NIEDWEDIEPER COURANT M ia. ZONDAG 2» FEBKUAR1J. iae4. EN T W 33-S3I-T WINTI33TE JAARGANG. BEKENDMAKING. ïliXNEXEAXi). HELDER en NIEUWE DL EP, 27 FebrnnrïJ. HILDERSCHE li [i '-Al ié', i V iT&u Düzc Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens teil acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. B franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Auvkktentien worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. Dijkstraat tegenover de Laan, H 122 ,aan dcvlitldei ,tot 11 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.00. oor i<deren regel meer ƒ0.15. Zegelregl voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brie\en en Stukken franco aan den Uitgever. BURGEMEESTER en "WETHOUDERS der gemeente HELDER doen te weten: Dat door den Raad dier Gemeente, in zijne vergadering van den 23 Januarij 1864, is genomen het volgende besluit: De Raad der Gemeente Helder-, Overwegende dat, krachtens de onlangs aangenomen wet, met 1 Maart e. k. de Rijks-accijns op het gedistilleerd van 22. op 35.per vat wordt gebragt, en wijziging der plaatselijke belasting-verordeningen noodig is om die in overeenstemming te doen blijven met de bepalingen van art. 6 der wet van 15 Mei 1859 Staatsblad No. 38) en art. 138 1 der wet van 20 Junij 1862 (Staatsblad No. 62); Gezien art, 232 en volgende der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad No. 85); BESLUIT: Het Raadsbesluit van den 3 .Tulij 1S63, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 12 Julij 1863, No. 6, te wijzigen als voigt Te rekenen van den eersten dag der maand, volgende op die der afkondiging van dit besluit, worden op den Rijks-accijns op het gedistilleerd in de gemeente geheven: a. Zastig opcenten voor het binnen- en buitenlundsch gedistilleerd. b. Vaartig opcenten voor de buitenlandsche likeuren. Met denzelf den d tg word! geheven a. Op het gedistilleerd hetwelk binnen de Gemeente wordt ingevoerd en waarvan de Rijks-aceijns voor zoover die d tarop geheven wordt, elders voldaan is, een en twintig gulden per vat, hetwelk, hij eene warmte van vijftien graden van den hotulerddeeligen thermometer, vijftig kannen zuiveren alcohol bevat; meerdere of miu- dere hoeveelheid of sterkte paar evenredigheid. b. Op de binnen- en buitenlandsche likeuren een en twintig gulden per vat. Welk besluit is goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 17 Februarij 1864, No. 85, onder bepaling, dat de heffing geschieden kan tot ultimo Februarij 1865, en bij welk besluit is aangehaald de verordening, vastgesteld bij de Raadsbesluiten van 9 October, 26 November en 8 December 1855, bevattende de voorschriften waarnaar de voormelde belasting zal worden ingevorderd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 27 Februarij 1864. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. Den 3§ deater vertrekt de WEST-IA DSSCHE mail. Oen 39 (lezer vertrekt de O. I. I.nndnciil vin SOUTHAMl'TDHT. Omtrent de Vereenigitig Tot Verbreiding der Waarheid te Helder lezen wij in den Heraut: „De vereeniging telt alhier 47 leden, benevens een vijftal begunsti gers. De werkzaamheden bestaan in openbare Bijbellezing, eiken Donderdag avond; Bijbelbespreking voor de leden ouderling, eiken Dingsdag avond; Zondagsschool met 160 kinderen Catechisatie met een 30tal kinderen en jongelieden; eene Bibliotheek, die in 't laatste jaar aan circa 250 lezers ruim 2300 breken uit de groote- en ruim 1800 uit de kinder-bibliotheek heeft kunnen uitreiken en