NIEUWEDIEPER COURANT JVP.S,9. I> O i\ I> E K li A li 7 A l» It i L Vl' EN ht TWEE-EN-TWINTIGSTE t BEKENDMAKING. NATIONALE MILITIE. BINNENLAND. i «fi'i J A A E G A N G. Advehtf.ntien wordtin aangenomen tot Zaturdag ca Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. 3100Y, Dijkstraat tegenover de Laan, H 422 ,aan denHelder3\oi\ 1 ure. HELDER en NIEUWEDIEP, 6 April. HELDERSCHE Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nummers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. He prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.GO. Voor icderen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon grootc letters, naar male der ruimte die zij beslaan. Brieven cn Stukken franco aan den Uitgever. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat de Militieraad van het derde district in Noord-IIollandde tweede zitting zal houden te ALKMAAR, en wel voor zooverre deze Gemeente betreft op Dingsdag den 12den April e. k;, des voormiddags ten elf ure, tot het doen van uitspraak omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken en omtrent hen, die als Plaatsvervanger of Nummerverwisse- laar verlangen op te treden. Zij die het voornemen hebben een Plaatsvervanger of Nummer- verwisselaar te stellen, worden, in hun belang, aangemaand, om zich tijdig ter Secretarie dezer Gemeente te vervoegen, ten einde omtrent de benoodigde stukken inlichtingen te bekomen. Helder, den 30 Maart 1864. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSE, Burgemeester L. VERHEY, Secretaris. Aan het Bureau van Policie, op het Raadhuis alhier, is ter terugbekoming voorhanden een SLEUTEL, dezer dagen op de openbare straat gevonden. Jl. Maandag avond ten 6 ure arriveerde alhier uit Vlissingen het keizerlijke stoomjagt der Fransche marine, Prins Jeróme Napoleon, kommandant A. du Buisson, aan boord van welk stoom jagt zich bevond Z. K. H. prins Napoleon met gevolg, bestaande uit: de heer Mercier, gezant der Vereenigde Staten bij het hof der Tuileriën, de graaf Villot, de graaf Brenecki, de heer de Champ- courtois, hoofdingenieur bij het mijnwezen en de heer Bella, directeur der keizerlijke modelhoeve te Grignon, bij Versailles, te zamen 5 personen. Bij het binnenkomen werd, overeenkomstig de bepaalde voorschriften, van de batterij Kaaphoofd en het wachtschip gesalu eerd. De prins, vergezeld van den vice-ad-rairaal G. Vogelpoot en eenige hoofd-officieren en burgerlijke autoriteiten, nam gisteren, ten 8 ure in den morgen, de Rijks werf in oogenschouw en na een cn ander bezigtigd te hebben is hij ten 10 ure met gevolg naar Amsterdam vertrokken. Spoedig na HD. vertrek is het keizerlijke jagt naar Brouwershaven gestoomd. olgens het algemeene oordeel hier, is voor een wetenschappelijke reis zijne tegenwoordigheid al hier, waar nog zoovele herinneringen aan zijnen oom Napoleon I bestaan, wel een weinig te kort. Z. K. H. reisde in het strengste incognito, onder den naam van comte de Meudon. Jl. Maandag namiddag had aan boord van het schip Visio kapt. Westenberg, naar Newcastle bestemd, hetwelk naar dc reede ging, een treurig ongeval plaats. Een matroos viel van de voor- mavszeilsra op dek. Aan den wal overgebragt, is hij in het Marine- Hospitaal alhier spoedig daarna overleden. Heden morgen is ter reede alhier geankerd de Deensche oorlogskorvet Dogman, kommandant Wrisberg. Genoemde bodem, voerende 22 stukken geschut, kruist in de Noordzee en is alhier binnengeloopen om steenkolen in te nemen. Zr. Ms. sehroefstoomschip Prinses Maria heeft heden morgen weder een proeftogl gedaan. De vischvangst alhier gaat tegenwoordig voordeeliger dan de visscliers zich van vroeger kunnen herinneren. Een der visschers heeft in 10 uren tijds 150 manden schol gevangen, te zamen ge middeld wegende 90 wigtjes of 900 pond, hetwelk hem een som opleverde van f 500. Met den 26 dezer wordt de off. van gez. 3de kl. J. J. van Effen, dienende op het wachtschip alhier, overgeplaatst in de hoven- rol van Zr. Ms. transportschip de Heldin, bestemd naar Oost-Indie. Met 1 September a. s. kunnen weder, blijkens eene oproeping in de Staats-Covrant, 16 jongelingen geplaatst worden als adelborst 3de klasse bij liet Koninklijk Instituut voor de Marine alhier. Sedert Woensdag 11. schijnt zich een gunstige wending tot beterschap in den toestand van den koning van Wurtemberg te vertoonen. Bij het wapen der genie en infanterie ziet men, ten gevolge van het op pensioen stellen van eenige hoofd- en verdere officieren, binnen kort eene groote promotie te gemoet. Het Volksblad wijdt eene kleine beschouwing omtrent den toestand der gemeente-financiëu, naar aanleiding van een artikel, daaromtrent in het Weekblad van Burgerlijke Administratie. Het acht met dit blad de afschaffing van alle plaatselijke accijnsen hoogst wenschelijk en geheel in den geest onzer grondwet, maar het stelt ook de vraag, of dit stelsel wel in alle gemeenten mogelijk is en of door de al- geheele invoering van hetzelve niet een groot gedeelte der plaatselijke uitgaven op het rijk zouden worden overgebragt. „Wanneer," zegt het Volksblad, „de geheele personele belasting aan de gemeente besturen werd overgegeven, zonden velen nog niet geholpen zijn," cn het wijst op de gemeente-begrootingen van Amsterdam en den Helder, welke men slechts behoeft in te zien, om te ontwaren dat, met het oog op deze en dergelijke, de invoering van een algemeen belastingstelsel, dat gelijktijdig voor het geheele land dient, eene hersenschim is en zal blijven. De minister van Oorlog zal op Maandag den 25 dezer, in het openbaar aanbesteden de leverantie van de benoodigde brand stoffen en kaarsen ten behoeve der militaire wachten in het geheele rijk, en wel voor den tijd van één jaar, ingaande den 1 Julij a. s. en eindigende den 30 Junij 1865. Z. Exc. de minister van Marine, vergezeld van den heer Turk, directeur van den scheepsbouw, zijn den 5 dezer van 'sGra- venhage naar Rotterdam en vandaar verder per stoomboot Batavier naar Londen vertrokken. Z. Exc. wordt over 14 dagen terugverwacht. Men verneemt, dat de hoofdcommissie tot de zaken der Isra ëlieten, in hare jongste te Amsterdam gehouden algemeene vergade ring o. a. heeft besioten een adres van gelukwensching en dank betuiging te rigten aan sir Mozes Montefiore, wegens zijne reis naar Marocco, in het belang der lijdende menschheid in het algemeen en in dat zijner geloofsgenooten aldaar in het bijzonder, met zulk een goeden uitslag ondernomen. Ds. F. C. A. Pantekoek nam jl. Zondag avond afscheid van dc Hervormde Gemeente tc Schiedamhij had daarbij tot tekst

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1