MARKTBERIGTEN. AFLOOP DER VEILING, gehouden door den Notaris B. WEKENDLIJN SMIT, op Maandag 4 April 1S64, in het lokaal Tivoli. out de lijk. nog besloten, onmiddelijk cene inschrijving te openen tot bankoop van geweren, die men Garibaldi zou aanbieden. Garibaldi is jl. Zondag namiddag met het schip Ripon te Southampton aangekomen, waar hij met buitengewone geestdrift is ontvangen door de digt opeengedrongen menigte, die, in weerwil van onophoudelijke regens, zich op de kaden verzameld had. Hij werd ontvangen door eene deputatie Italianen, in Rut/eland verblijf houdende, en door verscheidene hooggeplaatste personen. Garibaldi, die den uniform van het Italiaansehe legioen droeg, was vergezeld van zijn zoon Menotti, die - meer dan zijn vader - hersteld is van de wonden, bij het gevecht van Asprevionla verkregen. Garibaldi geeft dan ook als de hoofdoorzaak van zijne komst op, dat hij zich, ter genezing van zijn voet, onder behandeling van Dr. Ter- guson wilde stellen. Overal op den weg, langs welken hij met den mayor van Southampton reed, werd de ex-dictator door de bevolking met de meeste geestdrift ontvangen en, in weerwil van den Zondag, waren op verschillende punten de vlaggen uito-estoken. Den vori- gen avond hadden al de passagiers van de Ripon hem een banket aangeboden. Garibaldi, een toast beantwoordende, bij die gelegenheid hem gebragt, zeide, dat hij het leven verschuldigd was aan Enge land, het land, dat hij als de bakermat van de vrijheid en als de hoop voor den slaaf in alle deelen der wereld beschouwde. De Köln. Zeitung bevat in haar nommer van Vrijdag 11. een artikel onder het opschrift: „De nieuwe keizer van Mexico." Het slot van bedoeld artikel, dat tevens kan strekken tot beoordeeling van den geest van het gansche stuk, luidt aldus: „Frankrijk wacht op het vertrek van den nieuwen keizer van Mexico met een verlan gen even reikhalzend als de vos in den put gevallen zijnde, op den bok wachtte, welke hij den aaugenamen smaak van het water aan prees, in de hoop dat hij hem daardoor zou verlokken in den put te springen, opdat hij zichzelven zou kunnen redden uit den hoogst gevaarlijken toestand, waarin hij zich bevond." Te Hildentrugin het vorstendom Lippe, heeft op Palmzondag het volgende voorval plaats gehad: Terwijl de predikant midden in zijn preek was, riep plotseling een onder den kansel zittend oud man: „de kerk stort in!" Alle aanwezigen snelden naar de deuren en er ontstond .een verschrikkelijk gedrang, waardoor verscheidene personen werden gewond. Maar daar de kerk niet instortte, vroeg men den man waarom hij zulk een alarm maakte, en nu moest hij bekennen dat hij gedroomd had dat de kerk inviel. Hij was van angst wakker geworden en had nog half dommelend dien angstkreet doen liooren. In Oostenrijk worden tegenwoordig boeken op maïspapier gedrukt, naardien, volgens bet gevoelen der geneeskundigen, dit gele papier de oogen minder vermoeit dan het gewone witte. Betreffende het toenemend bijziende worden der kinderen in het verloopen jaar, werd aan de euratoren der Evangelische Jioogeschool in IVurtemlerg van wege het geneeskundig eollegie de mededeeling gedaan, flat volgens de berigten van afzonderlijk bevoegde geneeskundigen, het bijziende worden der leerlingen opvallend was toegenomen. Over het dezer dagen zooveel besproken Dannewirke vindt men in een Engelsch tijdschrift eenige oudheidkundige aanteekeningen van sir Emerson Touvent. Volgens dien schrijver zou dit bolwerk oorspronkelijk door Harald Blaaland tegen een inval van Karei den Groote opgerigt zijn. Ook bestond het. ten tijde van koning Olaf Trygveson, die tusschen de jaren 995 en 1000 na