ADVERTENTIËW. MARKTBERIGTEN. C A R G A L IJ S T. zelfden dag, tegeu 10 dollars per maand, eene betrekking als naaister en huishoudster bij de echtgenoote van den Engelschen consul. Deze dame vond het geval zoo belangwekkend, dat zij, bij de aan komst van v. Eycken ten spoedigste eene boot liet halen en daarin met hare nieuwe huishoudster plaats nam, om van de plotselinge verrassing getuige te zijn. Nu was het dan ook zeker wel eene verrassing in den volsten zin des woords. Er is te Parijs eene eigenaardige maatschappij opgerigt. Eenige heeren namelijk hebben zich, onder de leiding van den heer de Rosties, vereenigd, met het doel om Engelsehe romans te vertalen. Ieder vertaalt een hoofdstuk of een zeker aantal bladzijden, de directeur ziet het geheel na en levert het aan de dagbladen, die er natuurlijk slechts den laagst mogelijkeu prijs voor betalen. Op deze wijze ontstaat die stortvloed van niet altijd zeer behagelijke letter vruchten, die aan de Parijsehe liefhebbers van feuilletons worden opgedischt. De voorzitter van de Gaiter-Club (slopkousen-club) te Londen heeft in de vorige week aan den admiraal sir James Hope een dé jeuner aangeboden. Het werd door lord Palmerston bijgewoond. Na den afloop werd hij, op eene motie van den voorzitter, tot honorair lid der club benoemd, en aanvaardde die benoeming met de volgende toespraak „Ik gevoel mij gelukkig en ben er trotsch op aan zulk eene gedistingeerde corporatie verbonden te zijn. Daar wij tegenwoordig weinig meer van onze beenen laten zien, dewijl wij pantalons dragen die zelfs onze slopkousen verbergen, 'zult ge mij willen vergunnen slechts weinig te openbaren van de gevoelens die thans in mijn gemoed zijn opgewekt, en met weinig woorden mijn dank te betuigen. Ik heb u dus niets anders te zeggen, dan dat, welke ook de lengte mijner slopkousen mag wezen, de herinne ring aan en de erkentelijkheid voor uwe welwillendheid en de onderscheiding mij bewezen, lang, levenslang zullen zijn." Deze toespraak werd met algemeene toejuiching en gelach begroet. Dezer dagen heeft mlle. Carlotte Patti zich in de Koninklijke Italiaansche opera te Londen voor de eerste maal aan het Engelsehe publiek vertoond en wel in een concert, na afloop van de Norma; zij heeft blijkbaar eene zeer zorgvuldige opleiding genotenhare stem is eene hooge sopraan en, sedert mlle. Anna Zerr, heeft nie mand het aria van de Koningin der Nacht zoo volmaakt en met zoo weinig inspanning voorgedragenoverigens is het stemgeluid van mlle. Carlotta Patti niet buitengewoon genoeg, om met dat van hare zuster, de beroemde Adeline, te kunnen wedijveren. Op eene dezer dagen te Londen gehouden verkooping van vee werd eene kudde van 83 stuks runderen verkocht voor de som van 4571.14. Van eene andere kudde bedongen enkele stuks van edel ras zelfs 103.18 (nagenoeg 1335 Nederl.). Een groot gedeelte van dit fokvee is bestemd om naar Duitschland, Australië en andere oorden gezonden te worden. Een brief van dr. A. Ebsworth, voorkomende in de Times, zegt, dat de pokken te Londen zoo zorgwekkend toenemen, dat de regering niet langer mag dralen met het nemen van doortastende maatregelenhet hospitaal voor pokzieken is geheel vol en de heer E. slaat voor, om Queen's Bencli gevangenis tijdelijk voor de ontvangst dier zieken in te rigten. Tot. kenschetsing van de waarde der berigten, die vaak uit het buitenland tot ons overkomen en die, zonder eenigen waarborg voor hunne waarschijnlijkheid, ook bij ons voor gangbare munt worden aangenomen, diene het volgende: De minister-president van Pnissen zeide in eene zijner jongste redevoeringen, gehouden in het Huis der Afgevaardigden „Ik heb uit eene goede bron berigten bekomen, dat een Agent in Krakau geplaatst is met het doel om dagelijks driemaal dépêches van zoodanigen aard naar Parijs te zenden, als geschikt zijn om op de publieke opinie van Frankrijk indrukte maken. Eenige dezer dépêches waren onderteekend„Stanislas" anderen met een anderen naam. Den 31 Maart jl. 