NIEDWEDIEPER COURANT të 26. EN BEKENDMAKING. BINNENLAND. ZONDAG 27 MAART. 1V64 TWBE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. h't BESLUIT: HELDER en NIEUWEDIEP, 26 Maart. HELDERSCHi Deze Courant wonlt uitgegeven op zondag en donderdag, 'les morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. ia den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abouneineutsprijs per kwartaalƒ1.30. v franco per post1.50. Enkele noiuiners0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER doen te weten Dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 83 Januarij 1864, is genomen het volgende De Raad der gemeente Helder, Gezien Art. 232 en volgende der Wet van den 29 Jutiij 1851, 'Staatsblad, No. 85), BESLUIT: Het Raadsbesluit tot heffing van plaatselijke belasting op voorwerpen van verbruik, vastgesteld in de vergaderingen van den 9 Octoher, 26 November en 8 December 1855, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 19 December 1855, No. 69, te wij/.iaën als volgt: Art. 3 te doen vervangen door het volgende: Te rekenen van den eersten dag der maand, volgende op die der afkondiging van dit besluit, wordt eene belastinor gelieven op den Wijn, Kunst- en Vruchtenwijn, ten bedrage van Zestien Cents per kan. Art. 10 te doen vervangen door het volgende: Met den eprsten dag der maand, volgende op die der afkon diging van dit besluit, wordt de minste boeveelheid van elke soort, waarvoor bij uitvoer teruggave van belasting wordt ver leend, bepaald als volgt: Tien ponden Meel en Broodspeciën. Tien kannen Wijn, Kunst- en Vruchtenwijn. Tien kannen Gedistilleerd, naar evenredigheid der sterkte. Vijf kannen Likeuren. En Twintig tonnen Turf. In geen geval wordt meerder teruggave verleend, dan het bedrag der betaalde belasting en naar den maatstaf waarnaar dezelve is voldaan. Welk besluit is goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 6 Maa rt 1864, No. 9, waarbij is aangehaald de Verordening, vast gesteld bij de Raadsbesluiten van 9 October, 26 November en 8 December 1855, bevattende de voorschriften waarnaar de voormelde belasting op Wijn, Kunst- en Vruchtenwijn zal worden ingevorderd. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 26 Maart 1864. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. Den 39 «lezer vertrekt de O. SOl'THAMPTOV, I. I>n ml in ai! via Den 39 dezer vertrekt de ITEST-IXDISCIIG mail. Advertentien worden aangenomen tot Zaturdag et Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover deLaan, H 422 ,aan denlJetder,tot] lurt. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor lederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimt» die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. De Go< de Vrijdag werd gisteren weder, even als in vorige jaren, door de Hervormde Gemeente alhier als een kerkelijke feestdag gevierd. Bij de voormiddag-godsdienstoefening, in de Westerkerk, geleid door den wel-eerw. heer L. V. Ledeboer Az., werden 219 nieuwe lidmaten bevestigd, waaronder 75 militairen. Aan 3 bejaar den werd de H. Doop toegediend. Deze plegtigheid werd door eent zeer groote schare bijgewoond. Des avonds werd in de beide kerken der gemeente het H. Avondmaal gevierd. Naar wij vernemen, zullen de vier lantarens aan de draaibrug over de zeedoksluis voorhaven, van Zaturdag avond 26 dezer af, geregeld branden, op dezelfde uren als de gemeentelijke lantarens. Aan Z. M. den koning is den 23 dezer door den bouwman J. Lievaart, te Delft, de eerste grasboter aangeboden geworden. Naar men verneemt, zal op Zaturdag 2 April a. s. W. Amster~ dam eene vergadering plaats hebben van de gewestelijke vereeniging Noord holland van het Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap. De afdeeling Helder van dat geuootschap zal op die vergadering ook worden vertegenwoordigd. Zr. Ms. schroefstoomschip Stavoren, kommandant luit. ter zee lste kl. R. W. G. Areudseu de Wolft', heeft den 14 Febr. jl. de reede van Rio-Janeiro verlaten en zijne reis naar Oost-lndié voortgezet. Den 22 Eebr. daaraanvolgende is op die reede aangekomen Zr. Ms. schroefstoomschip Delfzijl, kommandant luit. ter zee lste kl. N. M. J. Kroef, welke bodem in bet laatst dier maand zijne reis naar Oost-Indie' zoude vervolgen. Van den kapt. ter zee G. C. C. Pels Kijcken, kommanderende Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Zeeland, is de mededeeling ont vangen, dat hij den 3 Eebr. jl. te Montevideo is aangekomen en bet voornemen had, den 14 dier maand naar de Kaap de Goede Hoop te vertrekken. Z. M. heeft op pensioen gesteld den majoor C. G. A. van Gorkum, van het lste reg. Vesting-Artillerie en het bedrag van dat pensioen bepaald op 1300 's jaars; en benoemd tot majoor bij het lste reg. Vesting-Artillerie den kapt. lste kl. A. A. Keijzer, van het 2de reg. Vesting-Artillerie, Z M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen te Terschelling, de heer L. A. van Giffen, eervol ontslagen meter-taxateur van den turf op wacht geld, te Steenwijkerwold. Door Z. M. is, met ingang van 1 April a. s., aan den 2den stuurman in het vaste korps dek- en oudeiofficieren der Marine, J. van der Burgt, tijdelijk de betrekking opgedragen van adjunct- commissaris der loodsen te Hellevoet sluis. Z. M. heeft o. a. goedgevonden, tot belooning dergenen van de zeeraagt in Nederl.-Indié', die zich hebben onderscheiden bij de expeditie tegen het landschap Tjantong (Zuid- en Ooster-afdecling van Borneö), van en met den 26 tot en met den 30 April 1863, te benoemen: tot ridders 4de kl. van de Militaire Willemsorde: de luit. ter zee 2de kl. J. C. de Ruyter de Wildt, de off. van gez. 2de kl. J. Idsinga, de matroos lste kl. J. Casteelen en de matroo# 2de kl. C. J. van Wouw; en bij afzonderlijke dagorders, zoo in Nederl.-Indie als in Nederland, eervol te doen vermeldende ma trozen lste kl. B. Hartman, J. J. W. Rrusus en P. G. W. van Vliet en den marinier 2de kl. A. A. Streur. In de zitting der Provinciale Staten van Noordholland van jl. Woensdag, is de heer mr. J. Messcbert van Voilenbovgn, bur*

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1