Christus in Noorwegen regeerde en het Dannewirke gebruikte tegen keizer Otto, die de Denen met geweld tot het Christendom wilde bekeeren. Graaf Hako, die de Denen aanvoerde, sloeg menigen storm der Duitschers zegevierend af. Daarom trok keizer Otto zuidwaarts terug, verzamelde zijn oorlogschepen aan den mond der Schlei, landde met zijne troepen bij liet noorden van Dannewirke en zege vierde door het omtrekken van deze positie, zoodat, gelijk de ge noemde schrijver opmerkt, zich aldaar dezer dagen, bij den aanval der Duitschers, de geschiedenis der vroegere eeuwen heeft herhaald. Uit Jeddo wordt van den 9 Januarij berigt dat in de aristo cratische wijk dier stad Zaturdag te voren niet minder dan 14 huizen van boven tot beneden wit geverwd waren. Dat beduidt dat het regt van den taikoon zoodanige woning heefi getroffen het duidt aan dat de heer des huizes een keizerlijk bevel heeft ontvan gen dat deiizelfden dag een samaurri, d. i. een edele, een groote, of zelfs ebourjo of hooge beambte, is veroordeeld zich zeiven den buik open te snijden. In ieder dezer veertien woningen heeft de zoogenaamde schuldige dan dien dag spoedig zich op de eeuwigheid voorbereid, door zijne naaste bloedverwanten en beste vrienden bij zich te vereenigen, een aardige hoeveelheid kruiken sukki (uit rijst gekookte brandewijn) en eenige flesscken zoeten wijn met hen te ledigen, voorts veel suikergoed te eten en, op een mat gezeten, het i gezelschap door aardigheden en door verhandelingen over hei pré caire des meiisclielijken levens bezig te houden, tot dat de keizerlijke inspecteur, belast met de uitvoering van het keizerlijke bevel, hem is komen halen. Met dezen, vergezeld van twee of drie bloedver wanten, daarop naar een andere kuiner gegaan zijnde, heeft hij de plegtige voorlezing van het doodvonnis aangehoord, vervolgens zijne sabel getrokken en zich eerst den buik dwars, daarna in de lengte opengesneden en met een derden houw zich de keel afgesneden. Het gebeurt wel eens, dat de veroordeelde na den eersten houw ophoudt; maar in elk gevui maakt een vertrouwd vriend, achter hem staande, een einde aan zijn lijden door hem het hoofd af te snijden. Niemand kent de misdaad der ongelukkigensommigen zeggen, dat zij te groote voorstanders waren van de alliantie met de Europeanen; anderen spreken van eene geheimzinnige zamer- zweriug; maar dat zijn allen onderstellingen. Men schrijft uit America, dat ten zuiden van Idaho eene bende dieven ontdekt is; waarvan er 14 in hechtenis zijn genomen, die bekend hebben, in den tijd van eenige maanden 100 mensehen om het leven gebragt te hebben, tusschen genoemde stad en Bannock. De mijnwerkers uit dc omstreken van Bannock Virginie en Sticking-Water, hebben zich vereenigd en besloten de schuldigen volgens de lynch-wet te straffen. Het veiligheids-comité heeft naar het overig deel van die bende nasporing gedaan en zal zijne taak niet opgeven voordat liet die boosdoeners in hechtenis genomen of uit het land gejaagd heeft. Dertien der gearresteerden zijn den volgenden dag opgehangen. De veertiende, een Spanjaard, heeft in eene boot zich weten te bergen en heeft van daar uit nog een persoon gedood en een anderen zwaar gewond. Toen heeft men de boot in brand gestoken en den Spanjaard gedwongen, die te verlaten. Men heeft hem met kogels flink begroet, vervolgens op gehangen en daarna zijn lijk aan de vlammen ter prooi gegeven. Een Americaansch mathematicus, die er den tijd toe had, heeft de volgende berekeningen gemaakt- De enkele interest van een stuiver, ad G pCt. belegd, sedert Christus geboorte tot op het einde van het afgeloopen jaar, zou slechts 11,178,110 dollars be dragen, maar indien men van diezelfde stuiver, op hetzelfde tijdstip en tegen dezelfde rente belegd, rente op rente had laten oploopen, zou men thans eene zoo aanzienlijke som bijeen hebben, dai, indien zij in goud aanwezig was, men er 84,840,000,000,000 bollen, ter grootte van onze aarde, van zou kunnen maken. Indien bedoelde som gelijkelijk werd verdeeld onder 100 millioen mensclielijke wezens, die thans op 'aarde leven, zou elk 84,S40 zulke gouden bollen ontvangen. ALKMAAR, 4 April. Aangevoerd: 5S Kalveren, f 30 a 82. 