NIEUWËDIEPËR COURANT ^101. donderdag 17 december 1865. een-en-twintigste jaargang. aanbesteding! EN B E JFMG T. binnenland! HELDER en NIEUWEDIEP, 16 December. HELDEflSCHE Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, de» morgens teu acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertenties worden aangenomen tot Zatnrdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOT, Dijkstraat tegenover deLaan, H 422 ,nan denllelder,tot 11 ure, De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.00. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. De ondergeteekenden hebben de eer den ingezetenen dezer gemeente ter kennis te brengen, dat zij zich niet meer kunnen belasten met de bezorging der gebruikelijke NIEUWJAARSGROETEN j ii de Heldersche en Nieuiceclieper Courant. Helder, den 16 December 1863. DE YEYE VAN BUUREN, Secretarie van het Burgerlijk Armbestuur L. VERHEY, Penningmeester van liet Burgerl. Armbestuur. A. A. BAKKER Cz., Uitgever dezer Courant. Op Dingsdag den 29 December 1863, des middags ten twaalf ure, zal, aan het Raadhuis der Gemeente Helder, alleen bij inschrijving, worden aanbesteed De levering van eenige SCHOOIiBOEHEü cn SCHOOLBEHOEFTËli voor (le Openbare Lagere Scholen aldaar. De voorwaarden der aanbesteding liggen op de gewone kantösr- aren ter lezing aan de Secretarie der Gemeente. Helder, den 16 December 1863. Burgemeester en Wethouders dier Gemeente STAK MAN BOSSE Voorzitter L. VERHEY, Secretaris. Jl. Maandag avond hield de wel-eerw. heer J. H. Sonstral zijne aangekondigde lezing over het leven van graaf Zinzendorf. Op onderhoudende wijze, schetste de spreker cenige belangrijke tafereelen uit het leven des waarlijk grooten mans, die, hoewel in hooge maatschappelijke betrekking geplaatst, zich niet te groot achtte om ■op zedelijke en godsdienstig gebied met hart en ziel aan het heil der mensehheid te arbeiden, en die daarvoor zijn eer en aanzien gaarne ten offer bragt. Een zeer talrijk gehoor was een nieuw blijk van voortdurende belangstelling. Door eene vriendelijke band zijn wij in staat gesleld kennis te nemen van het jongste jaarverslag der vereeniging Tot bevordering <can beeldende kunsten, waaruit ons den gunstigen toestand van deze vereeniging genoegzaam blijkt. Reeds ten vorigen jare hebben wij van het bestaan en de werking melding gemaakt van deze veree niging, die zich, volgens art. 1 van hare reglementaire bepalingen "ten doel stelt, om de beeldende kunsten aan te moedigen en den kunstzin door het aankoopen en verspreiden van kunstwerken te bevorderen. Jaarlijks heeft daartoe eene verloting plaats van kunst werken, die tot dat einde zijn aangekocht. Voor zooveel mogelijk wordt 's jaarlijks of om de twee jaren eene gravure vervaardigd, waarvan afdrukken aan alle leden worden uitgereikt. Terwijl in ■liet vorig jaar het ledental zeer aanmerkelijk toenam, werden 29 schilderijen, 16 teekeningen, 1 voorwerp in gebakken aarde en 24 bronzen gedenkpenningen op de beide Pienemans verloot. Als premieplaat werd de gravure „Het Rekest," van den heer B. te ■Genipt, door den heer Joh. de Mare aan de leden toegezonden. Voor dit jaar zal als premieplaat worden uitgereikt „De Haring vangst," door den heer V. Steelink, naar de schilderij van Greive vervaardigd. Voor de verloting, den 28 dezer te houden, zijn door de daartoe benoemde commissie aangekocht de volgende kunstwerken: