MARKTBERIGTEN. CARGALIJST. onderzoek naar de breedte en rigting dier weg zal worden voortgezet. In bet Zweedsch gebergte is een rijke ader magneetijzer ont dekt. Brengt men den magneet in de nabijheid dezer ader, dan beeft hij eene afwijking van 10 a 15 graden. Men zal daar natuurlijke magneten kunnen verkrijgen van 4 centenaars. Het Zwitsersche gezantschap naar Japan schijnt eensklaps een treurig einde te hebben genomen. In zijne jongste zitting heeft namelijk de bondsraad, alles behalve tevreden over de laatste berig- ten van den lieer Aimé Humbert, besloten hem met zijn gevolg van daar terug te roepen. Althans kan bezwaarlijk een andere zin wor den gehecht aan de hem gestelde vraag: of hij, bij de tegenwoordige ongunstige gesteldheid in Japan en terwijl zelfs zeemogendheden als Engeland en Frankrijk niet in staat zijn, reeds gesloten tractaten te doen gelden, het niet passender voor Zwitserlands belangen zou achten, huiswaarts te keeren, dan door een langer vertoef in Japan misschien volstrekt nutteloos de kosten der expeditie nog te ver- hoogeu? In geval van een bevestigend antwoord, heeft de bonds raad den heer Aimé Humbert belast, zijne volmagten aan den ver tegenwoordiger eener andere mogendheid over te dragen. Intusschen moet de zending naar Japom reeds ruim 200,000 francs hebben gekost, welke som thans blijkt geheel vruehteloos te zijn gebleven, hetgeen niet weinig verbittering zal opwekken tegen hen, die de zaak op touw hebben gezet. Te Lausanne was een notaris, beschuldigd van opligterij, in verzekerde bewaring genomen. Dezer dagen echter heeft hij op zeer behendige wijze weten te ontvlugten. Met een ander persoon opge sloten zijnde, heeft hij deze weten te bewegen zijne vlugt mogelijk te maken. Toen toch op zekeren morgen de gevangenbewaarder de «el binnentrad, greep de gevangene No. 2 deze onverhoeds bij de keel, belette hem het schreeuwen en hield hem zoolang stevig vast, tot hij berekenen kon, dat de notaris buiten de gevangenis was. Men heeft deze dan ook niet achterhaald. Kapt. J. Jarman, gezagvoerder van de Tientsin, heeft aan de Noord-Westkust van Australië een eiland ontdekt, dat zeer vrucht baar en door eene veilige rede, zeer geschikt voor het aanleggen van schepen isbij heeft dit liet Jarmans-Eiland genoemd. Er is eene kaart van de kust opgemaakt, van Kaap Lambert tot aan de jSherlock-Rivier, en van eene goede havenplaats, die Tientsin is gedoopt. KANTON HELDEB. POLICIE. STAAT, houdende opgave yan vonnissengewezen door den heer regter in het kanton helder, gedurende het 3de kwartaal van 1863. J. S., tc Heller, wegens het niet sluiten zijner tapperij aldaar, des nachts te 12 ure, veroordeeld in eene geldboete .van 3 en in de kosten; bij niet betaling der boete gevangenisstraf van één dag; de kosten invorderbaar bij lijfsdwang. S. M. van P. en IV. S,, te Helder, wegens het gedurende den nacht laten staan vau ecnig voorwerp op de openbare straat aldaar, veroordeeld ieder in eene geldboete vau 1 en in de kostenbij niet betaling der boete gevangenis straf van één dag; de kosten invorderbaar bij lijfsdwang. R. K., weduwe D., te Helder, wegens het doen plaats hebben van muzijk in hare tapperij aldaar, zonder vergunning van den Burgemeester, veroordeeld in eene geldboete van ƒ10 en in de kosten; bij niet voldoening der boete gevan genisstraf van 3 dagende kosten invorderbaar bij lijfsdwang. P. K. P. de J., te Texel, wegens het laten loopen van vee in de kunstmatige beplanting der duinen en woeste gronden, gelegen onder die Gemeente, veroor deeld in drie geldboeten, elk van ƒ0.30 en in de kosten; boeten cu kosten invorderbaar bij lijfsdwang. G. R., te Helder, wegens het niet sluiten van baar bordeel aldaar, des nachts te twee ure, veroordeeld in eene geldboete van 10 en in de kostenbij wan betaling der boete gevangenisstraf van drie dagende kosten invorderbaar bij lijfsdwang. C. de K., C. de K., M. S., C. de K., C. de K, en -C. de K., te .Helder, wegens het bij herhaling niet sluiten hunner tapperij aldaar, des nachts te 12 ure, veroordeeld ieder in eene geldboete