EN BINNENLAND. JK54. ZONDAG 544 AP UIL. 1»#4 TWEE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. HELDER en NI EU WE DIEP, Ontvangsten: Uitgaven: HILDÏRSCHE NIEUWEDIEPER GOURANT. \M Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, sdes morgens ten acht ure, door A. A. BAK K ER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. u franco per post#1.50. Enkele noiumers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. AdvertentiéN worden aangenomen tot Zaturdag cn Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. !MOOYr Dijkstraat tegenover deLaan, H 422 ,aan denHeIder,iotl lure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iedereu regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groole letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. 23 April. Uit de rekening en verantwoording der Hervormde Diaconie blijkt, dat de ontvangsten en uitgaven over 1863 de navolgende zijn geweest: Saldo van het vorige jaar 472.784 Gewone collecte- 2238.14 727.404 Poopschaal- 88.724 Trouwscliaal- 76.40 Avondinaalschaal 390.65 Kerkbussen- 2.57 Lidmatenbussen - 45.704 Renten van kapitalen- 63.70 Landhuur 765.00 Opbrengst van preêkbriefjes- 320.75 Contributie en vrijwillige giften. - 1734 564 Buitengewone ontvangsten- 233.52 7159.914 Bedeeling in geld4373.65 in turf- 138.75 in kleedingstukken- 224.884 Kosten van het Armhuis 1109.58 Belasting en Brandassurantie - 64.75 Onderhoud van gebouwen, enz 142,03 Medicijnen- 9.15 Gedrukte stukken- 50.00 Buitengewone uitgaven- 249.60 Vergaderingskosten - 53.334 Begrafeniskosten - 12.05 6427.78 Voordeelig saldo 732.13| Het getal gewone bedeelden bedraagt 130 huisgezinnen, die, door elkander genomen, nagenoeg 65 Cents per week genieten. Jl. Donderdag namiddag werd achter he! Herren-Logement van den heer C. L. Pedroli alhier in zee opgevischt een kinderlijkje, dat den volgenden dag is begraven. Jl. Donderdag is met Zr. Ms. stoomschip Prinses Marie een proeft.ogt gedaan, die in alle opzigten aan de verwachting heeft voldaan. Naar men verneemt, is de inteekening op de „Woorden des tijds" van ds. J. H. Sonstral, reeds tot 200 ex. gestegen. De heer J. C. de Buisonjé belast zich met de uitgave, die binnen enkele dagen volgen zal. T)e heer J. Goedkoop is erkend als Britsch vice-consul voor Helder en onderhoorigheden. De off. van gez. 2de kl. B. II. Thomson, thans non-actief, wordt met den 1 Mei a. s. geplaatst op Zr. Ms. drijvende batterij Neptunus. Z. M. heeft, op daartoe gedaan verzoek, wegens verandering van woonplaats, eervol ontslag verleend, aan den liter A. J. II, Beeloo, als 1ste luit. bjj de dienstdoende schut'erij te Amsterdam. Met den laatsten dezer wordt de off.-mach. A. Sol, thans gedetacheerd bij de fabriek te Pijenoordop non-activiteit gebragt. Zr. Ms. korvet met stoomvermogen Prinses Anieliakomm. kapt.-luit. ter zee J. J. Wichers, den 24 Febr. 11. van Paramaribo naar Rio-Janeiro vertrokken, is den 16 Maart, op 37 gr. 42 min. W. L. en 25 gr. 50 min. N, B., gepraaid door eene Nederl. kof. Aan boord was alles wel. Aan bet Prov. gouvernement van Noordholland heeft den 21 dezer de aanbesteding plaats gehad van het bouwen eener school te KoUiorn, semeente Barsingerhorn. Minste inschrijver de heer S. Rempt, te Winkelvoor 8700. De Engelsche Punch maakt een diep kompliment voor het eenvoudig en sprekend beeld van Garibaldi, met het onderschrift This is the noblest Roman of them alt! Onze Spectator, die in zijne humoristische illustratiën voor Ne- derland moet zijn wat de Punch voor Engeland is, teekent, eene conferentie-bijeenkomst en daartegenover op eene tribune Garibaldi, met het onderschrift: „Garibaldi: Wat een gebeuzel en getreuzel dat deed ik vlugger en beter in mijn tijd Zoo niet in teekening, zoo mag men toch zeggen, dat de Nederlandsche Spectator en de Engelsche Punch in hulde aan Garibaldi in geestig gedachte uit drukking wedijveren. Op Dingsdag 17 Mei a. s. zal te Amsterdam o. a. de ver kiezing plaats hebben van twee leden voor de Provinciale Staten, in de plaats van den heer Mr. J. Messchert van Vollenhoven en van den heer G. C. Bosch Reitz. Bij een uitvoerig en gemotiveerd bevelschrift van de Aron- dissements-Regtbank te Zwolle van 20 April zijn: 1. Johanna The- odora barones van Dedem, weduwe D. Pruijmers, zonder beroep, te Zwolleen 2. Johannes Gerrit van Rijn, predikant te Zwollethans gedetineerd, verwezen naar den procureur-generaal bij het Provin ciaal Geregtshof in Overijssel, en wel beide beklaagde: 1. ter zake van het wegvoeren van de minderjarige Margaretha Daniella Prui mers; 2. het verbergen of verduisteren van den persoon van Hendrik van Dedem, en de tweede beklaagde bovendien ter zake van poging tot omkooping van den bewaarder van het Huis van Verzekering te Zwolle, Ant.onie Lengion. Dezer dagen zag men bij Losbvrg een voorbeeld van zelfop offerende moederliefde. Een zuiireling had het ongeluk aldaar in een der wateren te vallen en zou dit waarschijnlijk met den dood hebben moeten bekoopen, indien niet de moeder hare lieveling achterna sprong, om het kind van een anders wissen dood te redden, maar helaas! ten koste van haar eigen leven. Dit berigt moet echter dus worden verstaan, dat een der lammeren van den land bouwer O. S., dartelende in het water viel, het oude schaap het achternasprong, het lam redde, doch zelf verdronk. Dezer dagen gebeurde te Schoonrewoerd een treffend ongeluk. De 15jarige zoon van F. Middelkoop Pz., de paarden gerost heb bende, liep daarna met een dek in de hand den stal in, waardoor de paarden zoodanig verschrikten, dat de jongeling, om zich t.e redden, in de krib wilde springen, doch, daar dit hem mislukte, viel hij voor een paard neder, hetwelk hem zoo deerlijk aan het hoofd verwondde, dat hij bewusteloos is gevonden door hen, die op het geraas waren toegesneld. Toen hij weder bij zijne kennis was gekomen, dat eerst Hen volgenden dag gebeurde, heeft bij ver haald hoe alles zich heeft toegedragen. Hij is korten tijd daarna aan de gevolgen, onder lievige stuip- en zenuwtrekkingen, overleden. In het gehucht Uffelte zullen twee paren in het huwelijk treden, het eerste na een engagement van 25, het tweede na een van 20 jaren.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1