's avonds ten elf ure werd eene dépêche aan vorst Czartoryski te Parijs gezonden, inhoudende: dat een Russisch legerkorps over de Pruissische grenzen getrokken is. Alle Eransche dagbladen deelden dit berigt mede. Twee dagen later werd een tweede dépêche verzonden, verklarende dat dit berigt van een „ooggetuige" op eene dwaling berust, daar bij de begeleiding (escorte) van een courier voor een legerkorps heeft aangezien. Deze tegenspraak werd in de verschillende bladen niet opgenomen en de waarheid is, dat een ooggetuige niet een enkele kozak gezien kan hebben, omdat het gansche berigt een groote leugen is." Al huldigt men ook niet de Pruissische staatkunde van den jongsten tijd, dan mag men toch niet voorbijzien, hoezeer partijhaat en eigenbelang de waarheid vaak zoeken te verbergen door tastbare leugens. Volgens la France wil de koning van Denemarken zijne toe stemming niet geven tot de aanneming der kroon van Griekenland door prins Willem, voordat de Rijksraad hare meening over een zoo gewigtig vraagstuk heeft te kennen gegeven. Deze vergadering zal binnen kort bijeenkomen. Men zegt, dat een lid der meerder heid het Kabinet over deze zaak zal interpelleren en de volgende motie voorstellen: „De vergadering, overwegende dat de erfopvolging van den troon van Denemarken berust op de drie zonen, gesproten uit het huwelijk van prins Christiaan met prinses Louise en hunne mannelijke afstammelingen; dat de oudste dier zonen, prins Frede- rik Christiaan, geboren den 3 Junij 1843, thans kapitein in het Deensche leger, niet gehuwd is; dat de tweede zoon, prins 'Willem, geboren den 34 December 1845, als hij den Griekschen troon be klom, zijne eigene kinderen in de Grieksche godsdienst zou moeten opvoeden, hetgeen hun het regt benemen zou, om in Denemarken te regeren; dat de derde, prins Waldemar, geboren den 17 Oct. 1858, den leeftijd van vijf jaren nog niet heeft bereikt, waarvan het ge volg is, dat de erfopvolging op een enkel hoofd berust, is van oordeel, dat de aanneming van de kroon van Griekenland strijdig is met de belangen van Denemarken." Als deze motie door de vergadering wordt aangenomen, zal de koninklijke familie van Denemarken waarschijnlijk de kroon weigeren. Mejufvrouw Pustowojtoff, de voormalige adjudant van Langie- wicz, is den 15 dezer van Brunn te Praag aangekomen. Zij was door niemand vergezeld, in het zwart gekleed, terwijl een sluijer haar gelaat bedekte. Een heer en eene dame wachtten haar aan het station af en braglen haar in eene fiacre naar hunne woning. Toen zij dezer dagen in liet Boheemsche theater te Praag verscheen, werd zij door het publiek inet uitbundige toejuichingen begroet. -In Polen gaat de volgende voorspelling, naar men verhaalt, van mond tot mond. In 186(5 wordt Polen vrij! Op rekenkundige wvze komt men tot do oplossing van het geheimzinnige in dit opzigt. Ten jare 1794 had de opstand aldaar plaats onder Kosciusko. Yoegt men bij bovengemeld jaartal 18, dan verkrijgt men 1812, nogmaals 18 daarbij optellende, heeft men het getal 1830 en dit andermaal herhalende, komt men tot het getal 1848, drie gewigtige jaren in de Poolsche geschiedenis. Voegt men voor de vierde maal 18 bij 1848, dan telt men 1866 en omdat men thans den opstand reeds heeft aangevangen, is het zeker, naar men beweert, dat Polen in 1866 vrij zal zijn. Aan het Vaterland wordt uit Turijn als zeker gemeld, dat het morganatische huwelijk van koning Yictor Emmanuel met de bekende Rosina thans voltrokken is. Deze dochter van een tamboer, die de