um:' KENNISGEVING. KENNISGEVING. M 74. Z O I» A G 15 SEPTEMBER. EN EEN-EN-TWINTIGSTE t1 JAARGANG. binnenland! HELDERSCHE ®fc: NIEUWEDIEPER COURANT Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. g franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Bockhandelaars en Post directeuren. Advertentién worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover deLaan, H 422 ,aan denllelder, totl lure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelrcgt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. De COMMISSARIS DES KONINGS in de Provincie Noordholland, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de week van 31 tot en met 36 September 1863, door het inhangen van deuren in de Zijf>er-Schut sluis, de scheepvaart op bet Noordhollandsch Kanaal, bij die sluiseenig gering oponthoud kan ondervinden, docli dat de schepen zullen worden doorgelaten, voor zoo verre de werkzaamheden dat gedoogen. Haarlem10 September 1863. De Commissaris des Konings voornoemd, R O L L. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente HELDER, In overweging nemende, dat het zoogenaamde GOUD, waarmede bet verkocht wordende St. Nicolaas-Gebak ver sierd wordt, inderdaad niets anders is dan KOFJBB; Herinneren aan de Ingezetenen, dat tegen de vermenging van vergiftige of andere schadelijke zelfstandigheden in eet- of drinkwaren, bij de Wet straf wordt gedreigd. Helder, den 12 September 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAIvMAN BOSSE, Burgemeester. L. YERHEY, Secretaris. Hen 13 dezer vertrekt de WEST-I1VDISCHE mail. Den 16 dezer vertrekt de O. I. T.andmail via SOUTHAMPTOHr. HELDER en NIEUWEDIEP, 12 September. Jl. Woensdag heeft de Hooge Baad verworpen de voorziening in cassatie van Wilson c. s., door het Provinciaal Geregtshof van Noordholland wegens moord tot de doodstraf veroordeeld. Op Zr. Ms. stoomschip Zeeland zijn geplaatst de adelborsten lste kl. W. F. Wesselink, F. G. M. van der Wyck, D. L. M. E. Keus, P. M. W. T. Krayenhoff van de Leur, C. H. Cornelissen, jhr. P. J. Vegelin van Claerbergen en C. J. Damme. Genoemde bodem moet, naar wij vernemen, den 1 Oetober a. s. zeilklaar zijn, met bestemming naar de Middellandsche Zee. Men leest in liet Politieblad het volgende: Door den hoofdcommissaris van politie te Amsterdam is uit Londen ontvangen het volgende berigt: Op Zaturdag 29 Aug. jl. zijn door Sigmund Ditrichstein, Oostenrijkseh onderdaan, te Londen, de hieronder vermelde Engelsche bankbilletten ontvreemd, als- van 500, No. 92957 en 92958, 16 Febr. 1863; 200, No. S512S tot 85132 en 84954, 4 Julij 1862; 100, No. 42C35 tot 42654, 42685 tot 42696, 19 Mei 1863; 50, No. 88309 tof 88347, 20 April 1863; £20, No. 22451 tot 22500 en 19109, 21 Julij 1863. Genoemde persoon is te Londen ontvlugt met zijne vrouw en zoon, oud ongeveer 3 jaren; den 30 Aug. jl. zijn zij te Calais aangekomen. Die aanwijzingen geeft, welke tot aanhouding van den dief zullen leiden, waartoe een bevel door den vrederegter te Londen is uitgevaardigd, en de bankbilletten zullen doen herkrijgen, zal eene belooning van 20,000 francs ontvangen, terwijl voor het gedeeltelijk herkrijgen der ontvreemde waarde een geëvenredigd ge deelte dier belooning zal worden toegekend. Inlichtingen moeten gerigt worden aan B. en S. Mullens, sollicitors No. 7, Poultrv, Londen, E. C.of aan den inspector van politie Hamilton, aan zijn bureau, No. 26, Old Jeury, Londen E. C. Bij ontdekking berigt te geven aan het Departement van Justitie. De Staats-Courant vermeldt liet zesde verslag van de Com missie voor de Staats-Spoorwegen, opgemaakt ingevolge art. 16 der instructie, vastgesteld bij beschikking van Z. Exc. den minister van Binnenlandsche Zaken van den 26 Sept. 1860, No. 140, 3de af- deeling. Wij ontleenen daaraan het volgende: Het verslag loopt over de eerste helft van het loopende jaar, gedurende welken tijd in de zamenstelling der commissie geene veranderingen hebben plaats gehad. Tengevolge van de uitbreiding der werkzaamheden zijn eenige ambtenaren tot lioogere rangen be vorderd, terwijl 14 opzigters van verschillende klassen en 5 schrij vers zijn benoemd. Voor den weg van den Helder naar Alkmaar waren 9640 greenen houten leggers geleverd. Volgens de bepalingen, deswege voorkomende in de bestekken en te oordeelen naar den tegenwoordigen stand der werkzaamheden, is met eenige zekerheid aan te nemen, dat de spoorweg van den Helder naar Niedorper verlaat den 1 Mei 1S65 en tot Allernaar den 1 Julij 1865 voor de exploitatie zal gereed zijn. De aankoop van eigendommen voor dit gedeelte van den spoor weg is voortgezet met goed gevolg; slechts met twee eigenaren be hoeft het geding der onteigening te worden gevoerd. Het ingesteld onderzoek, nopens het maken van een spoorweg haven aan het Niewcediep, zonder doorsnijding van een aan de gemeente behoorenden weg, heeft tot een gunstigen uitslag geleid. De kosten zijn wel is waar niet onaanzienlijk, maar de commissie beveelt dit plan toch aan in het belang van de zeevaart en van den spoorweg. Door den minister van Oorlog werd het plan echter niet gunstig geacht, hoewel Z. Exc. te kennen gaf, dat het nadeelige daarvan voor de verdediging door te maken werken veel zou kunnen worden verminderd. De door het Departement van Oorlog noodig geoor deelde werken waren van zeer ondergeschikten en min kostbaren aard, zoodat die voorwaarden wel konden worden ingewilligd. Aan den eerstaanwezenden ingenieur te Alkmaar is thans opge dragen een bestek, met begrooting van kosten voor de uitvoering van de werken voor deze verbinding, op te maken, welke beschei den vermoedelijk binnen kort zullen worden ingezonden. Overeenkomstig het bestek van het eenjarig onderhoud van eenige werken binnen de stelling ILelder (aannemer de heer C. Boef), zijn de boorden der spoorwegliaven met rijshout voorzien, de bermslooten in orde gemaakt en de herstellingen verrigt, die in het bestek zijn omschreven. De aannemer van de werken voor den spoorweg tusschen den- Helder en Niedorperoerlaat heeft reeds vroeg in het voorjaar een aanvang gemaakt met de aardewerken tusschen het Groot Noordh. kanaal en Niedorperverlaatdaaraan is reeds 400,000 teerling el grond verwerkt. In het Koegras kon, uithoofde van vertraging, bij de onteigening ondervonden, aan het aldaar te maken gedeelte met worden begonnen. Bij het maken der ophooging voor de aardebaan in den Anna Paulotcna Polder ontstonden, door de slapheid van den ondergrond

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1863 | | pagina 1