van ƒ6 en in de kosten bij wanbeta ling der boete gevangenisstraf van 6 dagende kosten invorderbaar bij lijfsdwang. J. P., te Helder, wegens het niet (lag voor dag en zonder open vakken met inkt aanteekeuen in het register voor uitdragers bestemd de namen, enz. van wien zij heeft gekocht, veroordeeld in eene geldboete van .10 en in de kosten; bij wanbetaling der boete gevangenisstraf van -drie dagende kosten invorder baar bij lijfsdwang. J. P. eu C. de R., te Helder, wegens het varen met twee achter elkander gekoppelde bakken, geladen met zand, op het Groot Noordhollandscli kanaal, ■waarvan de boorden slechts elf duim boven water reikte, veroordeeld ieder in eene geldboete van 10 en in de kosten, bij lijfsdwang invorderbaar. IV. H., te Helder, wegens liet te droegen hangen van waseligoed aan den openbaren weg aldaar, veroordeeld in eene geldboete vau 1 en in de kosten bij wanbetaling der boete gevangenisstraf van een dag; de kosten invorderbaar bij lijfsdwang. J. D., te Helder, wegens het werpen van haardasch op de publieke straat aldaar, veroordeeld in eene geldboete van ƒ1 en in de kosten; bij wanbetaling der boete gevangenisstraf van één dag; de kosten invorderbaar bij lijfsdwang, 1). B., te Wielingen, wegens het houden eener openbare danspartij in zijne tapperij aldaar, zonder vergunning, vrijgesproken. J. M. en N. M., te Helder, wegens het uitstallen en verkoopen van koop waren op een Zondag op de publieke straat aldaar, veroordeeld ieder in eene geldboete vau 0.5Ü eu in de kostenbij onvermogen een dag gevangenisstraf. J. v. d. S., A. van Z., en J. vau K., te Helder, wegens enkele diefstal van te veld staand gras aldaar, veroordeeld ieder in eene gevangenisstraf van één dag eu in de kosten, bij lijfsdwang invorderbaar. M. S. en M. S., te Helder, wegens het laten loopen van vee op eens anders bezaaiden of in den oogst staanden grond aldaar, veroordeeld ieder in eene geldboete van 5 eu in de kosten, bij lijfsdwang invorderbaar. J. S. L., te Texel, wegens het gaan op en over een stuk grond,! in den tijd dat die grond mot rijpe of rijpende vruchten nas bezet, zonder daarvan eigen dom, vruchtgebruik, gebruik of een regt van door of overgang te hebben, veroordeeld in eene geldboete van 3 cn in de kosten, bij lijfsdwang invoiderbaar. J. G., huisvrouw van A. A., te Weringen, wegens het uiten van scheld woorden tegen iemand, zonder daartoe te zijn uitgetergd, veroordeeld iu eene geldboete van ƒ2.50 eu in de kosten, bij lijfsdwang invorderbaar. W. S. en F. S., te Texel, wegens het zoeken en rapen van eijeren, van waterwild en van kievitten in de maand April, op gronden vau derden, buiten gezelschap van den eigenaar en zonder diens schriftelijke vergunning, veroor deeld ieder in eene geldboete van ƒ1, te vervallen als volgens de wet en in de kosten, met verbeurdverklaring der in beslag genomen eijeren, ten behoeve van 's Rijks schatkist; bij wanbetaling der boeten en kosten ieder ééudaggev. S. H., te Texel, wegens het laten staan van eenig voorwerp op den kruin des dijks langs het Oude Schild aldaar, veroordeeld in eene geldboete van 3 en in de kostenbij niet voldoening der boete gevangenisstraf van één dag; dc kosten invorderbaar bij lijfsdwang. C. D., te Texel, wegens het laten staan van eenig voorwerp gedurende den nacht op een openbaar voetpad in het dorp den Burg aldaar, veroordeeld in eene geldboete van ƒ1 en in de kosten; bij niet voldoening der boete gevan genisstraf van één dag; de kosten invorderbaar bij lijfsdwang. F. D., te Texel en J. W., te Wieringen, wegens het laten loopen van vee op eens anders bezaaiden of in den oogst staanden grond te Texel, veroordeeld ieder in eene geldboete van 3 en in de kosten, bij lijfsdwang invorderbaar. C. B., tc Texel, wegens het nederleggen van wier of zeegras langs de stèen- glooijing van den zeedijk langs het Oude Schild aldaar, veroordeeld in eene geldboete van ƒ3 en in de kosten; bij wanbetaling der boeten Lgevangtuisstraf van één dagde kosten invorderbaar bij lijfsdwang. A. F. eu H. H., te Texel, wegens het hangen van goederen