NIEUWEDIEPER COURANT AANBESTEDING. DOi\DËll D A G 10 A P I h. GEMEENTERAAD. JX$. 51. HELDERSCHI |««3 EI <r0j, EEN-EN-TWINTIGSTE W* <fl9 JAARGANG. Deze Courant wordt uitgegeven op zon dag en dondfkiiao, des morgeus ten aelit ure, door A. A. BAK KElt in den boekwinkel, Hoofdgracht Ko. 32. Abonnementsprijs per kwartaalf 1.30. p franco per post1.50. Eckelo nomraers„0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Aiwkrtfxtie.n worden aangenomen tot Zuturdag r» Woensdag middag 12 uur, en hij din Heer T. MOOT Dijkstraat tegenover deEaan, II 422 ,aan den ITelder,\ot\ 1 ure. De prijs van 1 lot 4 regels is ƒ0.00. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Op Vrijdag den 34 April 1863, des namiddags ten één ure, zal, aan het Raadhuis der Gemeente Helder, in het openbaar worden aanbesteed: liet doen van eenige SIEISSTEf.LIKA en 1' E SS V E li IJ WIX «KV, alsook liet OSDEB< EIÖLDEX" van de Gemeente - Gellouwen, SSrngpgen, enz. Het bestek ligt ter lezing aan de Secretarie der Gemeente. Nadere inlichtingen worden gegeven door den Gemeente- Bouwmeester, op Woensdag den 22 dezer, des voormiddags ten 9 ure. Helder, den 9 April 1863. Burgemeester en Wethouders dier gemeente, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. Den 16 dezer vertrekt de SOVTHAMPTOar. O. I. Landmail via Zitting van Dingsdag 14 April 1863. Voorzitter de heer Burgemeester. Afwezig de heeren Verweijde en Graat; de eerste wegens ongesteldheid, de laatste uithoofde van ambtsbezigheden De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat het eerste punt aan de orde is de benoeming van een hulponderwijzer, ter vervulling der vacature aan de school in de Schoolstraat. Van de twee sollicitanten, die zich hebben aangemeld, heeft een zich teruggetrokken, doch in de beide laatste dagen hebben zich twee nieuwe sollicitanten aangemeld, die in de vorige week hun examen als hulponderwijzer heb ben afgelegd. Deze hebben echter hunne stukken nog niet kunnen indienen en de Voorzitter stelt, tengevolge daarvan, voor, om de benoeming uit te stellen tot de volgende vergadering. Dienovereenkomstig wordt besloten. Met eenparige stemmen wordt besloten tot af- en overschrijving van ver schillende posten op de begrootingen van het Algemeen "Weeshuis en het Burgerlijk Armbestuur, van de eerste tot een bedrag 500.90 en van de laatste tot 399.155. Er werd gelezen eene missive van heeren Commissarissen van het Ziekenhuis en de Gemeente-Apotheek van 13 Maart jl., bevattende mededeeliug, dat, vol gens de rooster van aftreding, de. heeren Slot, de Winter cn Boomsma achter eenvolgens zullen aftreden. Verder werden door Commissarissen voorgesteld, de volgende wijzigingen in het Reglement voor die inrigting: 1. dat de afgifte van bewijzen tot toelating in het Ziekenhuis uitsluitend door Commissarissen zullen worden afgegeven; 2. dat de zieken bij hunne opucming in het Zieken huis hunne gelden en Jdeinoodiën, tegen bewijs, aan den Directeur kunnen af geven, om ze bij het verlaten terug te ontvangen. Beide deze wijzigingen werden met eenparige steramen goedgekeurd, de tweede met eene aanvulling van den heer de Breuk, dat die gelden of kleinoodiëu bij overlijden aan de nagelaten betrekkingen zullen worden afgegeven. Er wordt ter tafel gebragt een plan voor de verbeteriug en vernieuwing der riolen, in het Westelijk deel der gemeente. Terwijl de vergadering voor eenige «ogenblikken wordt geschorst, nemen de leden inzage van de teekeningen. De Voorzitter verzekert, dat de raming van kosten lager is dan de som op de be grooting voor dit jaar daarvoor uitgetrokken. De vergadering keurt het plan der Commissie voor de Onderhoudswerken goed. Vervolgens werd overgelegd een plan tot vergrooting der school aan de Hoofdgracht, waarvan de raming van kosten is 7000 a ƒ8000. De Voorzitter zegt, dat hierbij gerekend is op vermeerdering van ruimte voor nog 200 kin deren, terwijl het nieuw te houwen gedeelte eene lengte van 21 el zoude ver krijgen, langs het erf van den heer Kissing, tot aan du schutting van de Achterstraat. De heeren Boomsma en Maalsteed verklaren zich tegen het plan, om die school te vergrooten, omdat de kinderen van den Ivanaalweg, zelfs die nabij het Westplein wonen, volgens dat plan van verdeeling der sclioolw ijken, te ver moeten loopeu, om de school aan de Hoofdgracht te bereiken. De heeren van Kelckhoven en Papineau verklaren zich tegen het hooge cijfer der kosten van de voorgestelde vergrooting. De heer van Kelckhoven gelooft, dat