Huisbezoek. De vereeniging hoopt weldra door vrijwillige giften in staat gesteld te worden een nieuw lokaal te bekomen, waaraan groote behoefte bestaat." Wij maken onze lezers opmerkzaam op bet hierachter voor komend artikel van de sub-commissie voor de oprigting van een standbeeld, ter eere van Gijshert Karei van Hogendorp. Wij achten het overbodig, anders zouden we gaarne een woord van aanbeveling voegen hij de opwekking der commissie, tot het verbenen van ruime bijdragen. De jongste feestviering in Novembir zal onge twijfeld wel eene herinnering hebben achtergelaten, gunstig voor het doel, dat de commissie beoogt. Naar wij van goeder hand vernemen, zal de zangvereeniging Euterpe omtrent de helft der maand Maart hare eerste uitvoering geven. Dat deze uitvoering door vele ingezetenen dezer gemeente niet ongeduld en gespannen verwachting wordt te getnoet gezien laat zich genisteüjk begrijpen. Wij gelooven dan ook, dat onze mededeeling met vreugde zal ontvangen worden, doch tevens ver mennen wij gpene ondienst te iIopii aan allen, die zich nog niet aan dit gezelschap hebben aangesloten, met hnn te verwijzen naar het daaromtrent bestaande reglement-artikel, waarhij bepaald is, dat men lid moet zijn om de uitvoeringen te mogen bijwonen, en eerst als lid kan geballoteerd worden, na minstens eene week te hebben voorgehangen, opdat zij, die nog wenschen lid te worden, zich nog tijdig zouden kunnen aanmelden. Zr. Ms. schroefstoomschip Soestdjkonder hevel van den luit ter zee 1ste kl. R. A. Houck, is in den namiddag van den 25 dezer van Hellevoet sluis naar zee vertrokken, ter opvolging zijner bestem ming naar Suriname. Z. M. heeft met den 1 Maart a. s. bevorder 1tot luitenants ter zee 2de kl. de adelborsten Iste kl C. Fairst, J C. de Borst Verdoom, E. 1). Crommelin, E. Haitsma Muiier. II van Broek- huijzen, P. G Bruch, A. A. Rruijn, H. J Boreerhoff van den Bergh, C. J. de Jotigh, M. P. Struick, J. A Snoek, A. van Hengel en H. C. Jnta; - tot off van gez. 2de kl. bij de zeemagt de off. van gez. 3de. kl. J. J. Dekkers, F. X. J. van O:'dorp, T. J. J. Gori en R. H. Thomson, met bepaling, dat zij zullen rang nemen, de drie eerstgenoernden in voorschreven volgorde tnsschen de off. van gez. 2de kl P. W. J. van den Broek en W. Pannevis, en de laatste ouder den off. van gez. 2de kl. M. S. T. Holtzapffel. De navolgende zee-officieren, laatst behoord hebbende tot het escader in Oost-lndiê en met particuliere scheepsgelegenheid dezer dagen in Nederland teruggekomen, worden op non-activiteit gebragt: als: met deti 16 dezer de luits. ter zee 2de kl. A. J. Cosijn en C. Schnylenbnrgmet den 17 dezer de luit. ter zee 1ste kl Jhr. A. Meijer en de luit. ter zee 2de kl. J. L. Inckel; en met den 20 dezer de luit. ter zee 2de kl. J. A. P. J. de Roy van Zuidewijn. De off. van gez. 3de kl J. J. Dekkers, F. X. J. van Opdorp, T. J. J. Gori en B II. Thomson, gedetacheerd hij het hospitaal der Marine alhier en J. J. Borst, dienende op het transportschip de Heldinworden met den 29 dezer op non-activiteit gebragt. De off. van gez. 2de kl. L J de Kanter en C. G. de Jong, beide non-actief, worden met den 1 Maart geplaatst: de eirstc op het stoomschip Cycloop en de tweede op de drijvende batterij X, /itunus. - Aan de Tweede Kamer zijn ingediend de begrootingen van ontvangsten en uitgaven voor Suriname, voor Curacao en onder- lioorigheden en voor de Nederl. bezittingen ter kuste vati Guinea

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1