op een der hekken langs de openbare straat aan het Oude Schild aldaar, veroordeeld in eene geldboete van ƒ1 en in de kosten; bij wanbetaling der boete gevangenis straf van één dag; de kosten invorderbaar bij lijfsdwang. M. B. en E. J., te Helder, wegens het maken van nachtelijke burengeruchten aldaar, tot verstoring van de rust der inwoners, veroordeeld ieder in eene gevangenisstraf van 3 dagen en solidair in de kosten, bij lijfsdwang invorderbaar^ B. Czu. L. en D. Pzn. K., te Texel, wegens het platen loopen vau vee in de kunstmatige beplanting der duinen en woeste gronden, gelegen ouder die gemeente, de eerste in vijf geldboeten ad ƒ1, dus te zamen 5 en in de kosten, bij lijfsdwang invorderbaar; en de tweede in eene geldboete van 1 en in de kosten, bij lijfsdwang invorderbaar. ALKMAAR, 2S September. Aangevoerd: 7 Koeijen, f120 a 170. 101 Kalveren, f10 aJ55. 335 Schapen, f 14 a f 26. 44 vette Varkeus, 40 a 44 c. per N. p. PURMERENDE, 29 September. Aangevoerd: 10 Paarden. 21 Veulens. 162 Runderen, handel flaauwer. 80 vette Kalveren, handel vlug, 40 a 60 c, per N. p. 22 nuchtere Kalveren, f 7 a f 15, handel stug. 53 vette Varkens, 40 a 42 c. per N. p., handel vlug. 83 magere Varkens, f 10 a 16 en 491 Biggen, f 3 a 6, handel minder vlug. 1093 Schapen en Lammeren, handel flaauwer. Boter 90 e. a f 1 per N. p. Kaas, 140 stapels kleine cu 10 stapels middelbare, hoogste markt: kleine Gras f2S, mid delbare f 29 per 50 N. p. Kip-Eijercn f 3,10, Èeud-Eijeren f 3,10 per 100 sts. ROTTERDAM, 28 September. N. witte Tarwe 30 e. lager, beste f8,90 a 9,25, mind. f7,75 a 8,75. N. Rogge f5,70a 6,25. N. zomer en winter-Garst f 4 a 5. N. Voerhaver f2,75 a 3,25, dikke f3a3,75. N. Paardeuboonen f 5,75 a 6,25. N. Noordbr. Boekweit f 13 lager f 190a f197. N. bl. Erwten kleine f6,50 a7,25, groote eu Schokk. f8 a 10,75. N. witte en bruine Booneu 50 c. lager, witte f7,75 a S,75, bruine f 8 a 9. Kanariczaad f 7 a f 10,50. N. Koolzaad 2 d. vl. kooger, Zeeuwscli en Overm. 66 a 69, Flakk. 62 a 67, Briels 67 en een half p.,vl. Meekrap met weinig kooplust. SCHIEDAM, 29 September. Jenever f 16,75; Amst. proef f 1.8Moutwijn f 11.25. LONDEN, 28 September. Heden waren ter VEE-markt aangevoerd: 7060 Runderen, 25190 Schapen. 144 Kalveren en 450 Varkens. De prijs der Runderen was 4 sh. 10 d., van Schapen 5 sh. 2 d., van Kalveren 4 sh. 4 J. en van Varkens 4 slu 10 d. De prijzen der laatste markt waren: Runderen 5 sh. 0 d., Schapen 5 sh. 4 d., Kalveren 4 sh. 8 d. en Varkens 4 sh. 10 d. Aangekomen van 2330 September ter losplaats HELDER, om aldaar te lossen, de volgende schepen, gekomen van: NEWCASTLE. Vcracity, R.Clark.l57chaldr.Steenkolen. v.d.Leouw&Zn.&C.,teRott. NEWCASTLE. Elthan,*J.Hale.l38chaldr.Steenkolen.vanVlissingen&Stuart,teAmst. .SUNDERLAND.MartinLuther,R.Wilson.4025mSteenk.ïiedem.&Mijnssen,teAuist. SUNDERLAND. Catharine, L.Dajcr. 132chaldr.Steenkolcn. IVurfbain&C., teAmst. SUN DE RL AND. IVariior, J.Shottou.31StonsStecnkolen.B.HagcdoornAZu.,tcAmst. STOLPEMUNDE.F.W.ArnoldtjA.Freugcr.Hout.VisserAvanderZandetcDordrccht. Van en met den 19 tot en met den 25 Sept. 1863, zijn in de Zeehaven „HET NIEUWEDIEP" binnengekomen de onderstaande Schepen met meer dan 50 Palmen diepgang. soort VAN schepen. Ned. Os. Freg. 'Zweeds. Bark. 'Ncderl.Fregat NAAM van liet S C II I P. van den GEZAGVOERDER. Zoutman. Gustafwa. Quintet. Vertrouwen. Andrece. M. Palm. L. Slijboom. J. de Vos. 54 52 55 55 Door welk zeegat binnen gekomen. Schulpcngat. Het Scliip passeert den buitendrenipcl Datum. 21 Sept. 23 23 Uur. v.m. 10 n.m. 2 n.m. 2 v.m. 9 30 WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN op liet Observatorium 1 Helder, omstreeks den tijd dat liet Schip den drempel passeerde. Weersgesteldheid Zw.bew.w inder.reg. regenhui.(buijig. (koelw. Bew.held .winderig "Waterstand Toestand c O JZ to betrekkelijk van de -* c b/.g volzee. Zee. öt TJj g S .c g U.OSelbov.volz. Hol water. zw. 8 0.24elben.volz. Wcin. Golv. zzw. 10 0.18,, U II ztw. 12 0.S9„ t, Hol water n 14

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1863 | | pagina 3