de vergroo- ting der school in de Weststraat veel minder heeft gekost. De heer Papineau verklaart zich vóór de vergrooting, die er wordt voorgesteld, maar vindt de kosten veel te hoog. De Voorzitter en de heer Rceringh antwoorden op de gedane vragen en de gemaakte opmerkingen. De Voorzitter zegt, dat de school aan de Hoofdgracht, voor slechts 250 kinderen bestemd, door den voorgestelden maatregel veel meer evenredig wordt gemaakt aan de andere schoollokalen in deze gemeente; dat de school in de Schoolstraat niet zoo gemakkelijk is te vergrooten; -dat het hier slechts een tijdelijken maatregel geldt, want dat toch over korter en langer tijd aan de oprigting van nog eene nieuwe school in deze gemeente moet worden gedacht; dat, in afwachting van de noodige voorziening, de hulpschool in een der bcnedeu-lokalen van het Algemeen Weeshuis zal wordeu gevestigd; en dat men zich, door de toestemming tot de uitbreiding van dit schoollokaal, nog niet verbindt omtrent de te maken kos ten, die later zullen worden voorgedragen. De heer Reeriugh zegt, dat bij het nieuw te bouwen lokaal geen weelde zal worden geduld, doeh dat het zal ge bouwd worden overeenkomstig de tegenwoordige inrigting van het bestaande schoollokaal. De lieer Strootman vraagt, voor hoeveel kinderen het nieuwe lokaal zal bestemd worden en houdt het voor noodzakelijk, die bepaling iu het besluit op te nemen. De Voorzitter herhaalt hetgeen hij vroeger reeds heeft gezegd, dat het voor 200 kindereu bestemd zal zijn*. Het voorstel, tot uitbreiding van het schoollokaal aan'de Hoofdgracht, ten dienste van 200 leerlingen, wordt daarop in stemming gebragt en met 9 tegcu 5 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren de Lange, van Kelckhoven, Boomsma, Maalsteed en Slcbe. Daarop kwam in behandeling de ontwerp-verordening tot heffing van legra- fenisregten in deze gemeente, welk ontwerp reeds ten jarc 1856 was aangeno men, doch sinds was aanhangig gebleven, tengevolge van het uitstel der regering en thans, des noodig, met wijzigingen, op verzoek van Gedeputeerde Staten, op nieuw behoort te wordeu ingediend. De ontwerpen voor verordeningen, tot heffing van begrafenisregten"eji tot invordering daarvanwerden achtereenvolgens gelezen en goedgekeurd. Bij het eerste ontwerp wordt het gebruik van een graf, voor den tijd van 20 jaren, bepaald, tegen betaling van 6, terwijl 3 voor kosten van overgang wordt gevorderd. Bij het. tweede wordt bepaald, dat de kosten van het graf cn die van begraven, ten kantore van den gemeente ontvanger, vóór de begrafenis moeten worden betaald cn op welke wijze de overgang geschiedt. In de Memorie van Toelichting worden de opbrengsten, naar het getal overledenen iu het jaar 1862, als 1SS boven 12 jaar, 90 bene den 12 jaar en 118 beneden 't jaar, berekend tot een bedrag van S97-75; de uitgaven ten dienste van het onderhoud en liet beheer der begraafplaats op f 900. Door den heer Papineau wordt gevraagd, of het eigendomsregt der tegen woordige eigenaars van graven door de ontwerp-verordening worden verkort. De Voorzitter zegt, dat de bestaande regten blijven bestiyin, doch dat het be paalde voor de toekomst geldt. De heer Bakker wijst op de meerdere werk zaamheden van den doodgraver, waardoor in het vervolg meerdere uitgaven tut bezoldiging noodig zonden zijn. Hiertegen wordt door den Voorzitter aange merkt, dat in dit geval ook de inkomsten zullen vermeerderen. De Voorzitter deelt mede, dat bij de jongste opneming van de boeken en vau de kas van den gemeente-ontvanger een en auder in orde bevonden en geble ken is, in kas te zijn de som van 76,108.745Aangenomcu voor kennisgeving. Er wordt gelezen eene missive van Gedeputeerde Staten in deze provincie, ter zake van het geschil met de Maatschappij ter bevordering vau Landbouw en Landoutginning in Nederland, houdende opgave der redenen, waarom Gedep. Staten geweigerd hebben beslissing te nemen iu deze zaak. Deze mededeeliug wordt voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter breugt ter tafel het jaarverslag der gemeente over 1862 cn zegt, dat dit verslag bij de leden aan huis zal worden roudgezoudeu. Er wordt gelezen eene missive van den heer de Lange, advocaat te Alkmaar, houdende voorloopige mededeeliug, dat het Gemeentebestuur, iu zijn regt op de gelden van den vroegeren gemeente-ontvanger Zussen, tegenover de eizeben van de Crediet-Vcreeniging, zal handhnafd blijven

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1863 | | pagina 1