II. Bruijn voorloopig aan gesteld cn werkzaam als secretaris der Amsterdamsehe Kanaal- Maatsehappij. Z. M. heeft herbenoemd tot plaatsvervangend kantonregter alhier den heer mr. K. J. C. Stakman Bosse. Bij besluit van Z. M. is aan den kapt-luit. ter zee G. P. J. Mossel, kommanderende het schroefstoomschip Citadel van Antwer pen, in Oost-Indie, vergunning verleend tot het aannemen en dragen van het officierskruis der ridderorde van den Toren en het Zwaard, hem door Z. M. den koning van Portugal geschonken. Bij Zr. Ms. besluit is aan den luit. ter zee 2de kl. O. M. de Munnick, dienende in Oost-lndie, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag uit de zeedienst verleend, met den laatsteu der maand waarin dat besluit ter zijner kennisse zal zijn gebragt. Door den minister van Marine is aan den opperschipper in het vaste corps dek- en onderofficieren M. B. Kollner toegekend de gouden medaille, ter zake van zijnen vijftigjarigen diensttijd. - Den 9 dezer werd aan het Departement van Marine aanbe steed het uitbaggeren van de Binnenhaven en eenige andere werk zaamheden op het Maritime établissement Willemsoord. Het werk werd ingezet voor 45,000, met opbod van 1000, tot aan de som van 50,000 en daarna met opbod van 100. Het werk werd gemijnd voor 58,000 door den lieer A. Seret Jz., te Sliedrecht. Volgens berigten uit Palermo van den 3 dezer is Zr. Ms. fregat Zeeland, komm. kapt. ter zee G. Fabius, den 26 Maart 11. te Tunis aangekomen. Genoemde kommandant is met eenige offi cieren ter audiëntie geweest bij den regerenden Bey, ter volbrenging eener opgedragen zending. Bij deze gelegenheid zijn de officieren vereerd: de komm. met het kommandeurskruis der orde van Niehan Iftahar, de kapt.-luit. ter zee C. J. Dam me en de luits. ter zee F. M. Parker Verboom en F. H. P. van Alphen tot officieren dier orde, en de adelb. 1ste kl. J. W. F. ridder Huijssen van Kattrn- dijke tot ridder. Den 30 Maart zette men weder koers naar Palermo, om binnen weinige dagen weder van daar naar Genua te vertrekken. De Arrondissements-Regtbank te Amsterdam heeft den 9 dezer de 12 kruideniers die beschuldigd waren van het mengen van steen kool onder gebrande siroop, vrijgesproken, doch een dertiende kruidenier, welke peper met meel had vermengd, overeenkomstig het requisitoir van het O. M. veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 45 dagen en eene geldboete van 25. Naar men verneemt is de inschrijving voor de Amsterdamsehe Kanaalmaatschappij tot heden toe nog niet volgeteekend. Het Algemeen IEeekblad' behandelt de niet genoegzame inschrijving voor de leening der Amsterdamsehe Kanaalmaatschappij en zegt o. a. over het zwijgen van het Handelsblad ten aanzien van 's koning» handelwijze in dezen:

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1863 | | pagina 1