koning in den adelstand heeft verheven, heet thans gravin Mirafiori (wonderbloem). De echtverbindtenis was reeds dikwijls voorgesteld, doch zij werd door Cavour en later ook door Ratazzi ten krachtigste verhinderd. Thans echter bestaan daartegen geene beletselen meer. Aan den invloed dezer schoone dame schrijft men ook 's konings voornemen toe, om zoodra de omstandigheden het zullen gedoogen, te abdiceren. ALKMAAR, 20 April. Op da Veemarkt zijn aangevoerd £109 Runderen hoven liet jaar en 193 be neden liet jaar. PURMERENDE, 21 April. Aangevoerd: 92 Runderen, handel flaauw. 4 Paarden. 181 vette Kalveren, handel vlug, 5 c. lager, 00 a 80 c. per N. p. 140 nuchtere dito, f 3 a 8 per stuk, handel minder vlug. 39 vette Varkens, 40 a 45 c. per N. p., handel vlug. 45 magere dito, f 12 a 20 en 284 Biggen, f 5 a 8 per stuk, handel minder vlug. 578 Schapen en Lammeren, handel vlug. Boter 90 c. a f 1 per X. p. Kaas, 107 stapels Kleine en 2 Middelbare, hoogste markt kleine Ilooi- Jkaas f 27,50, Middelbare f 28,50 per 50 Ncd. p. Kip-Eijeren f 2,30, Ecnd- Eijeren f 2,75 per 100 stuks. Kiévits-Eijeren 5 a 0 c. per stuk. ROTTERDAM. 20 April. Witte Tarwo met redelijken aanvoer 10 c. kooger langzaam afgaande, beste f 9,90 a 10, mind. f8,75 a 9,60, gern. f7,75 a 8,40. Inl. Rogge 10 e. liooger, f 6,20 a 6,80. Inl. Winter— en Zomer-Garst goed prijalr., f 4 a 5,50. Inl. Haver 20 e. hooger, Lange f 2,60 a 3,30, Korte f 3,50 a 3,90. Inl. Panrdeb. 20 .c. hooger, f 5,90 a 6,50. Noordbr. Boekweit f 185 a 190. BI. Erwten 25 e. hooger, kleine f 6,50 a 7,25, groote en sckokkere f 8 a 11,50. Bruine Bonnen met veel vraag, f 1,50 per mud hooger, f 7,7» a 9,25, Witte 50 c. tooger, f 6,75 a 8,50. Kanariezaad f 6 a 9,50. Koolzaad zonder handel. Inl. Hennepzaad f 250 a 255. Meekrap weinig geveild, prijs onveranderd. SCHIEDAM, 21 April, Jenever f 17,50; Amst. proef f 18.75. Moutwijn f 12.—. LONDEN, 20 April. Heden waren ter Vr.e-markt aangevoerd: 4393 Runderen, 20540 Schapen. 130 Kalveren en 4711 Varkens. De prijs der Runderen was 4 sh. 10 d., van Schapen 4 sh. 10 d., van Kalveren 5 sh. 4 d. en van Varkens 4 sh. 8 d. De prijzen der laatste markt waren Runderen 4 sh. 10 d., Schapen 4 sh. 10 d., Kalveren 5 sh. 8 d. en Varkens 4 sh. 10 d. Aangekomen van 1822 April ter losplaats LIELDER om aldaar te lossen de volgende schepen, gekomen van: NEWCASTLE. Vesta, R. Mills. 113 ch. Steenkolen. C. Berghuijs, te Helder. NEWCASTLE. Tlilda, J.Pirhank. 142 ch. Steenkolen. Van der Lecnw&Z.&C.,teRott. NEWCASTLE. Daring, J.Harrison. 97ch.Steenkolen. Gehr. van Hasselt, teKampen. NEWCASTLE. Curlew, W. Tenn. 218eh.Steenkolen. Van Ylissingen&St-iiurt,teAmst. NEWCASTLE. Fifteen, R. Tinder. 137 ch. Steenkolen. C. Berghuijs, te Helder. SUNDERLAND. MartinLuther.R.Wilson.llSch.Steenk.Tiedemau&Mijnssen, Amst. SUNDERLAND. Jane,J.Ro\vlands,12Sch.Steenkolen. Van VRssingen&Stuart,te Amst.. SUNDERLAND. Siinflower, J.Wilkinson. 143ch.Steenkolen. C.Berghuijs, teHelder. SUNDERLAND. Zenith, T. Brooker. 4S15 mud Steenkolen. WurfbainctC., teAmst. SEAHAM. Ehlana, T. Good. 76 ch. Steenkolen. C. Berghuijs, te Helder. FREDERIKSTADT. Thetis, C.Hofgaard. LadiugHout. Egidius, teAmst. FREDERIKSTADT. Dido. F. Morck. Lading Ilout. Blikman C., te Amst. Kalm en geheel bereid om een heter leven in te gaan, ontsliep op den 18den dezer, onze zeer geliefde Vader, JAN TEUNISZOON DE WAARD, in den ouderdom van 75s jaar. De liefde en vaderzorg die hij aan ons gedurende zijn leven zoo ruimschoots heeft getoond en besteed, zal door ons immer dankbaar worden herdacht en zijn aandenken bij ons gezegend blijven. Oude Schild op Texel, 23 April 1863. Mede namens mijne Broeders en Zusters M. Jz. DE WAARD.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1863 | | pagina 3