14 Varkens, 40 a 46 c. per X. p. PURMERENDE5 April. Aangevoerd: IS Paarden. GS Runderen, handel s*ug. 72 vette Kalveren, handel'vlug, 70 a 90 c. per N. p. 170 nuchtere Kalveren, f 3 a 7, handel sfug. 30 vette Varkens, 38 a 48 c. per N. p., handel vlug. 33 magere Var kens, f 12 a 18 en 316 Biggen, f 3 a 6, handel stug. 59S Schapen en Lam meren, handel stug. Boter 90 e. a f 1 per N. p. Kaas, 29 stapels Kleine (Hooi) f 25 per 50 N. p. Kip-Eijeren f 2,50, Ecnd-Eijeren f 3, Kieviets- Eijeren f 9 per 100 stuks. SCHIEDAM, 4 April. Jexeveh f 15,50; Amst. proef f 16.75. "Moutwijn f 10. LOK DEN, 4 April. Heden waren ter VuE-markt aangevoerd: 4310 Runderen, 22870 Schapen, 137 Kalvereu en 410 Varkens. De prijs der Runderen was 4 sh. 10 d., van Schapen 5 sh. 10 d., van Kalveren 6 sh. 0 d. en van Varkens 4 sh. S d. De prijzen der laatste markt waren. Runderen 4 sh. 10 d., Schapen 8 sh. 0 d., Kalveren 6 sh. 2 d. en Varkens 4 sh. 8 d. Leerlooijerij c a., Kanaalweg, A, Nos. 4142 en 394-0. 7S52. Opgehouden. Woon- en Winkelhuis enz., Hoofdgracht, A, Nos.26S9en2690. f4350. M.E.Tat. Pakhuis en Erve, daarachter gelegen, A, No. 2937. f SOO. G. d'Ancona. Huis en Erve, Kanaalweg, A, No. 1030. ƒ2700. Mej. V. Spigt. 4 Woningen metEn - n,westz.v.'sRijksWerf,A,Nos.2571-2574 f1840.W.Stooker. 4 Woningen met Erven, Kanaalweg, Nos. 47-50. Opgehouden. C A R G A LIJ S T. Aangekomen van 26 April ter losplaats HELDER, cm aldaar te lossen, de volgende scliepen, gekomen van NEWC ASTLE.Indian,\V.Cosbitt.lG2ch.Steenkolen.B.Hagcdoorn&Zn.,te Amsterdam DRAMMEN. Alpha, A. M.Jacobsen. Lading Hout. P. te C. de Lange, te Zaandam. FREDERIKSTADT. Empress; H. Haraldsen. Lading Hout. W. Pont, te Edam. Van en met den 19 Maart tot en met den 1 April 1864, de onderstaande Schepen met zijn in de Zeehaven „HET NIEUWEDIEP" binnengekomen meer dan 50 Palmen diepgang. SOORT TAM SCHEPEN. NAAM ran het SCHIP. ran den GEZAGVOERDER. Door welk zeegat binnen gekomen. Het Schip passeert den buitendrenrpcl Datum. Uur. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN op het Observatorium 1 Helder, omstreeks den tijd dat het Schip den drempel passeerde. Weersgesteldheid. Waterstand betrekkelijk volzee. Toestand van de Zee. Nederl. Freg. Noords. Bark Zweedsche,, Nederl. Noordsche,, Nederl. De Vrede. Christiana Sophie. Scotia. Marie. Leonida. Robeitus Hendrikus. Fainilien. Luconia. Albatros. A. R. Falck. Thcodora Machtilda. J. J. Naess. P. A. Bruun. J. J Olsen. S. Falck. C. Bredenborg. R. W. Muller. N. O. Holst. J. Admiraal. H. H. Kooli. D. v. Duijvenbode. C. van der Wijk. 50 55 51 55 51 55 50 51 51 58 5G Scbulpcngat. 22 .Maart 22 22 23 23 2G 29 31 31 31 1 April. 30 Betr.winder.goedw. l.Soelbcn.volz jl.39» 1.39,, Digtbew. winderig. 0.47» Helderen ligtbew. 0.08,. Bew. nevelig, dampig j0.01elbov.volz. v.in. 11 v.m. 11 v m11 v.m. 8 n.m. 4 v.m. 7 v.m. 7 v.m. 10 v.m. 1115 j n 0.21 v v.m. 9| [Bewolkt en heldor. 10.02,, Bcw. weinig hencv. O.SCelond.volz SOjBew .enheld.ligtbcn. 0.20,, G ew .golvend Vlak en stil. Gewo noto. nto. wzw. zto. zwtz. zw. O.O 9 2.2 0.6 0.8 7 9 9

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 3