IIEUWEDIEPER COURANT. EN T W3E-2N-TWINTIG3TE KENNISGEVING. BINNENLAND. BUITENLAND. M9. UOHDËUD AG 28 J A i\ Li A II IJ. 1864 ht NATIONALE M IL ITIE. AANGIFTE TEE INSCHRIJVING. HILDIRSCHI Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en dondejidag, des morgeus teil acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. w franco per post«1.50. Enkele nouimers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. JAARGANG. Advertentiën worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover deLaan, H 42.2 ,aan devllelder,tot 11 ure. De prijs van 1 tot, 4 regels is ƒ0.60. oor icderen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den T'itgever. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente HELDER; Overwegende dat, volgens art. 25 der Wet op de Nationale Militie, het Register van Inschrijving voor de Militie, op den 31 Januarij aanstaande, des namiddags ten 4 ure, voorloopig moet worden gesloten Overwegende dat, niettegenstaande de reeds gedane openbare oproepingen ter inschrijving voor de Nationale Militie, sommige personen door misverstand of door onbekendheid met de bepalingen der wet, ter goeder trouw nalatig worden in de aangifte tot die inschrijving Hebben goedgevonden de belanghebbenden te herinneren, dat alle jongelingen, ingezetenen dezer gemeente, die geboren zijn in den jare 1845, in deze maand voor de Nationale Militie ingeschreven behooren te worden, onverschillig of zij ai dan niet reeds in mili taire dienst zijn, of redenen van vrijstelling meenen te hebben; Verwittigende de belanghebbenden, die de aangifte ter inschrijving nog niet gedaan mogten hebben, dat zij daartoe zich nog kunnen aanmelden ter Secretarie dezer Gemeente, tot en met den laatsten dezer maand Januarij. Helder, den 20 Januarij 1864. Burgemeester en Wethouders, voornoemd, STAK MAN BOSSE, Burgemeester L. VERHEY, Secretaris. Den 39 dezer vertrekt de O. I. Landmail vla SOIITHAMPTOST. Den 39 dezer vertrekt deIFEST-IHDISCHE mail. HELDER en NIEUWEDIEP, 27 Januarij. Met het schip Hendritca, kapt. N. de Groot Stiffrij, zijn alhier van Batavia aangebragt drie wilde zwijnen, bestemd voor het Zoölo gisch genootschap Natura Artis Magistra, te Amsterdam. Aan boord •was ook een ongemeen groote slang geweest, die, jammer genoeg, door de koude was gestorven. De vaart op het Groot Noordhollandsch Kanaal is weder geopend. In het begin dezer week zijn reeds sleepbooten door het Kanaal gestoomd van Amsterdam naar hier en gisteren is dc schroef- stoombootdienst van de Gebroeders Zur Miihlen weder aangevangen zich met het vervoeren van personen en goederen naar de hoofdstad en tusschenliggende plaatsen te belasten. Den 1 Februarij a. s., zal door den eerst-aanwezenden ingenieur alhier, in het lokaal Tivoli, worden aanbesteed: 1. het doen van herstellingen aan eenige beschadigde metsel- en timmerwerken, en 2. het doen van herstellingen aan Kazernen, Magazijnen, enz.; alle onder het beheer der Genie alhier. Zr. Ms. korvet Prins Manrits der Nederlanden, onder bevel van den kapt.-luit. ter zee H. Kemper, is den 25 dezer te Napels .aangekomen. Alles was wel aan boord. Zr. Ms. schroefstoomschip Vesuvius, onder bevel van den kapt.-luit. ter zee A. M. Schotborgh, komende van St. George d Elmina, jl. Vrijdag te Hellevoet sluis aangekomen, zal naar men verneemt spoedig in gereedheid gebragt worden om naar West-Indie te vertrekken. Z. M. heeft de commissarissen der loodsen J. Engelse en C. E. van Dierendonck, te Vlissingen en te Brouwershaven, eervol ontslagen, met pensioenterwijl de opperstuurman bij de Marine L. van Breen, eerste gezagvoerder op het lichtschip bij de Koord- Hinderbarik, is benoemd tot commissaris der loodsen te Vlissingen en de opperstuurman bij de Marine J. J. den Herder, tijdelijk adj.- commissaris der loodsen te Hellevoetsluis, tot commissaris der loodsen te Brouwershaven. Een huisvader alhier, wiens vrouw, jl. Zaturdag in het kraambed overleden, gisteren was begraven, is heden morgen ook overleden, zijne kinderen in diepe droefheid achterlatende. Het plan tot den aanleg van een park voor wandelaars en rijtuigen buiten Amsterdamvindt bij veel aanmoediging, niet min der bestrijders. De kwestie loopt hoofdzakelijk over het overoude thema: Wie zal dat betalen?" In den avond van 20 dezer werd bij een geacht ingezetene te 's Hertogenbosch eeue visite gemaakt door twee fatsoenlijk ge- kleede heeren. Beide vroegen aan de meid, den heer B. te spreken. Deze laat hen met het licht in de voorkamer en brengt de bood schap aan haren heer over. Bij het binnentreden der kamer blies men het licht uit, en de heer B. werd zonder te spreken, met een geducht pak slaag begroet en verwond, en eerst op het hulpgeroep is het hem met adsistentie gelukt, zijne nog onbekende vrienden ook in het donker de deur uit te gooijen. Bij het weder opsteken van het licht vond men in de kamer een valschen zwarten baard en een hoed, waarin van binnen een kaartje met den naam van den zoon van zekeren timmerman te 's Hertogenbosch, welligt onder het. worstelen verloren, terwijl de andere is onbekend gebleven. De heer B. is er met een kleine wond en den schrik afgekomen. Voor zoover men kan nagaan, schijnt een verschil over de kosten van het verbouwen van het huis van den heer B. de aanleidende oorzaak tot deze daad te zijn geweest. Den IS dezer is bij de hardrijderij op schaatsen te Harlingen een prijs gewonnen door Jantje de Boer van Houmerts, een meisje van 20 jaar, die gedurende de weinige dagen van het ijsvermaak te zamen 600 gewonnen heeft. De vlugste rijder van Friesland is Ulbe van Dijk, van Gauw, oud 22 jaren. Het Enropesche vraagstuk, dat thans het meest gerucht maakt en de grootste belangstelling inboezemt, is ongetwijfeld het Deensch- Dnitsche. Aller blikken wenden zich thans naar de rivier de Eider heen, waar meer bepaald de vraag; is er vrede of oorlog? in on- gnnstigen zin dreigt beantwoord te worden door den inval der Pruissisch-Oostenrijksohe troepen en den tegenstand der Denen. Of wil men liever, de aandacht is gevestigd op de kabinetten der vorsten, die invloed kunnen uitoefenen op den dreigenden stand der zaken. De Engelsche regering omhelst het gevoelen, dat voor het bestaan der Deensche monarchie, het bezit der hertogdommen on ontbeerlijk is. Dc koning van Denemarken dreigt met. eene aanbie ding zijner kroon aan den koning van Zweden, waardoor de aloude

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1