Schilderijen vanAug. Allebé, Nadagen; A. G. Bilders, Landschap met schapen; J. C. Greive Jr., Visschersvaartuigen op de Schelde-, j J. H. L. de Haas, Jonge Hollandsche stier; F. H. Hendriks, Geldersch landschap met opgaande stammen M. Heyl., Een boerenerf; Jobs. Hilverdink, Altenahr in het Ahrdal; B. J. van Hove, De Oude gracht te Utrecht-, K. Karsen, De Duitsche poort te Metz J. H. M. ten Kate, De Straathond; E. Koster, In de Haarlemmer hout; D. van Lokhorst, Een herder op de heide; Mw. Henriette j Ronner, Knip, Stal met ezel en kippen; J. Rosierse, Kinderen, Kaarslicht; J A. Rust, Stil water; C. Springer, Stadsgezigt, Stadhuis te Haarden-, H. A. van Trigt, Eene prediking uit den aanvang der 16de Eeuw; A. Waldorp, Stil water met schepen; J. W. Gerstenhauer Zimmermau, Ziekenkamer op het eiland Walcheren-, Teekeningen van: A. Artz, Tafereeltje in de duinen Henri Bource, Fantaisie portret; R. Craeyvanger, Haarden 1813, 1863; A. Eversen, Stadsgezigt, Haarlem-, J. H. M. teil Kate, Hoe spreekt de hond-, A. Mauve, De ploeg; A. Mollinger, De eerste doperwten; C. Rochussen, In 't bosch; J. Vetten, Een snuifje op zijn tijd; Eene onafgewerkte proef van de Gravure vanW. Steelink, naar de schilderij van P. F. Greive, de terugkomst van de haringvangst en bestemd voor de Leden der Vereeniging, is in de Maatschappij Arti et Amicitiee tentoongesteld. De heer J. C. Leich heeft zich, als correspondent ter dezer plaatse, der vereeniging zijn dienst gewijd en zal zich, ook wegens het liefdadig doel dat de vereeniging beoogt: ondersteuning van het fonds voor Weduwen en Weezen der Maatschappij „Arti et Amicitiae" de moeite aan talrijke deelneming verbonden voorzeker gaarne getroosten Volgens een gisteren alhier ontvangen berigt, bevond bet Nederlandsch barkschip Anna en Sophia, aan boord waarvan o. a. een detachement troepen naar Oost-lndië is vertrokken, zich den 12 dezer op de hoogte van Wightaan boord was alles wel. De ongerustheid, welke men nopens dien bodem koesterde, is daardoor geweken. Zr. Ms. stoomschip Vesuvius is, volgens particulier berigt, den 6 Nov. te Cape Coast Castte aangekomenaan boord was alles wel. Z. Exc. de Minister van Marine is in den avond van 12 dezer te Vlissingen gearriveerd. Men brengt zijne komst in verband met de tegen de adelborsten van de Prins Maurils ingestelde reg- terlijke instructie. Door den minister van Marine is ter kennis van belang hebbenden gebragt, dat door het stormweder totaal zijn vernield cn weggeslagen, de beide kapen van de bank de Hoordvaarder en de groote of noordelijke dtdnkaap op Terschelling Er worden maatregelen genomen, om zoo spoedig mogelijk in het gemis dier zeemerken te voorzien, waaromtrent nadere aankon diging zal volgen. Den 20 Dec. a. s. zal aan het Ministerie van Marine, ten behoeve van 's Rijks Marinewerf te Willemsoord, o.a. worden aanbesteed: l.rood koper in bladen; 2. rood koper in staven; verzinkt ijzerdraadtouw. Op 24 dezer zal aan het locaal van het Provinciaal Bestuur, te Haarlem, worden aanbesteed: 1. het afbreken van de bestaande en het bouwen van eene nieuwe brug over de Rijpervaart, in het oostelijke jaagpad langs het Noordhollandseh kanaal, tegenover Spijkerboor2. het uitvoeren van cenige voorzieningen voor de beveiliging van de boorden van het Noordhollandseh kanaal, in twee perceelen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1863 | | pagina 1